Ve středu 16. října 2019 proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný KLOKAN 2019. Kategorie Kadet se zúčastnilo 44 žáků z 8. a 9. ročníků. Na vypracování 24 otázek z oblasti přírodních věd (matematiky, fyziky, chemie a biologie) měli soutěžící 40 minut.  

Každý zúčastněný vstupoval do soutěže s 24 body. Úlohy byly rozděleny do 3 skupin podle obtížnosti (úlohy za 3,4 a 5 bodů). Za každou správně zodpovězenou otázku získal soutěžící příslušný počet bodů (3,4 a 5). Za každou neřešenou úlohu nezískal ani neztratil bod žádný. Při špatné odpovědi se naopak 1 bod odečítal. Právě jedna odpověď byla správná. Při řešení nebylo dovoleno užívat kalkulačky, tabulky ani žádnou jinou literaturu. 

Nejvíce bodů v této kategorii získali: 

  1. Petr Roubal třída: 9. A 68 bodů 
  2. Aneta Rohulánová třída: 9. A 67 bodů 
  3. Hana Valterová třída: 8. A 65 bodů 
  4. Kristýna Bachtíková třída: 9. B 57 bodů 
  5. Nguyen Duy Nam třída: 9. A 56 bodů 

Děkujeme všem soutěžícím za jejich účast v soutěži a vítězům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. 

Stanislava Havlenová