+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Třída 7. B

PRACOVNÍ SEŠITY NA ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Rád bych vás informoval o pracovních sešitech, nezbytných pro následující školní rok v předmětu Čj a Aj. Děti obdržely lístečky s podrobnými informacemi. Potřebujeme vybrat peníze do příštího úterý, tj. 13.června.

TŘÍDNÍ VÝLET

Termín: 7.-8.června (středa-čtvrtek)

Doprava: na vlastním kole, HELMU !!!

S sebou: stan a nádobí na vaření do skupiny po jejich vzájemné domluvě, 1 plastový talíř/ešus, hrnek na pití, lžíce, PLAVKY, VĚCI NA SPANÍ A SPORTOVÁNÍ V KEMPU, ZÁKLADNÍ HYGIENA

             Stravování: budou si vařit sami, kuchyňka je tam k dispozici, potraviny lze koupit na místě. Mohou si dopředu sbalit do batohu

Odvoz věcí: pan Čechura (tam i zpět)

Odjezd: 7.6. v 8:30 hodin, sraz před školou v 8:00

Návrat: 8.6. kolem 14 hodiny

Cena: ubytování do 100Kč + vlastní jídlo + kapesné

Schůzky SRPDŠ

Jaroslav Štěpán 17.května

Dne 23.května se uskuteční rodičovské schůzky, tentokrát společné. Začtek je stanoven na 17 hodinu v naší kmenové třídě.

PAPÍROVÝ MATERIÁL

Do 19.května budeme vybírat peníze za papírový materiál pro školní rok 2017/2018. Částka byla stanovena na 150Kč. Peníze děti předávají třídnímu učiteli.

FOCENÍ TŘÍD

V květnu máme naplánované focení třídy, a to v termínu 12.května. Náhradní termín je stranoven na 22.května.

PRIMA SEZÓNA

 Desáteho dne měsíce května půjdou naše děti do divadla Beránek na jedno z představení Prima sezóny - "Trapas nepřežiju.". Představení je zdarma.

KRIZOVÁ SITUACE

Dne 5.května dojde k nácviku opuštění školy. Jedná se o každoroční preventivní akci, která slouží jako příprava pro případnou evakuaci školy.

SBĚR PAPÍRU

Ve dnech 2.-3.května proběhne v prostoru před školou sběr papíru. Konec je ve středu ve večerních hodinách.

Schůzky SRPDŠ

Dne 11.dubna se uskuteční konzultační schůzky. Časy schůzek s jednotlivými rodiči řešíme přes mail. Je žádoucí, aby dorazily i děti.

Čtyři ženy Kara IV.

7.3. Jaroslav Štěpán

Dne 23.března se děti zúčastní odloženého představení v náchodském Beránku. Začátek je v 10 hodin, délka programu 70 minut, cena 60Kč.

Koncert cimbálové muziky Réva

7.2.2017 Jaroslav Štěpán

Dne 17.února se děti prvního a druhého stupně zúčastní koncertu. Proběhne v prostorách školy, a to od 12 hodin. Děti přijdou o jednu vyučovací hodinu. Vybíraná částka byla stanovena na 50Kč.

Informace – výuka předmětu Anglický jazyk

7.února Jaroslav Štěpán

Vážení rodiče, v současné době řešíme dlouhodobou absenci paní učitelky Kateřiny Vachové. Výuka za ní je již řadu týdnů řešena zastupováním. Přijali jsme během minulého období opatření, aby se ve třídách smysluplně učilo. Tato situace bude pravděpodobně ještě nějakou dobu trvat. Zejména v 6. a 7. ročníku se snažíme, aby hodiny angličtiny vedli učitelé cizích jazyků a výuka měla návaznost a řád. Jednáme o co nejbližším nástupu nové paní učitelky, která Kateřinu Vachovou v naší škole nahradí.                                                                              Vladimír Honzů

Pořad s rodilým mluvčím

10.ledna 2017 Jaroslav Štěpán

Pořad proběhne 16.ledna u nás ve škole a bude trvat jednu vyučovací hodinu (od 8:55-9:45). Cena je 50Kč. Peníze můžete přinést na SRPDŠ.

Čtvrteční vyučování

21.12.2016 Jaroslav Štěpán

Ve čtvrtek 22.12. se budou děti učit první tři hodiny, následovat bude třídní besídka. Odpolední vyučování odpadá. Přeji vám všem klidné Vánoce a v roce 2017 pevné zdraví.

Projekt -Školní mléko

21.12.2016 Jaroslav Štěpán

Budete-li chtít, aby Vaše dítě odebíralo mléko ve druhém pololetí, pošlete peníze po dětech do 9.ledna. Bude to 3x týdně - neochucené za 208Kč, nebo ochucené za 260Kč.

