BooSter 3. kolo


Ve čtvrtek 25. května se starší dívky díky své výhře v okresním kole mohly zúčastnit krajského kola atletických týmových závodů konaných v Hradci Králové. Naše dívky bojovaly velmi statečně a vyvinuly maximální úsilí, aby svému týmu pomohly k co možná nejlepšímu umístění. Konkurence v rámci celého kraje byla veliká. Naše dívky se ale nedaly a nakonec se umístily na krásném třetím místě v Královéhradeckém kraji. 

Navíc je nutno podotknout, že druhé místo jim uniklo jen o vlásek.

Holkám moc gratulujeme, děkujeme za jejich nasazení a dodáváme, že s takovým týmem je radost pracovat :)!

Pohár rozhlasu kraj zmenšený


Předchozí okresní kolo atletického čtyřboje naše starší dívky vyhrály a postoupily tak do krajského kola, které se konalo ve středu 24. května v Kostelci nad Orlicí. 

Týmová atletická soutěž začala pro dívky během na 60 m, poté následovaly hody míčkem a vrhy koulí. Dalšími disciplínami byly skoky - skok vysoký a daleký. Soutež byla zakončena během na 800 m. Dívky srdnatě bojovaly a ve všech discipínách se snažily podávat své maximální výkony. Svými skvělými výsledky si dívky zajistily krásné druhé místo v Královéhradeckém kraji.

Holky, děkujeme a gratulujeme!

Naši školu reprezentovaly:

Tereza Šedivá, Sofie Piechová, Sára Vojtěchová, Bára Horáková, Veronika Šrůtová (krajské kolo), Nikol Macháčková (okresní kolo).

Atl.4boj Kostelec zmenšený


V pátek 5. května se žákyně a žáci z druhého stupně vydali na atletické závody - Pohár rozhlasu do Nové Města nad Metují. Pohár rozhlasu je týmová atletická soutěž. Starší dívky přijely obhajovat loňské prvenství a ve velmi silné konkurenci se jim to podařilo a postoupily do krajského kola. 

Mladší dívky se umístily na krásném třetím místě. 

Starším chlapcům uniklo první místo o pouhých 52 bodů a skončili tak druzí. 

Mladší chlapci se umístili na pátém místě. 

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Pohár rozhlasu skupinka Nové Město zmenšený


V úterý 16.5. se žáci naší školy zúčastnily okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, kterou
pořádalo Ministerstvo dopravy ČR a BESIP na dopravním hřišti v Bělovsi. 

Celkem soutěžilo 13 čtyřčlenných družstev dvou věkových kategorií. V kategorii mladších žáků nás
reprezentovali Nela Nováková, Lilien Rajská, Petr Mach a Max Lasch. V kategorii starších dětí to byli Viktorie Hanušová, Pavlína Hurdálková, Jakub Jelen a Matouš Kubec.


Soutěžilo se v pěti disciplínách: jízda na hřišti podle pravidel silničního provozu, jízda zručnosti, test z pravidel silničního provozu a zdravověda. Naši žáci si vedli velmi dobře a obě družstva shodně obsadila krásná 4. místa.

dopravní soutěž


Žáci a žákyně naší školy se v kategorii 6. a 7. tříd zúčastnili házené náchodských škol. V obou kategoriích vybojovali 2. místo.

Skupinka u brány visící 17.5. házená 6.a7

Naši školu reprezentovali:

Chlapci: Šulc Jan (6. A), Havalec Jakub (6. A), Pokorný Vojtěch (7. A), Štěpánek Adam (7. A), Dědek Aleš (7. A), Pasler Dominik (7. A), Šrajbr Lukáš (7. A), Říha Jan (7. B), Nývlt Matyáš (7. B).

Dívky: Martinková Gabriela (6. A), Kozáková Anna (6. A), Kostelecká Michaela (6. A), Machová Veronika (7. A), Jirmanová Bára (7. B), Hlavová Kateřina (7. B), Valášková Barbora (7. B), Michelová Jana (7. B), Andršová Natálie (7. B).


