Třída 8. C

Havlovice

22.- 27.9. 2019

Na cyklistický kurz jsme letos  vyrazili se sportovci ze 7.ročníku.Cesta do Havlovic proběhla rychle. Pak večeře, ubytování. Při společném večeru byl  představen dobrovolník Filip z Německa, který kurz strávil s námi. Pro mnohé to byla výzva, jak se zkusit domluvit anglicky, popřípadě německy. Filip se s dětmi celkem sžil.a při pravidelném hraní karetní hry UNO se zas Filip naučil pár slov česky.

Během týdne jsme hráli míčový víceboj, jezdili na koloběžkách a hlavně na kole. Udělali jsme několik vyjížděk do okolí. Skupina chlapců si vyjela sama a vyzkoušeli si terén. Všichni cyklisté a cyklistky  byli asi ještě po prázdninách ve formě, protože jsme zvádli všechny kopce v sedle. Počasí nám nepřálo jen ve středu, kdy jsme kvůli dešti hráli různé hry a odpoledne jsme se vypravili na Vízmburk.

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výllet. Jeli jsme po hřebení Jestřebích hor až do Markoušovic a dále do Poříčí u Trutnova, kde jsme si dali oběd a vrátili jsme se do Úpice. Někdo musel přes řeku. Odměnou mu byla nějaká dobrota v místní cukrárně.

Cesta zpět byla velmi rychlá, ale přijeli jsme pořádně špinaví.

Náchodský zámek - exkurze

říjen 2019

Na začátku října se všechny osmé třídy vypravily na zámek. V rámci hodin dějepisu probíráme renesanci a náchodký zámek je typickým příkladem renesanční stavby. Paní průvodkyně nám ukázala hlavní rysy - tedy sgrafita, arkády, kašnu ještě na nádvoří.Pří prohlídce jsme si všímali dobového nábytku, obrazů a především vzácné sbírky gobelínů. Pro některé žáčky to byla první návštěva zámku. Samy děti uznaly, že se dozvěděly spoustu nových věcí. Prima:)

Sametový den

13.11.2019

Projektový den jsme letos zaměřili na připomenutí si 30.výročí sametové revoluce. Děti zjišťovaly informace již celý měsíc předem. Hovořily s pamětníky, ptaly se svých příbuzných, diskutovaly s rodiči. Zjistily velmi zajímavé údaje, zapsaly si vzpomínky svých blízkých.Někteří žáčci  dokonce zavítali i do domova důchodců. Zároveň přinesly spoustu materiálů, fotografií, hraček, knih a dalších věcí, které jsme využili a udělali jsme si ve třídě výstavu. Děti viděly různé dokumenty i filmy z této doby.

V samotný Sametový den jsme se oblékli do věcí z 80.let. Všem dětem byla připnuta symbolická trikolora. Celý 2.stupeň se sešel v prostoru u sborovny. Pan ředitel měl proslov, který byl ukončen písní Modlitba pro Martu a cinkáním klíčů. Poté se děti rozešly do dílen.

Celé dopoledne pracovali žáci ve skupinách po 14. Vystřídali se ve 4 dílnách - matematické, zeměpisné, dílně osobností a dílně o 17.listopadu. Poslední hodinu všichni pracovali na reflexi tohoto dne.

Děti  se dozvěděly mnoho nového a zároveň se jim propojily informace a poznatky z předešlého měsíce.

Děkuji všem, kteří pomáhali dětem s přípravou.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde