Přijmeme pro školní rok 2018/19 - učitele matematiky a učitele 1. stupně

V úterý 9.1, 2018 se konají konzultační třídní schůzky, na kterých budou společně rodiče, učitel a žák hodnotit 1. polotetí školního roku. Třídní učitelé domluví s rodiči čas jejich konzultace.

Třídní schůzky začínají v 15. hod. na 1. stupni, v 15.30hod. na 2. stupni.

Třídy 6.B a 7.A mají třídní schůzky z důvodu l. kurzu v úterý 16.1.2018.

V pondělí 11. prosince měli rodiče dětí 5.– 8. ročníku plhovské školy možnost stát se na chvíli

zase studentem. Nabídli jsme jim možnost „ochutnat“, jak vypadá výuka matematiky ve třídě,

do které chodí jejich dítě. Motivací uspořádat tuto akci bylo především to, že výuka matematiky je

v posledních letech předmětem diskuzí rodičovské i odborné veřejnosti.

Již tradičně v prostorách školy vystavujeme vánoční práce našich žáků a obklopujeme se tak vánoční atmosférou a náladou. Výstavu mohou vidět návštěvníci školy, rodiče a děti v centrální části před sborovnou.

V polovině prosince jsme si nadělili malý adventní dárek. Vyrazili jsme do Klicperova

divadla v Hradci Králové na večerní představení Tři mušketýři v režii Davida Drábka. Už

tradičně se divadelního zájezdu účastnili žáci, a především žákyně, osmých a deváté třídy.

Útulné prostředí hradeckého divadla, skvělá scéna a kostýmy a zajímavé zpracování

historické látky nás nezklamalo, a tak už teď plánujeme další jarní výlet za kulturou

Na účet projektu Život dětem jsme odeslali peníze za prodaná srdíčka, obrázkové

magnetky a propisovačky a jsme rádi, že jsme pomohli dobré věci. Sbírka pomáhá nemocným

děrem na nákup zdravotních pomůcek a ozdravných pobytů. Pro příští rok už víme, že zájem dětí

pomoci je velký a prodejních předmětů musíme objednat víc.

Žáci devátých tříd si do svého kalendáře vždy tučně zaškrtnou první prosincový pátek, tento

den patří ve škole zejména jim. Dvě skupinky Mikulášů, čertů a andělů z 9.A i letos obešly třídy a

probraly s dětmi vše, co bylo třeba - úspěchy v učení, hádky s kamarády, nepořádnost i pilnou

práci. Nakonec obdařily každého něčím sladkým (poněkud nezdravé, ale oblíbené)

V úterý 14.11. 2017 se konají třídní schůzky rodičů, na 1. stupni od 16.30 hod., na 2. stupni od 17. hod. V 16 hod. v čítárně se sejde Rada rodičů, v 18 hod. v čítárně Školská rada.

Tradiční podzimní sběr papíru ke škole proběhne ve dnech 6. - 7. listopadu.

V neděli 1. října se na školním hřišti stavěl cirkusový stan. V pondělí se Cirkus Happy Kids představil s krátkou ukázkou a od úterý už děti se svými lektory trénují. Mrkněte se na fotoochutnávku a neváhejte Vaše děti ve čtvrtek a v pátek podpořit. Další a bližší informace jsou dále v textu.

Letošní úroda vypěstovaná dětmi naší školy obohatí stravu v naší školní jídelně.

Děti vloni v rámci výuky pracovních činností zasadily a pěstovaly dýně. Úroda vzešla a letos ji mohli žáci sklidit. A jelikož se opravdu urodilo (strávníci jídelny mohli plody vidět poslední týden zdobit školní jídelnu), bude tuto a příští středu dýně součástí chodu. Všem přejeme dobrou chuť.

Schůzky rodičů prvňáčků se konají v úterý 26.9.2017 v 16.30 hod.

Program: jak se dětem daří po měsíci ve škole, program Edookit,...

Pro školní rok 2017/2018 hledáme učitele anglického jazyka s nástupem od září 2017.

V polovině září se rozběhnou opět sportovní kurzy. Týká se to dětí zařazených do sportovního režimu od 5. do 9. ročníku. Součástí kurzu je cyklistika, sportovní a volnočasové hry a aktivity. Cílem je mimo jiné i zlepšení cyklistických dovedností, vyzkoušení nových sportů a aktivit.

Termíny jednotlivých kurzů jsou následující:

10.-15. září 8.B a 9.A cena: 1.650Kč místo: TJ SOKOL Havlovice

17.-22. září 6.B a 7.AB cena: 1.650Kč místo: TJ SOKOL Havlovice

23.-27. září 5.A a 6.C cena: 1.510Kč místo: chata Deštná, Deštné v OH

Ve čtvrtek 7.9. od 17. hod. se konají třídní schůzky na 2. stupni , ve čtvrtek 14. 9. od 16. 30 hod. se konají třídní schůzky na 1. stupni naší školy (2.-5.třída).

Program schůzek: organizece školního roku, říjnový projekt školy, program Edookit, kurzy, atd.

V pondělí 4.9.2017 v 8 hod. bude zahájen školní rok 2017/18. Děti budou potřebovat psací potřeby a zápisníky, zámky na šatní skříňky. Děti na 1. stupni učí 3, na 2. stupni 4 vyučovací hodiny.

Vážení rodiče,

pomůcky (sešity, obaly, zásobníky, pera, tužky, potřeby na VV, …) na školní rok 2017/18 nakoupíte podle informací od učitelů na začátku příštího školního roku. Nemějte obavy, vše stihnete nakoupit včas. Pokud mají děti informace od učitelů z konce školního roku, mohou si pomůcky nakoupit přes prázdniny. Pokud informace nemají nebo nastupují nově, opatří se pomůcky na začátku školního roku.

Vážení rodiče,

schůzka rodičů budoucích prvňáčků se uskuteční ve čtvrtek 31. srpna 2017 v 16:00 hodin.

Pomůcky (obaly, zásobníky, sešity, pera, tužky, potřeby na VV, …) NEKUPUJTE! Seznam potřebných pomůcek obdržíte na schůzce. Nemějte obavy, vše stihnete dokoupit včas a navíc některé pomůcky děti dostanou ve škole (zatím nejsme schopni uvést které).

Těšíme se na Vás M. Kulovaná a I. Vítková