Ve čtvrtek 4. května se ZŠ Plhov zúčastnila prvních lezeckých závodů náchodských škol.

Naši lezci ve složení Natálka Dolečková, Alice Flašková, Pája Hurdálková, Ahmed el Haddad, Matěj Weinlich, Ivo Vacek, Elen Kracíková a Stáňa Máslová si dolezli pro parádní 2. místo.

Lezení na všířku duben 23


Ve čtvrtek 4. května se dívky z osmých a devátých tříd zúčastnily krajského kola v Basketbalu ve Velkém Bydžově, kam postoupily z okresního kola. Konkurence byla obrovská, ale dívky i přesto bojovaly statečně a zápasy nevzdaly a mohly tak být se svým výkonem spokojené. Nakonec se umístily na pátem místě.

Naši školu reprezentovaly: Tereza Šedivá, Sofie Piechová, Lea Hovádková, Bára Horáková, Eliška Prouzová, Dorota Sajfridova a Natálie Schusterová

Chtěly bychom touto cestou moc poděkovat panu Sajfridovi, který nám zajistil ‘přepychovou’ dopravu do Nového Bydžova svými dvěma taxíky:)!!!

Basket Bydzov DIV diplom


V úterý 25. dubna se dívky ze sedmých, osmých a devátých tříd vypravily do Jaroměře na okresní kolo v basketbale.

Starší dívky si vybojovaly postup do krajského kola do Nového Bydžova. 

Holkám gratulujeme a držíme pěsti v krajském kole v Novém Bydžově!

Basketbal DIV a DIII


Milí rodiče,

zveme Vás v úterý 23.5.2023 na poslední třídní schůzky v tomto školním roce.

Na 1. stupni schůzky začínají v 16.30. hod.,

na 2. stupni schůzky začínají v  17hod.

Program: hodnocení školního roku a výsledků žáků

                organizace konce školního roku (výlety, Akademie, atd.)

V 16 hod. se sejde Rada rodičů ve společenské místnosti.

 

 


zapis23 24

 
 
 
 

Vážení rodiče, milí žáci 5. tříd,

zveme vás ve čtvrtek 27.4.2023 od 8. hod na testy do sportovního režimu k nám do školy.

Přihlášku a obsah testů najdete v našich dokumentech.

Vyplněné přihlášky odevzdejte (pošlete) ve škole do 14.4. 2023.

Žádost o přestup k nám do školy (sportovní i nesportovní režim) můžete v ředitelně školy vyplnit od 15.4.2023.


V úterý 21. března 2023 se vydala pětice našich žáků z 9.B v doprovodu paní asistentky Evy Zlámalové do Iqlandie, moderního vědecko – zábavního centra v Liberci, aby naši základní školu reprezentovala v akčním zábavně – naučném pořadu České televize „Už tam budem“.

Náš tým ve složení Petr Zlámal, Václav Štěpánek, Justýna Rejchrtová, Jan Máslo a Miroslav Balcar se nenechal zaskočit záludnými otázkami a úkoly moderátorů soutěže a statečně se popral i s požadavky štábu České televize. Na vlastní kůži si tak mohli všichni naši soutěžící vyzkoušet, jaké to je stát před kamerou.

uztambudem3


V pátek 17. 3. proběhla na naší škole další z řady matematických soutěží "Matematický klokan". Této tradiční soutěže se zúčastnili žáci druhých až devátých ročníků.

Nejúspěšnějšími řešiteli byli v jednotlivých kategoriích tito žáci: 

Cvrček (2. - 3. ročník): 1. až 2. místo - Sofie Basarabová (2. A) a Ondřej Synek (3. A), 3. místo - Kateřina Dohalská (3. B)

Klokánek (4. - 5. ročník): 1. místo - Lucie Rutarová (4. A), 2. místo - Kryštof Pokorný (4. A), 3. místo - Matěj Branda (4. A)

Benjamín (6. - 7. ročník): 1. místo - David Vejman (7. B), 2. místo - Richard Goca (7. A), 3. místo - Jakub Jelen (6. B) 

Kadet (8. - 9. ročník): 1. místo -  Jan Máslo (9. B), 2. až 3. místo - Jan Lukáš (9. A) a Petr Zlámal (9. B)

Všem úspěšným řešitelům srdečně gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy. 

cvrčekklokánek

benjamínkadet


V pondělí 3. dubna se dívky a chlapci z osmých a devátých tříd zúčastnili okresního kola ve volejbale v Červeném Kostelci. Dívky ve velké konkurenci deseti týmů vybojovaly krásné čtvrté místo. Chlapci se umístili také na čtvrtém místě. 

Naši školu reprezentovali: 

dívky - Sofie Piechová, Justýna Rejchrtová, Lea Hovádková, Tereza Šedivá, Bára Horáková, Julie Hlušičková, Klára Synková a Denisa Valášková

chlapci - Tomáš Podškubka, Tomáš Janovský, Jakub Cvrček, Miroslav Balcar, Adam Jakl, David Špelda, Vít Mervart a Jan Vítek

Všichni


Dne 4. 4. 2023 někteří zástupci žákovského parlamentu navštívili Domov seniorů Marie v Náchodě, aby našim dědečkům a babičkám udělali radost k Velikonocům. Obdarovali jsme důchodce i personál výrobky z rukou našich spolužáků a popřáli jim hezké Velikonoce. Nakonec jsme neplánovaně v Domově seniorů uspořádali krátké pěvecké představení, které mělo veliký úspěch. 

 


 
 
 
 

Odkaz na přihlášení: https://alena-mackova.reservio.com


Rada žáků ZŠ Plhov tradičně uspořádala valentýnský den, který se konal dne 14. 2. 2023.

Valentn.jpg

Naši žáci v průběhu čtrnácti dnů vyráběli valentýnská přáníčka. Děti byly při tvorbě velice kreativní. Přáníčka se objevila nejen papírová, ale i ve formě drobných sladkostí. Možnost někoho obdarovat a udělat radost využili nejen naši žáci, ale i pedagogický sbor.


skolicka23

 
 
 
 

Žáci ZŠ Náchod – Plhov, členové Rady žáků se v předvánočním čase vydali do Domova seniorů Marie v Náchodě. Při domlouvání se, jak toto období zpříjemnit i lidem, kteří Vánoce tráví mimo rodinu, se dostali až k tomuto zařízení. 

S vedením domova se naši žáci domluvili, že vyrobí vánoční přání a že ho adresně se jménem klienta předají konkrétním obyvatelům domova. Dne 14. 12. 2022 se tedy 11 žáků plhovské školy, členů rady žáků, vydalo na návštěvu do Marie. Přání, která tvořily děti všech ročníků školy, doputovala do správných rukou, i pro zaměstnance domova měly děti připravený drobný dárek a květinu. Peníze k nakoupení materiálu a květin pocházejí ze sběru papíru, který škola organizovala v říjnu.

S koncem kalendářního roku děkujeme naší radě žáků za řadu akcí, které v roce 2022 zorganizovala nebo na kterých se podílela, a také paní učitelce Zuzaně Kučerové a paní vychovatelce Petře Lochmanové, které se práci s dětmi celý rok věnovaly.

Vladimír Honzů


Stejně jako každý rok, i letos proběhly 6. a 7. prosince Srdíčkové dny, které organizovala naše Rada žáků. Žáci i učitelé si mohli za drobné peníze zakoupit magnetky, propisky, baterky či hlavolamy. Na podporu malé Klárky se vybralo celkem 6908 Kč. Všem, kteří se akce zúčastnili mockrát děkujeme. 


 BooSter výsledky 1. kolaweb booster1


V úterý 1.11. jsme pozvali do školy rodiče žáků 6. tříd, aby se přišli seznámit s výukou matematiky podle profesora Hejného. 

Přišlo jen několik rodičů hlavně těch dětí, které k nám do 6. třídy přestoupily z malých škol a s matematikou Hejného letos začínají.

Dvanáct principů výuky matematiky se tady  skládá do uceleného konceptu tak, aby dítě objevovalo matematiku samo. Největší radostí bývá formulace vět, vzorců, popis postupů a vztahů. 

