Třída 7. B

Máme svoji narozeninovou palmu

Monika Hovádková

Již na konci prázdnin jsme s některými děvčaty ze 7.B přemýšleli, jak a kde si připomínat narozeniny dětí v naší třídě. Děti se po různých návrzích domluvily, že na zdi u dveří "vyroste" kokosová palma s dvanácti listy - měsíci v roce - a na nich budou kokosy se jménem a datumem narození.

Každý sedmák si vyrobil vlastní kokos, pro paní učitelku a paní asistentku Kačka vyrobila dvě opičky a do nich byly vepsány datumy narození. Palma "vyrostla" ve spolupráci všech dětí ve třídě - někdo stříhal listy, někdo část kmenu, další lepil a všichni si vzájemně radili ;).

Věřím, že když už máme naší palmu, nezapomeneme popřát nikomu z naší třídy.

Děkuji všem za spolupráci. Palma se Vám moc povedla :).

Cyklistický kurz - Havlovice

8.10.2018

Monika Hovádková

V neděli 16. září vyrazila 7. B společně se 7. C na cyklistický kurz do Havlovic. Místní areál nabízí výborné sportovní vyžití, které jsme již měli možnost vyzkoušet v minulém školním roce. Počasí nám celý týden opravdu přálo a tak při výšlapech jsme si doslova užívali slunce v zádech.

Po ranním výběhu a protažení jsme posnídali venku pod pergolou a pak se vydali sportovat.  Na oběd a večeři jsme docházeli do místní školní jídelny. Střídali jsme vyjížďky na kole s dalším sportováním jako třeba korfbal, beach volejbal nebo badminton. Velkým lákadlem byla také trampolína – bublina, kdy jsme mohli pozorovat spoustu parádních skoků našich gymnastek a parkuristů.

Ve středu jsme jeli na kratší cyklotrasu, která nás dovedla k lomu Krákorka a dále až na hrad Vízmburk. Prohlídka zříceniny a výklad byly velmi zajímavé. Někteří žáci si s nadšením vyzkoušeli mučící pomůcky z dob středověku, jiní si zahráli na archeology a jako suvenýr si odnesli zbytky keramiky z hradního nádvoří.

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výlet na kolech po hřebenu Jestřebích hor. Míjeli jsme spoustu řopíků a podívali jsme se na Markoušovickou rozhlednu. Oběd v restauraci v Trutnově byl výborný. Největším zážitkem však bylo brodění přes řeku Úpu a příjemná zastávka v úpické cukrárně.

Ráda bych poděkovala kolegům – p. uč. Štěpánovi, p. uč. Horákové a kolegyním Pavlovičové a Plaché a samozřejmě také dětem za zdařilý sportovní týden a to i přes některé úrazy a drobné nedorozumění.

Tak zase někdy ahoj, nejen na kole.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde