Třída 7. C

Projektový den

Vznik republiky 1918

7.11.2018

Ve středu 7.11. se celá škola vrátila v čase. V rámci projektového dne jsme si připomněli vznik ČSR v roce 1918.Již předem se děti seznámily s některými důležitými událostmi naší země, které mají v letopočtu číslo 8. Navštívili jsme výstavu v muzeu, vyprávěli jsme si o této době, prohlédli si modely z těchto let.Na chodbě si mohli nahlédnout do  obývacího pokoje is oblečky, doplňky ,dokonce i hračkami našich praprababiček.

Děti měly za úkol přijít do škoy v kostýmu z první republiky. Příjemně nás překvapilo jaké nádherné modely našly. Po škole se ve středu procházely krásné elegantní dámy ve střevících na podpatku, šviháci v oblecích i kostkovaných košilích, šátcích, vestičkách a kloboucích. Někteří páni při setkání na chodbě dokonce smekali se slovy ruku líbám:)

Tento den začal slavnostním projevem a zpěvem hymny. Poté se děti rozděly do skupin a začaly pracovat v jednotlivých dílnách. Každou hodinu strávily v jiné. Seznámily se s významnými osobnostmi té doby, bádaly v oblasti fyziky, poznaly též obyčejný život tehdejších lidí, naučily se tančit charleston a získaly povědomí o hranicích států po válce. V poslední dílně shrnuly, co vše se dozvěděly.

Byl to opravdu vyjimečný den a všem se moc líbil.

Cyklistický kurz - Havlovice

16.- 21. 9.2018

Petra Horáková

Letošní cyklistický kurz jsme strávili v Havlovicích. Místní areál nabízí výborné sportovní vyžití. Počasí nám opravdu přálo. Celý týden bylo příjmně teplo. Po ranním výběhu a protažení jsme si dali snídani v pergole u hřišť. Dopoledne jsme vyrazili několikrát na kole, poznávali jsme zdejší okolí. Na oběd a večeři jsme docházeli do místní školní jídelny. Po poledním odpočinku jsme se pustili do turnaje v korfbalu, beachvolejbalu a v badmintonu.

Největším lákadlem byla však trampolína ,bublina'. Každý si chtěl zaskákat, předvést nějaké salto či trik. Mezi sedmáky je celá řada dobrých gymnastek a parkuristů, takže spousta cviků byla opravdu zdařila, přesto došlo právě zde k úrazu. Ve zbytku pobytu už se na trampolíně cvičilo jen vyjimečně.

Ve středu jsme jeli na kratší cyklo trasu, která nás dovedla k lomu Krákorka a dále až na hrad Vizmburk. Prohlídka zříceniny a výklad byly velmi zajímavé. Někteří nadšenci si jako suvenýr odnesli různé poklady z hradního nádvoří. V lese si zájemci mohli zkusit i jízdu v terénu a sjezdy.

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výlet na kolech po hřebenu Jestřebích hor. Míjeli jsme spoustu řopíků a podívali jsme se na Markoušovickou rozhlednu. Oběd v restauraci v Trutnově byl výborný. Největším zážitkem však bylo brodění přes řeku Úpu a příjemná zastávka v úpické cukrárně. Večer se děti těšily na napínavá a někdy i strašidelná vyprávění p.uč. Hovádkové.

Kurz se i přes nějaké ty úrazy a šrámy vydařil.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde