Třída 4. A

Čertoviny ve 4. A

5. 12. 2018

Kateřina Dostálová a Marie Venclová

Ve středu 5. 12. naše škola očekávala návštěvu nebeské trojice. Všechny děti z naší třídy (i z některých jiných) přišly oblečeny za čerty. Celá početná nebeská družina k nám dorazila třetí vyučovací hodinu. Mikuláš i andělé většinu z nás chválili, čerti děti pozlobili a pouštěli na ně hrůzu. Někteří dokonce děti pomalovali uhlím, ale jeden z čertů vypadal obzvlášť zle a ošklivě. Theu vzal za dveře, protože se jim smála (ale vrátila se v pořádku). Pak na nás křičel a říkal, že si vezme někoho do pekla. Ale nestalo se.

A my se nebáli a Čertoviny jsme si moc užili !!!

Děkujeme všem "deváťákům", kteří pro nás Čertoviny připravili, bylo to super.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Projektový den "Od 1. republiky k současné České republice"

12. 11. 2018

Renata Dostálová

Ve středu 7. 11. se celá naše škola připravila na oslavy 100 let vzniku Československa. Projektový den s názvem 1. republika měl dětem připomenout události před 100 lety a následný vývoj samostatného Československa. Většina dětí 2. stupně přišla dobově oblečena, ale nezklamaly ani "naše děti", které díky maminkám (možná i babičkám) přišly jako prvorepublikové slečny a z chlapců se stali prvorepublikoví džentlmeni, kteří svému oblečení přizpůsobili i chování. Krabice dortíků v podobě české i československé vlajky byla velkým bonusem. Moc děkujeme mamince, která dortíky připravila.

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Návštěva Muzea Náchodska

19.9.2018

Renata Dostálová

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Dopravní hřiště

6. 9. 2018

Renata Dostálová

Hned v prvním týdnu školy jsme absolvovali půldenní cyklistický výcvik na dopravním hřišti v Bělovsi. Většina dětí letos slaví 10. narozeniny a v tomto věku už mohou vyrazit samostatně na kole do ulic. Proto BESIP chystá pravidelně právě pro děti čtvrtých ročníků dvě dopolední setkání, na prvním trénují jízdu na kole a dopravní předpisy (září) a na tom druhém nás čeká opět jízda na kole, ale hlavně testy, které prokážou, zda už se Vaše dítě může stát účastníkem silničního provozu (květen – červen). Děti, které ve zkoušce obstojí, získají cyklistický průkaz. Tak ať jim to šlape!

 Přeji všem spoustu šťastně ujetých kilometrů☺.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

První školní den

3. 9. 2018

Renata Dostálová

3. září jsme se sešli už ve 4. ročníku. Měla jsem radost, že všechny děti prožily prázdniny ve zdraví a vrátily se do školních lavic v pořádku a se spoustou zážitků. Někomu se do školy moc nechtělo, někdo se těšil, ale všechny děti se rády setkaly s kamarády, které většinou celé dva měsíce neviděly.

„Náladoměr“ v první den školy ukazuje, jak „natěšené“ děti na školu byly. Optimistické je, že stupnice 0 – 10 se zaplňovala až od 4. stupně (to bylo to těšení na kamarády ☺), ale na fotografii vidíte, že několik dětí se zařadilo i na stupeň nejvyšší.

Přeji všem našim čtvrťákům klidný start, úspěšné pokračování a ať vše zvládají, jak nejlépe umí.