Hejného matematika"

8.12.2016

Jaroslav Štěpán

Umísťuji zde odkaz na film,  který ve velké části řeší Hejného matematiku, ale i přesah
do jiných předmětů. Film o panu Janečkovi  se H matematikou zaobírá od cca
5. minuty snímku.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11116733650-filantrop/215562261000010-karel-janecek

Exkurze do Prahy

22.11.2016

Jaroslav Štěpán a Naďa Králíčková

V pátek 6. prosince pojedeme s dětmi do Prahy za poznáním - chrám Sv.Víta, Vladislavský sál, Zlatá ulička, ... Odjezd od školy je v 6:00 hodin a návrat ve 20 hodin. Částku 500,- vybírá třídní učitel v těchto dnech.

Třídní schůzky

15.11.2016

Jaroslav Štěpán

V úterý 15.11.2016 od 16 hodin se konají třídní schůzky rodičů

Program:

  • v 16. hodin přednáška Mgr. Voženílka:

" Rady zkušeného vychovatele"   

( základní pravidla úspěšné výchovy dětí – proběhne ve školní jídelně)

 v 17 hodin (po skončení přednášky) třídní schůzky ve třídách

PERU-čtyři strany světa

25.11.2016

Jaroslav Štěpán

Zeměpisný program pro sedmáky den 25.11. v 11:30 v kině Vesmír. Délka programu je 60 minut. Většině dětí (21) to zaplatím z peněz, které zbyly z podzimního kurzu (á 82Kč). Pět rodičů oslovím na schůzkách SRPDŠ nebo přes ŽD.

SBĚR PAPÍRU

Ve dnech 19.-20.10. (středa a čtvrtek) proběhne tradiční sběr papíru, ze které máme peníze dále použité pro děti. Prosíme třídit papír obyčejný, karton a papír-letáky.

!! RUŠÍ SE představení "Čtyři ženy Karla IV"

Důvodem je doporučení "hygieny" neúčastnit se prozatím hromadných akcí. Děkujeme za pochopení.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ  "Čtyři ženy Karla IV"

Představení proběhne v pátek 14.října v divadle náchodského Beránku (prosím tímto o vhodné oblečení). Vybíraná částka je 60Kč. Peníze mohou děti přinést současně s příspěvkem SRPDŠ.

PŘÍSPĚVKY SRPDŠ

5.října

Do konce příštího týdne prosím o zaplacení SRPDŠ ve výši 150Kč. Peníze dávají děti třídnímu učiteli.

UPOZORNĚNÍ K UČIVU V OBDOBÍ VIROVÉ MENINGITÍDY

4.října

Doporučuji jako třídní učitel kontaktovat při dlouhodobé absenci vašich dětí učitele jednotlivých předmětů. Výuka v těchto dnech pokračuje dál, jen jiným tempem.

Jaroslav Štěpán

EXKURZE DO UHŘÍNOVA

Dějepisná exkurze do Uhřínova, která proběhla ve čtvrtek 15.září, byla praktickou ukázkou a jakýmsi výletem do doby dávno minulé. Přes 40 km od našich domovů stačilo, abychom se ocitli v období před 6 a více tisíci lety. Kromě nových informací o životě v této době si mohli všichni prakticky vyzkoušet, jaké to je například namlít si pomocí pískovcových kol mouku, udělat z ní těsto, a následně upéct placky (chutnaly náramně:) ). Taky jsme zpracovávali len, tkali látky na primitivním stavu. Klukům se nakonec podařilo rozdělat i oheň za pomoci kusu železa a pazourku, a to je docela kumšt. Venku  si většina vyzkoušela, jaké to je střílet z luku, a ještě se snažit trefit do terče. K běžnému životu jsme mohli přičichnout ve venkovní části skanzenu, kdy jsem nahlédli do primitivních, ale na svou dobu propracovaných domků. Už také víme, co je to OBOROH! Díky této akci také víme, jak se tenkrát žilo těžce (?), a jak se vlastně dnes máme krásně:) Děkujeme paní učitelce Králíčkové za přípravu tohoto zážitku.

VIRÓZA

Informace pro rodiče dětí ZŠ Náchod – Plhov

V tomto týdnu jsme řešili zvýšený výskyt virových onemocnění.   Po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí (úterý, čtvrtek, pátek) a s dětskými lékaři jsme přijali opatření:

-          Žáci neodjedou na zájezd do Velké Británie

-          Žáci 5.AB neodjedou na sportovní kurz

-          Poučili jsme děti o tom, jak zvýšenou hygienou a dalšími opatřeními (nebrat cizí lahve na pití…) předejít nákaze

-          Omezili jsme fyzickou námahu v hodinách tv

Jiná opatření (ředitelské volno, karanténa, uzavření části školy) nejsou v tuto chvíli potřeba dělat.

Dále platí - Pokud má vaše dítě obtíže (bolení hlavy, horečka), zajděte s ním k lékaři

                                                               Vladimír Honzů

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek