Třída 7. B

Konzultační třídní schůzky

19. 12. 2019 Stanislava Havlenová

V úterý 7.1. 2020 se budou konat konzultační třídní schůzky.

Návštěva filmového představení

18. 12. 2019 Stanislava Havlenová

V úterý 17. prosince se naše třída spolu s ostatními žáky 2. stupně zúčastnila filmového představení Uzly a pomemeranče  v náchodském kině Vesmír. Romantický film byl natočen podle stejnojmenné knihy Ivy Procházkoké a pojednával o statečnosti, odpovědnosti a o první lásce. Velkou roli v místy dramatickém příběhu hráli koně.

Čertoviny v naší třídě

6. 12. 2019 Stanislava Havlenová

Dnes nás na hodině rodinné výchovy navštívili Mikuláš, andělé a čerti. Nezbedy z naší třídy postrašili a vyhubovali jim, ty hodné pochválili a rozdali jim sladkosti. I když už nejsme malí, přece jen nás jejich návštěva potěšila a zpestřila nám výuku.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Advent ve třídě

2. 12. 2019 Stanislava Havlenová

V pondělí 2. prosince našli žáci na stolečku v rohu naší třídy překvapení - ustrojený vánoční stromeček.

Prohlídka betléma

29. 11. 2019 Stanislava Havlenová

V pátek 20. prosince v 9:45 navštívíme v rámci vyučování bezplatnou komentovanou prohlídku betléma v kostele svatého Vavřince na Masarykově náměstí. Vedle samotné prohlídky se seznámíme s křesťanským pojetím Vánoc.

Advent na zámku

20. 11. 2019 Stanislava Havlenová

V pátek 29. listopadu navštívíme v průběhu 5. a 6. vyučovací hodiny náchodský zámek. Prohlídka začíná ve 13 hodin a bude trvat asi 45 minut.
Co nás čeká: Vánočně vyzdobené komnaty druhého patra s oživlými postavami, které představí tradice a zvyky spojené s obdobím adventu a Vánoc na náchodském zámku.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Projekt: Sametový den

17. 11. 2019 Stanislava Havlenová

Ve středu 13. listopadu se na naší škole uskutečnil projekt věnovaný 30. výročí Sametové revoluce.

Žáci sedmého ročníku byli rozděleni do čtyř skupin, které během dopoledne absolvovaly přednášky věnované nejen osobnostem listopadu 1989, ale i těžkostem, které provázel život v totalitním Československu. Učitelé vysvětlovali, jak byla Evropa rozdělena na dva znepřátelené bloky, které dělila železná opona; problém dovozu zahraničního zboží, jeho nedostatek nebo prodej v Tuzexu; celkové klima ve společnosti, perzekuce, kterým byla část obyvatelstva vystavena. Žáci shlédli připravené ukázky a prezentace, vypracovávali pracovní listy, prohlédli si výstavku s dobovými artefakty a seznámili se s materiály a fotodokumentací na tematických nástěnkách.

Na závěr projektového dne nám žáci odpověděli v dotazníku na několik otázek týkajících se porovnání současnosti s dobou před třiceti lety a pomocí kreseb se pokusili zachytit své zážitky a pocity z atmosféry Sametového dne.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

5. 11. 2019 Stanislava Havlenová

Třídní schůzky se budou konat 12. listopadu 2019 v 17 hodin. Těším se na Vás.

Návštěva divadla

listopad 2019 Stanislava Havlenová

V pondělí 4. listopadu jsme společně navštívili divadelní představení Cesta kolem světa.

Podzimní sportovní akce

listopad 2019 Stanislava Havlenová

V úterý 5. listopadu se dívky 6. a 7. tříd zúčastnily okresního kola soutěže ve florbalu v Polici nad Metují. Naši školu reprezentovala také žákyně naší třídy Alenka Morávková. V konkurenci devíti týmů dívky skončily na krásném třetím místě.

Ve čtvrtek 24. října se uskutečnil XXI. ročník Běhu do zámeckých schodů, který každoročně pořádá Déčko Náchod.V kategorii B – žáků 6.- 7. tříd naši školu reprezentoval také žák naší třídy Vláďa Kitayev. Žáci v této kategorii obsadili vynikající 1. místo.

Gratulujeme!

Třídní pravidla

září 2019 Stanislava Havlenová

Na začátku září jsme při hodinách OEV vytvořili naše třídní pravidla, která se snažíme dodržovat, aby se nám dobře pracovalo v naší nové třídě.

• Jsme tým
  • Dodržujeme pořádek ve třídě
  • Respektujeme ostatní
  • Nebudeme hluční
  • Nesaháme na nic, co nám nepatří
  • Dodržujeme osobní prostor

Všechny své žáky vítám v naší nové třídě 7.B.,
která se nachází v přízemí učeben druhého stupně U2.

Vaše nová třídní učitelka Stanislava Havlenová