Třída 6. C

Archeologický výzkum

září 2017

Petra Horáková

Během úvodních hodin dějepisu pracovali žáci na miniprojektu Archeologický průzkum. Zahráli si na archeology a v pomyslných sondách hledali různé archeologické artefakty, které pak očistili, umístili do nákresu a změřili. Nejpřínosnější částí práce byly úvahy a dedukce, jež  objasňovaly,        k čemu se dané předměty užívaly. Nakonec skupiny svou práci prezentovaly.

Cyklistický kurz

září 2017

Petra Horáková

Cyklistický kurz 6.C a 5.A proběhl koncem září (23.-27.9.) v Deštné v Orlických horách na chatě Deštná. Počasí bylo poměrně deštivé, přesto proběhly tradiční akce. Žáci soutěžili v míčovém víceboji skupin i jednotlivců. Vyrazili také na kole na Šerlišský mlýn. Tam také vedla horská časovka, kterou závodníci jeli v pondělí. V úterý byly obě třídy v lanovém centru. Pro mnohé žáčky to byla zkouška zručnosti, mrštnosti, ale i odvahy. Za odměnu si pak mohli dát něco dobrého v Kozím chlívku.

Zajímavý byl i večerní program. Kromě shrnutí aktivit dne, vyhlášení výsledků a plánu na další den proběhla večer i různá vystoupení. Bylo možné vidět ukázku karete, gymnastické vystoupení, tanečnice, kouzelníky, ale také světelnou show.

I přes nepřízeň počasí si děti užily několik pěkných společných dnů. Zasportovaly si, lépe se poznaly a naučily se něco nového.

Děkujeme také rodičům za pomoc s dopravou věcí a doprovod.