Třída 1.A

Čertoviny

6. 12. 2019

Renata Dostálová

V pátek jsme ve třídě přivítali čerty s Mikulášem, ale nechyběli ani andělé. Ti přísnost Mikuláše a neposednost čertů trochu odlehčili. Důstojný Mikuláš měl přehled o všem, co se ve škole za poslední období dělo. Věděl, který žák je pilný a zaslouží pochvalu, ale znal i žáky, kteří by mohli přidat a mít lepší výsledky.

Nebyly žádné slzičky, děti příchod čertů nesly statečně. Ale čerty jsme trochu zklamali, v pytli si nikoho neodnesli, protože nikdo z dětí nebyl takový uličník, aby se hodil do čertovského pytle.

Gratuluji všem žákům, které Mikuláš pochválil, a věřím, že ti, co nebyli úplně pochváleni, si vezmou slova napomenutí za své a zkusí alespoň něco napravit.

Všechny děti dostaly sladkou odměnu a už se těší na krásné Vánoce. Tak ať se splní jejich očekávání :-).

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Hodina angličtiny

29. 11. 2019

Alena Macková

Děti ze skupiny paní učitelky Mackové si v pátek opakovaly slovní zásobu, kterou se již od září naučily. A že toho bylo. S pomocí kartiček jsme si připomněli barvy, čísla, členy rodiny z naší knížky, školní potřeby a také jsme opakovali představení v angličtině, odkud jsme a kdo jsou naši kamarádi.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Klíče ke Slabikáři – projektový den

18. 11. 2019

Renata Dostálová

Dnes jsme prožili mimořádný den, poprvé jsme měli celodenní projekt. Týkal se úkolů od skřítka Čítálka, které děti během dopoledne ve dvojicích plnily. Všechny úkoly zvládly na výbornou, získaly potřebné klíče a mohly vstoupit do knihovny, kde nás čekal balík od skřítka Čítálka – Slabikáře, záložky i malá sladká odměna.

Věřím, že si děti poradí se Slabikářem stejně dobře jako se Živou abecedou. A až budeme probírat poslední stránky Slabikáře, určitě už budou mít doma nachystanou knížku, do které se pustí o prázdninách, možná i dříve. Třeba Ježíšek přinese nějakou krásnou knížku, na kterou se děti budou těšit.

Přeji dětem spoustu zážitků při objevování nových písmenek, které jim pomohou vstoupit do světa čtenářů ☺☺☺.

Společné foto

15. 11. 2019

Renata Dostálová

Připojuji společnou fotografii, jen nám na ní chybí Mareček, věřím, že ta příští společná fotografie mu už neuteče ☺.

plhov 2

Podzimní vyrábění

13. 11. 2019

Renata Dostálová

V prvních měsících školy jsme mnohokrát probírali téma podzimu. Všímali jsme si změn v přírodě, sledovali, jak se barví koruny stromů, jejichž listí začalo postupně opadávat. Děti vyprávěly, jak pouští draky, ukázali jsme si, jaké druhy ovoce a zeleniny se sklízí právě na podzim, děti nosily kaštany a žaludy pro lesní zvěř na zimu …

Tomuto ročnímu období jsme se věnovali i v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností. Děti malovaly jablíčka, deštníky, aby nás ochránily před podzimními lijáky, vyráběly ježka, který se schoval pod listí, a taky kompot z podzimního ovoce. Ten jsem ve výrobě bohužel nestihla vyfotografovat, přikládám alespoň obrázek hotových kompotů. Ale jablíčka jsme využili i na výrobu vánočních přání. Čas běží a my se pomalu dostáváme do předvánočního období. Abychom stihli vyzdobit třídu na adventní čas, začínáme tvořit práce s vánočními tématy.

Podle kalendáře ale máme stále podzim, tak si ho krásně užívejme.

První školní den

22. 9. 2019

Renata Dostálová

2. září jsme uvítali naše prvňáčky. Přivítání se zúčastnil ředitel školy - pan Vladimír Honzů, ale i poslanec, náchodský rodák a zastupitel města Náchoda - pan Pavel Bělobrádek. Třída se zaplnila nejmladšími školáčky, rodiči a často i prarodiči, kteří přišli povzbudit své děti a vnoučátka v jejich první školní den. Většina dětí se těšila, ale u některých byly znát obavy z toho, co je čeká. Věřím, že ty se po několika dnech školní docházky rozplynuly a děti už dnes dělají vše pro to, aby se brzy naučily číst, počítat a seznámily se s okolním světem. Čeká je mnoho nového a já věřím, že to učení, objevování, zkoumání … děti bude bavit a budou do školy chodit rády ☺.

Děkujeme všem organizacím, které prvňáčkům poskytly dárečky (Město Náchod, Královéhradecký kraj, Bovýsek – Ovoce a zelenina do škol …)

Máme ve třídě i asistentku pedagoga – paní Terezu Mertlíkovou, obě uděláme vše pro to, aby se dětem ve škole dařilo. Tak ať se nám to společnými silami povede ☺☺☺.