Třída 4. A

Škola v přírodě

3. června - 7. června 2019

Káťa Dostálová, Terezka Řeháková, Mája Venclová

V pondělí 3. 6. jsme vyrazili na školu v přírodě na chatu Juráška v Olešnici v Orlických horách. Vyšlo nám v celém týdnu krásné počasí, jen v pondělí jsme trochu na vycházce zmokli, ale bylo teplo, tak nám to moc nevadilo. Každé dopoledne jsme se trochu učili, ale častěji jsme hráli různé hry, brouzdali se v potoku, který protéká areálem, dokonce jsme jednou využili bazén, napouštěl se z potoka, tak voda měla asi 18 stupňů. Někteří otužilci si to užili. Většina z nás se ráda pohybovala na hřišti – ať už šlo o vybíjenou nebo fotbálek. Ten jsme hráli i se staršími dětmi - už středoškoláky, to bylo super. Každý den byl jiný, ale vždy nás bavil – nové hry, sportování, koupání, trampolína … Stezku odvahy zvládly všechny děti a čtvrteční diskotéku jsme si společně užívali všichni naplno, ani se nám nechtělo končit, vedoucí přidával písničky navíc. V pátek nás čekalo nepříjemné balení – co je čí ???, ale stihli jsme i honbu za pokladem – ten jsme našli a pochutnali si na kinder - vajíčkách a ještě měli navíc překvapení v podobě malého dárečku.

Děkujeme našim učitelkám i paní vychovatelce a paní asistentce za celou školu v přírodě.

Renata Dostálová

A já děkuji všem žákům, že školu v přírodě zvládli bez větších problémů a hlavně ve zdraví. Je to úžasný pocit, když předávám z výletů a škol v přírodě všechny děti zdravé a v pořádku, a ještě navíc spokojené a šťastné ☺.

 

Sazka – olympijský víceboj

30. 4. 2019

Renata Dostálová

V úterý v minulém týdnu jsme všichni sportovali. Celý 1. stupeň plnil disciplíny Olympijského víceboje. Těch je celkem 8, z toho 6 probíhá v tělocvičně, další 2 jsou běhy – sprint 60 m a vytrvalostní běh 500 m, které měříme na hřišti. Děti daly do svých výkonů všechny síly, některé splnily maximum (např. v disciplíně SED – LEH je 90 maximum – Ema J. a Nela H. toto maximum pokořily, stejně tak Terezka v disciplíně ČÁP překonala limit 60 s. – vyzkoušejte sami, že to není vůbec jednoduché ☺).  

Mám radost, že děti sportování baví, nejde jen o výsledky, ale o chuť zapojit se, stále se zlepšovat. A tu určitě děti mají, tak ať jim vydrží co nejdéle ☺☺☺.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Dopravní hřiště - získání průkazu cyklisty

25. 4. 2019

Renata Dostálová

V minulém týdnu jsme opět navštívili dopravní hřiště, tentokrát s cílem získat PRŮKAZ CYKLISTY. Děti letos slavily 10 let, to znamená, že už se mohou samostatně zúčastnit silničního provozu jako cyklisté. Dopravním předpisům a konkrétně i několika testům z dopravní výchovy jsme věnovali poslední hodiny Pč, ale nedalo se stihnout projít všechny testy, proto jsem poslala na EDOOKIT odkaz, kde si děti mohly testy projít. Mám radost, že průkaz cyklisty získalo hodně dětí (instruktoři děti pochválili, 15 žáků z 20 získalo průkaz - prý takový počet není běžný). Já bych ale byla ráda, kdyby se to podařilo všem dětem - aby mohly všechny vyrazit bezpečně s kolem na silnici. Dám dětem možnost ještě ve škole - zkusit si testy znovu, věřím, že na podruhé už projdou (jen se musí trochu připravit, tak uvidíme ...).

Ve fotogalerii vidíte své děti v akci, snažila jsem se zachytit všechny děti, ale některé se fotografování s úspěchem vyhnuly .

Gratuluji dětem, které průkaz cyklisty získaly , a přeji spoustu bezpečně najetých kilometrů a krásných zážitků, které cykloturistika přináší.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

 

Městská knihovna v Náchodě - Detektivní literatura

30. 1. 2019

Renata Dostálová

Ve středu před vysvědčením jsme navštívili Městskou knihovnu v Náchodě. Po domluvě s dětmi a paní knihovnicí jsem vybraha žánr detektivní literatury. A věřím, že volba se setkala s příznivým ohlasem u dětí. Paní knihovnice Jitka Dostálová nám představila autory i knihy tohoto žánru, seznámila nás s pojmy, které často používají opravdoví kriminalisté: daktyloskopie, grafologie, trasologie ... Děti si pak ve skupinách samy vyzkoušely, jak práce detektivů probíhá a jak podle různých indicií najít mezi ostatními podezřelými toho pravého pachatele.

A výsledek? Všechny skupiny odhalily toho správného .

Děkujeme paní knihovnici Jitce Dostálové za besedu,která byla zábavná i poučná a dětem se moc líbila.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Plavecký výcvik

28. 1. 2019

Renata Dostálová

V pondělí 28. 1. skončil plavecký výcvik. Celkem jsme prošli devíti lekcemi, ve kterých se děti zdokonalily v plaveckých dovednostech. Všechny děti už dokážou plavat samostatně, jen výjimečně při závodech použily plavecké opasky, ale myslím, že by to zvládly i bez nich, jejich použití bylo spíš pro pocit jistoty . Děti, které se výcviku zúčastnily, ukázaly veliký posun v plaveckých dovednostech, plavou pod vodou, většina zvládla přeplavat plný počet bazénů (300 m), nebojí se skočit šipku, potopí se na dno pro vhozené kroužky.

