Milí rodiče!

Naše první setkání s Vámi se uskuteční dne 26. 6. 2018 v 16 hodin. Schůzky se budou konat ve třídách označených jmenným seznamem.

Těšíme se na Vás

Jitka Košvancová a Hana Pavlištová

Ve dnech 13. – 15.6. 2018 - nabídneme v naší školní jídelně jídla států jižní Evropy a Balkánu:
13.6. Řecko – polévka ze salátové okurky a jogurtu, řecké pečené fazole, řecká musaka
14.6. Bulharsko – polévka rybí čorba, bulharský džuveč, šopský salát
15.6. Chorvatsko, Itálie – italská polévka minestrone, chorvatské čevabčiči, italské kuře.

V úterý 22.5.2018 se konají třídní schůzky rodičů. Od 16. hod. se sejde Rada rodičů, od 16.30 hod. proběhnou třídní schůzky na 1. stupni, od 17. hod. třídní schůzky na 2. stupni.

Seznam přijatých i nepřijatých dětí do prvních tříd pro školní ro 2018/2019

Seznam přijatých a nepřijatých dětí do 1. ročníku 2018_2019.png

Tradiční jarní sběr papíru proběhne 17.-18.4. 2018 u školy.

V úterý 17.4. se konají konzultační třídní schůzky rodičů, na 1. stupni od 15. hod., na 2. stupni od 15. 30 hod.

Zápis dětí do 1. třídy se koná ve čtvrtek 5.4. a v pátek 6.4 2018 od 14. do 17. hod.

Vezměte s sebou rodný list dítěte.

17. dubna od 8. hod. proběhnou testy do sportovních tříd, náhradní termín testů je 24. dubna.

Dopoledne otevřených dveří

Sobota 17.března 2018 od 8.45 hod.

Máte doma budoucího prvňáka?

Budete přecházet do 6. třídy na jinou školu?

Přijďte se podívat, jak se na Plhově děti učí, jak sportují, jak tráví volný čas.

V pondělí 11. prosince měli rodiče dětí 5.– 8. ročníku plhovské školy možnost stát se na chvíli

zase studentem. Nabídli jsme jim možnost „ochutnat“, jak vypadá výuka matematiky ve třídě,

do které chodí jejich dítě. Motivací uspořádat tuto akci bylo především to, že výuka matematiky je

v posledních letech předmětem diskuzí rodičovské i odborné veřejnosti.

Již tradičně v prostorách školy vystavujeme vánoční práce našich žáků a obklopujeme se tak vánoční atmosférou a náladou. Výstavu mohou vidět návštěvníci školy, rodiče a děti v centrální části před sborovnou.

V polovině prosince jsme si nadělili malý adventní dárek. Vyrazili jsme do Klicperova

divadla v Hradci Králové na večerní představení Tři mušketýři v režii Davida Drábka. Už

tradičně se divadelního zájezdu účastnili žáci, a především žákyně, osmých a deváté třídy.

Útulné prostředí hradeckého divadla, skvělá scéna a kostýmy a zajímavé zpracování

historické látky nás nezklamalo, a tak už teď plánujeme další jarní výlet za kulturou

Na účet projektu Život dětem jsme odeslali peníze za prodaná srdíčka, obrázkové

magnetky a propisovačky a jsme rádi, že jsme pomohli dobré věci. Sbírka pomáhá nemocným

děrem na nákup zdravotních pomůcek a ozdravných pobytů. Pro příští rok už víme, že zájem dětí

pomoci je velký a prodejních předmětů musíme objednat víc.

Žáci devátých tříd si do svého kalendáře vždy tučně zaškrtnou první prosincový pátek, tento

den patří ve škole zejména jim. Dvě skupinky Mikulášů, čertů a andělů z 9.A i letos obešly třídy a

probraly s dětmi vše, co bylo třeba - úspěchy v učení, hádky s kamarády, nepořádnost i pilnou

práci. Nakonec obdařily každého něčím sladkým (poněkud nezdravé, ale oblíbené)

V neděli 1. října se na školním hřišti stavěl cirkusový stan. V pondělí se Cirkus Happy Kids představil s krátkou ukázkou a od úterý už děti se svými lektory trénují. Mrkněte se na fotoochutnávku a neváhejte Vaše děti ve čtvrtek a v pátek podpořit. Další a bližší informace jsou dále v textu.

Letošní úroda vypěstovaná dětmi naší školy obohatí stravu v naší školní jídelně.

Děti vloni v rámci výuky pracovních činností zasadily a pěstovaly dýně. Úroda vzešla a letos ji mohli žáci sklidit. A jelikož se opravdu urodilo (strávníci jídelny mohli plody vidět poslední týden zdobit školní jídelnu), bude tuto a příští středu dýně součástí chodu. Všem přejeme dobrou chuť.

Schůzky rodičů prvňáčků se konají v úterý 26.9.2017 v 16.30 hod.

Program: jak se dětem daří po měsíci ve škole, program Edookit,...

V polovině září se rozběhnou opět sportovní kurzy. Týká se to dětí zařazených do sportovního režimu od 5. do 9. ročníku. Součástí kurzu je cyklistika, sportovní a volnočasové hry a aktivity. Cílem je mimo jiné i zlepšení cyklistických dovedností, vyzkoušení nových sportů a aktivit.

Termíny jednotlivých kurzů jsou následující:

10.-15. září 8.B a 9.A cena: 1.650Kč místo: TJ SOKOL Havlovice

17.-22. září 6.B a 7.AB cena: 1.650Kč místo: TJ SOKOL Havlovice