Třída 2.B

AJ projekt - MY TOY ANIMAL

19. 12. 2019

Alena Macková

Při výuce anglického jazyka jsme si tentokrát nechali učebnice doma a vytvořili si projekt na téma MÉ ZVÍŘÁTKO NA HRANÍ. Prvním velkým úkolem bylo své zvířátko namalovat dle anglických instrukcí. A protože se v angličtině již učíme číst a psát, tak jsme si náš projekt i popsali a zvládli přečíst.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Čertoviny

9. 12. 2019

Jitka Košvancová

I tento rok se na nás přišel do třídy podívat Mikuláš se svou družinou.  Přestože z pekelské návštěvy měly některé děti obavy, žádné z nich nakonec peklo nenavštívilo. Mikuláš dětem připomněl, že na ně stále dohlíží a že se příští rok zase vrátí, aby prověřil jejich dobré i špatné skutky…

Advent na zámku

2. 12. 2019

Jitka Košvancová

Atmosféru adventu mohly děti prožít při návštěvě státního zámku v Náchodě dne 25.11. Během prohlídky vánočně vyzdobených komnat s oživlými postavami se seznamily se zvyky a tradicemi v období adventu a Vánoc.

Pro některé z nich to byla úplně první návštěva interiérů náchodského zámku.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Mach a Šebestová v naší třídě - jednodenní projekt

19. 11. 2019

Jitka Košvancová

Ve středu 13.11. se promněnila naše třída v třídu Machů a Šebestových.

Od první vyučovací hodiny žáci pilně pracovali na vylepšení svých kostýmů. Děvčata vyráběla mašle a chlapci brýle. Všichni pak vytvořili krásné kouzelné sluchátko, které nás se svými úkoly doprovázelo celé dopoledne. Napříč dnem se prolínala M, ČJ, PRV, HV, PČ a VV.

Cílem projektu bylo - upřesňování čtenářských dovedností

- procvičování pozornosti

- rozvoj fantazie

- práce ve skupinách a komunitním kruhu

Nechyběla ani módní přehlídka a společné fotografování. Jak děti po celé dopoledne pracovaly, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Matematika trochu jinak

30. 9. 2019

Jitka Košvancová

Děti v hodině matematiky mají často pocit, že si hrají, a ani nevnímají, kolik různých úkolů vyřešily.

Některá matematická prostředí vycházejí z běžného života (autobus, rodina, krokování, schody), jiná využívají přirozené hravosti (výstaviště, pavučiny, neposedové, zvířátka dědy Lesoně, krychlové stavby).

Žáci sami řešením vhodných úloh matematiku objevují, takže jsou jejich znalosti pevnější a trvalejší.

Naše třídní pravidla

27. 9. 2019

Jitka Košvancová

V první hodině OEV jsme si vytvořili naše třídní pravidla. Pevně věřím, že se jimi budou všichni po celý školní rok řídit a bude se nám všem dobře pracovat :-))