Prosím rodiče o spolupráci - využijte náchodského nebo i jiného bazénu, děti Vám určitě s radostí předvedou, co se naučily. Zaslouží velkou pochvalu .

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Program Finanční gramotnost

16. 1. 2019

Renata Dostálová

V programu Finanční gramotnost jsme se seznámili s hodnotou peněz, se skrytými znaky na bankovkách (celkem 8), s různými měnami jiných zemí. Děti se zapojovaly do diskuze, která se týkala účtů v bankách, platebních karet (od 8 let) i kreditních karet. Část besedy byla věnovaná kapesnému a hospodaření s ním, cenám zboží, ale zabývala se i výdaji za domácnost (nájem, elektřina, voda, odpady, pojištění ... - je toho hodně, co vše se musí zaplatit).

Věřím, že děti získaly představu, že nic není zadarmo a na všechny výdaje musí rodiče ušetřit - ať je to domácnost, strava, voda, elektřina, benzín ... a až pak mohou přijít na řadu dárky pro radost, ale vím, že i na ty se dostane . Tak hodně štěstí při dalším financování čehokoliv .

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Vánoční besídka

21. 12. 2018

Renata Dostálová

Na poslední školní den v roce 2018 jsme se všichni těšili. Čekala nás vánoční besídka se spoustou dobrot, které maminky někdy i spolu s dětmi napekly. Některé děti si na besídku připravily program, děvčata ze školního sborečku zazpívala koledy (na fotografiích je můžeme vidět i se sborem z předešlého dne), Klárka a Terezka zahrály na housle, Káťa a Ema na flétnu. Do programu zařadily děti i vtipy, vánoční zvyky nebo hádanky a nechyběl ani zábavný vánoční kvíz, který děti řešily ve skupinách. Vítek jako každoročně přinesl skořápky se svíčkami a my mohli sledovat plavbu právě té své lodičky, v rozkrojených jablíčkách jsme všichni našli hvězdičku. V závěru dopoledne si děti rozdaly dárečky a s přáním krásných Vánoc jsme se rozloučili a už se těšili na téměř dva týdny vánočních prázdnin a hlavně na Ježíška. Tak ať se splní dětská přání, alespoň některá .

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Čertoviny ve 4. A

5. 12. 2018

Kateřina Dostálová a Marie Venclová

Ve středu 5. 12. naše škola očekávala návštěvu nebeské trojice. Všechny děti z naší třídy (i z některých jiných) přišly oblečeny za čerty. Celá početná nebeská družina k nám dorazila třetí vyučovací hodinu. Mikuláš i andělé většinu z nás chválili, čerti děti pozlobili a pouštěli na ně hrůzu. Někteří dokonce děti pomalovali uhlím, ale jeden z čertů vypadal obzvlášť zle a ošklivě. Theu vzal za dveře, protože se jim smála (ale vrátila se v pořádku). Pak na nás křičel a říkal, že si vezme někoho do pekla. Ale nestalo se.

A my se nebáli a Čertoviny jsme si moc užili !!!

Děkujeme všem "deváťákům", kteří pro nás Čertoviny připravili, bylo to super.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Projektový den "Od 1. republiky k současné České republice"

12. 11. 2018

Renata Dostálová

Ve středu 7. 11. se celá naše škola připravila na oslavy 100 let vzniku Československa. Projektový den s názvem 1. republika měl dětem připomenout události před 100 lety a následný vývoj samostatného Československa. Většina dětí 2. stupně přišla dobově oblečena, ale nezklamaly ani "naše děti", které díky maminkám (možná i babičkám) přišly jako prvorepublikové slečny a z chlapců se stali prvorepublikoví džentlmeni, kteří svému oblečení přizpůsobili i chování. Krabice dortíků v podobě české i československé vlajky byla velkým bonusem. Moc děkujeme mamince, která dortíky připravila.

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Návštěva Muzea Náchodska

19.9.2018

Renata Dostálová

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Dopravní hřiště

6. 9. 2018

Renata Dostálová

Hned v prvním týdnu školy jsme absolvovali půldenní cyklistický výcvik na dopravním hřišti v Bělovsi. Většina dětí letos slaví 10. narozeniny a v tomto věku už mohou vyrazit samostatně na kole do ulic. Proto BESIP chystá pravidelně právě pro děti čtvrtých ročníků dvě dopolední setkání, na prvním trénují jízdu na kole a dopravní předpisy (září) a na tom druhém nás čeká opět jízda na kole, ale hlavně testy, které prokážou, zda už se Vaše dítě může stát účastníkem silničního provozu (květen – červen). Děti, které ve zkoušce obstojí, získají cyklistický průkaz. Tak ať jim to šlape!

 Přeji všem spoustu šťastně ujetých kilometrů☺.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

První školní den

3. 9. 2018

Renata Dostálová

3. září jsme se sešli už ve 4. ročníku. Měla jsem radost, že všechny děti prožily prázdniny ve zdraví a vrátily se do školních lavic v pořádku a se spoustou zážitků. Někomu se do školy moc nechtělo, někdo se těšil, ale všechny děti se rády setkaly s kamarády, které většinou celé dva měsíce neviděly.

„Náladoměr“ v první den školy ukazuje, jak „natěšené“ děti na školu byly. Optimistické je, že stupnice 0 – 10 se zaplňovala až od 4. stupně (to bylo to těšení na kamarády ☺), ale na fotografii vidíte, že několik dětí se zařadilo i na stupeň nejvyšší.

Přeji všem našim čtvrťákům klidný start, úspěšné pokračování a ať vše zvládají, jak nejlépe umí.