20. 12. 2019

17. 12. 2019

Vánoční pečení cukroví

12. 12. 2019

Ve čtvrtek 12. prosince jsme si v kuchyňce naší školy vyzkoušely jaké je to péct vánoční cukroví. Rodzdělily jsme se do 5 skupin, každá skupinka si vybrala jiný recept a samy těsto uplácaly. 1. skupinka pekla linecké cukroví, 2. skupinka také linecké ale barevné, 3. skupinka upekla perníčky, 4. ořechové rohlíčky plněné krémem a máčené v čokoládě, poslední 5. klučičí skupinka se pustila do včelých úlků. Všem se nám to moc povedlo a rádi si pečení zopakujeme.

Čertoviny

6. 12. 2019

Projekt "Sametový den"

13. 11. 2019

Všestary

25. 10. 2019

V pátek 25. října jsme v půl osmé ráno odjeli do Všestar. Kde jsme měli prohlídku Archeoparku. Po prohlídce nám udělali promítání o pravěku. Prohlédli jsme si nástroje a předměty, které používali v pravěku. Po svačině jsme šli ven do starých domků a vyzkoušet nástroje, se kterými v pravěku pracovali. Vyzkoušeli jsme si sekání dřeva, orání pole, mletí mouky a broušení kamene. Po skončení jsme nastoupili do autobusu a odjeli zpět do Náchoda. Stáňa M.

Adaptační pobyt v Broumově

16. - 18. 10. 2019

Ve středu 16. října ráno jsme vyrazili do Broumovského kláštera na adapťák. Hned po ubytování jsme měli prohlídku, bylo to fakt super. Paní průvodkyně nás vzala k varhanům, kam se obvykle na prohlídku nedostanete. Také bylo super jak, jsme dělali koláže na téma Baroko. Nejlepší zážitek byl listová bitva, kde se zapojila i paní učitelka Adamcová. Večer jsme hráli hru, kde si každý napsal na papír své jméno, a ostatní mu tam napsali, jaký ten člověk je. Druhý den jsme po snídani natáčeli videa, vytvořili jsme tři skupiny. První skupina natáčela prasátko Pepa, druhá Televizní noviny a třetí Kriminálku listí. Po obědě jsme hráli pevnost Boyard, bohužel tam byla i čeština, ale také matika, angličtina, tělocvik a bonus. Naše skupina (Honza, Lea, Kuba a Laura) vyhrála první místo. Poslední večer jsme si prohlédli všechny fotky, které nám nafotila paní učitelka Macková. Proběhlo také vyhodnocení celého adaptačního pobytu.  Měli jsme s sebou super paní učitelky, naši paní učitelku třídní Míšu Adamcovou a Alenu Mackovou. Polovina třídy by tam zůstala, ale bohužel to nešlo. Honza a Stáňa M.

Cyklistický kurz

29. 9. - 4. 10. 2019

Naše pravidla:

1. Jsme parta

2. Nasloucháme si

3. Mluvíme slušně

4. Jsme připraveni se něco naučit

5. Nebojíme se udělat chybu

6. Neděláme nikomu nic, co by se nám samotným nelíbilo.

To jsme my :-)