Zveme všechny budoucí prvňáčky do školy na čtyři vyučovací hodiny. Děti se seznámí s prostředím, ve kterém stráví příštích několik let, vyzkouší si, jak dlouhá je vyučovací hodina a co všechno mohou od školy očekávat.

Věříme, že Školička „nanečisto“ bude Vaše děti bavit, pomůže odstranit případné obavy ze školy a děti se na 1. třídu budou těšit.

Školičku povedou paní učitelky 1. stupně.

Termíny: vždy v úterý: 4. 2., 18. 2., 3. 3. a 17. 3. od 15:00 do 15:45 (pokud se některé z hodin nezúčastníte, nic se neděje, přijďte na tu další ☺). Pokud budete chtít přijít, dejte nám vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 491427252, 731167465 (můžete přijít i bez předchozího ohlášení se)

Těšíme se na Vás.

Kolektiv učitelek 1. stupně ZŠ Náchod - Plhov


Zimní srdíčkové dny na naší škole proběhly v pondělí 9. 12. a v úterý 10.12 2019 o velké přestávce před sborovnou. Zástupci z Rady žáků prodávali drobné předměty (magnetky, propisky, kolíčky, náramky) s cílem přispět nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v České republice.

Zájem přispět na dobrou věc byl veliký, a tak se prodalo 29 propisek, 13 kolíčků, 96 magnetek a 45 náramků.

Celkem jsme prodejem získali 5 490Kč. 


Od 6.1. jsme rozšířili provoz školní recepce. V zájmu lepšího zabezpečení vstupu do školy, pořádku v šatnách je v recepci pracovník školy od 7:20 hodin do 15:45 hodin.

Zároveň vás žádáme o dodržování pravidel vstupu do školy a do šaten.


V úterý 7. 1. 2020 se konají konzultační třídní shůzky. Podrobnější informace podají třídní učitelé. 


Čertoviny mají všichni rádi. My jsme si letos mohli vyzkoušet, jaké to je i z druhé strany. Náš Mikuláš si velmi dobře procvičil projev, což se mu jistě bude hodit v českém jazyce. Občas také musel zapojit trochu té fantazie a dát informacím, které mu učitelé připravili, omáčku. Andílci se naučili pěkně usmívat a čerti vydávat někdy až nepřirozené zvuky nebo vyhrožovat. Čerti se také cvičili ve výtvarné výchově, vlastně celý den malovali obličeje načerno a načerveno.


Srdíčkový den na naší škole proběhne v pondělí 9. 12. 2019 o velké přestávce před sborovnou.

Jedná se o prodej drobných předmětů s cílem přispět nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v ČR (více informací na: https://www.zivotdetem.cz/).


Tento týden proběhla na naší škole přednáška pro rodiče žáků pátých a šestých tříd s názvem Aktuální hrozby digitální doby.

Přednáška byla věnována nebezpečím, kterým jsou v současném digitálním světě vystaveny děti i dospělí. Byla zaměřena na kyberšikanu, kyberteror, challenge, nomofóbii, závislosti na technologiích, romancescam, hacking, hoax a další. Přednáškou nás provedl lektor a odborník na kybernetickou bezpečnost Mgr. Tomáš Hamberger.


Ve středu 13.11. jsme se v plhovské škole vrátili o tři desetiletí zpět. V rámci jednodenního projektu se žáci tříd 2. stupně zaobírali událostmi Listopadu. Děti se vystřídaly ve čtyřech druzích dílen, zaobíraly se historií starou tři desetiletí, porovnávaly ji se současností. Do školy dorazili pedagogové i děti náležitě ustrojení v duchu módy reálného socialismu, bylo se na co koukat.


Ve středu 16. října 2019 proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný KLOKAN 2019. Kategorie Kadet se zúčastnilo 44 žáků z 8. a 9. ročníků. Na vypracování 24 otázek z oblasti přírodních věd (matematiky, fyziky, chemie a biologie) měli soutěžící 40 minut.  

Každý zúčastněný vstupoval do soutěže s 24 body. Úlohy byly rozděleny do 3 skupin podle obtížnosti (úlohy za 3,4 a 5 bodů). Za každou správně zodpovězenou otázku získal soutěžící příslušný počet bodů (3,4 a 5). Za každou neřešenou úlohu nezískal ani neztratil bod žádný. Při špatné odpovědi se naopak 1 bod odečítal. Právě jedna odpověď byla správná. Při řešení nebylo dovoleno užívat kalkulačky, tabulky ani žádnou jinou literaturu. 

Nejvíce bodů v této kategorii získali: 

  1. Petr Roubal třída: 9. A 68 bodů 
  2. Aneta Rohulánová třída: 9. A 67 bodů 
  3. Hana Valterová třída: 8. A 65 bodů 
  4. Kristýna Bachtíková třída: 9. B 57 bodů 
  5. Nguyen Duy Nam třída: 9. A 56 bodů 

Děkujeme všem soutěžícím za jejich účast v soutěži a vítězům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. 

Stanislava Havlenová 


V úterý 26.11. se ve dvou třídách naší školy sešly tři desítky rodičů dětí z 5. a 6. tříd a dalších hostů s učiteli matematiky. Ti pro ně ve dvou učebnách připravili hodinu matematiky. Rodiče dostali příležitost vyzkoušet si, jak matematika probíhá, v čem je ta naše „plhovská“ jiná.


Uskutečnil se 62. ročník běhu z Hronova do Náchoda, kterého se zúčastnili žáci naší školy. Fotogalerii i s videem můžete zhlédnout zde.


Vážení rodiče,

zveme Vás v úterý 26.11. od 16. 30 hod. na Odpoledne s matematikou.

S rodiči žáků 5. tříd se sejde pan učitel Cícha ve třídě 7.B v přízemí na 2. stupni,

rodiče žáků 6. tříd přivítá ve své třídě 6.B paní učitelka Adamcová.

Těšíme se na odpoledne s Vámi a s matematikou.


Prosincové sváteční dny si připomeneme ve školní kuchyni i svátečním jídelníčkem.

Ve čtvrtek 5.12. si připomínáme svátek sv. Mikuláše, v jídelně se bude vařit „čertovský kotlíkový guláš“, milovníci sladkých jídel si mohou vybrat „andělské pohlazení s čokoládou“. Co to je? Nechejte se překvapit.

Jídelníček vánočních svátků je tradičně tradiční. K Vánocům patří rybí polévka, bílá klobása, kapr, houbový kuba, vánoční krocan. To vše si budete moci dát v jídelně ve dnech před vánočními prázdninami.

Alice Přibylová


Vážení rodiče,

na středu 6.11. vyhlásil ČMOS pracovníků ve školství jednodenní stávku na podporu svých požadavků. Velká část pracovníků ZŠ Náchod – Plhov se k ní připojuje, proto zůstane škola ve středu 6.11. zavřená.


Zvěřina v nabídce jídel

Svátek svatého Huberta, patrona myslivosti, si připomeneme ve školní jídelně v pondělí 4. 11. zařazením zvěřiny do jídelního lístku – muflon na česneku a jelení kýta na smetaně.

Svátek svatého Martina 11. 11. oslavíme svatomartinskou husou s knedlíkem a červeným zelím a husou na jablkách a s kroupami a sušenými švestkami.


Školní rok bude zahájen v pondělí 2.9.2019 v 8 hod. v jednotlivých třídách.

Vyučování 2.9. bude ukončeno postupně od 10.30 hod. v 1. třídách do 12. hod. v 9. třídách.

Obědy ve školní jídelně si můžete zajistit v týdnu od 26.8. - 30.8. od 8. do 12. hod.

V úterý 3.9. 2019 bude zahájeno vyučování podle rozvrhu. V 1.třídách se dětí učí celé září do 11. hod.


V rámci třídních schůzek 21.5. a v následujících dvou týdnech jsme znovu řešili obavy rodičů z toho, zda dostatečně kvalitně učíme v naší škole matematiku. Opětovně jsme vysvětlovali, že se nejedná o nevyzkoušený experiment, ale o propracovanou metodiku. Nabízíme jako argument výsledky našich dětí u přijímacích zkoušek, v matematických soutěžích, výsledky celostátního testování žáků základních škol.