Odpoledne jsme prožili v příjemném atmosféře se stejnými úlohami, které řeší děti ve škole.

 


V úterý 1. listopadu se uskutečnilo v rámci výuky chemie školní kolo soutěže" Mladý chemik". Žáci obdrželi při hodině chemie test, ve kterém se potýkali s chemickým názvoslovím a operacemi, luštili chemické rébusy a křížovku, potýkali se s výpočtem molekulové hmotnosti, látkové koncentrace i obsahem cukru v jogurtech.

Nejúspěšnějším řešiteli základního kola se stali:

  1. Patrik Spendowski (9.A)
  2. Tomáš Podškubka (9.B) a Sára Langrová (9.A)
  3. Sára Vojtěchová (9.B)

Druhé kolo proběhne v prosinci 2022 v prostorách SPŠCH Pardubice.

Všem soutěžícím děkujeme za jejich účast.


Na začátku října se žáci naší školy zúčastnili základního kola celostátní soutěže, ve které o úspěchu rozhoduje logické  uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Soutěžilo se on-line a soutěžící se mohli připojit ve škole, doma, v knihovně, zkrátka kdekoliv, kde bylo připojení k internetu.

Do této celostátní soutěže se tento rok zapojilo v KATEGORII A 17 701 žáků z 3.- 5. ročníků ZŠ, z toho 1 047 bylo z Královéhradeckého kraje.
KATEGORII B (tj. druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)  26 368 řešitelů, z toho ve našem kraji 1 740.

Z naší školy se zapeklité úlohy snažily vyřešit celkem na čtyři desítky soutěžících. Nejlépe si v této soutěži vedl Jan Máslo z 9.B, který se se svými výsledky probojoval do krajského semifinále, které se uskuteční v pátek 4. listopadu 2022.

Mezi další úspěšné řešitele naší školy patří: 

V KATEGORII A:                                       V KATEGORII B:

  1. Anna Romanjuk  3.B                             1. Jan Máslo                         9.B
  2. Patrik Adamec     3.B                             2. Petr Zlámal                      9.B
  3. Lucie Rutarová    4.A                             3. Stanislava Máslová          9.B

Všem soutěžícím děkujeme za jejich účast.


V týdnu 3. - 9. října se naše škola zapojila do uklízení Náchoda, ke které vyzývalo náchodské Déčko. Naše škola se do podobných akcí zapojuje pravidelně a tak uklízíme několikrát do roka. Jeden by si pomyslel, že tak často nebude co uklízet, že v dnešní době lidé dbají o svět kolem sebe, ale není to pravda, a tak žáci naší školy i s jejich učiteli vždy najdou spoustu odpadků a spoustu věcí, které bychom v přírodě opravdu nečekali.

Uklízeli jsme kolem zámku, v zámecké aleji, kolem Podborného rybníku, les nad čerpací stanicí Shell a také jsme procházeli celé plhovské sídliště až k Lidlu.

Děkujeme žákům a učitelům, kteří se do akce zapojili. 


V úterý 11. října 2022  se zástupci naší školy zúčastnili 13. ročníku soutěže Klání žáků deváťáků“, kterou pořádá Střední průmyslová škola stavební. Na tuto soutěž byly pozvány vždy dvě dvojice technicky zaměřených žáků ze základních škol z Náchoda a blízkého okolí. Konkurence se naši soutěžící z 9. B nezalekli. Dvojice ve složení Jan Máslo a Václav Štěpánek vybojovala fantastické 1. místo a mezi úspěšné řešitele se zařadila i dvojice ve složení Tomáš Podškubka Petr Zlámal. Všem soutěžícím  děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a našim vítězům blahopřejeme k jejich krásnému výsledku. Stanislava Havlenová

kln_devk.jpg


V neděli 18. září vyrazili sportovci z 8. C společně se sportovci z 9. A a 9. B na kurz do Rakouska do Lienzer Dolomiten.

V rámci sportovního kurzu jsme společně absolvovali vysokohorskou turistiku, rafting na řece Dráva, ferraty a jízdu na koloběžkách. 

Ubytovaní jsme byli v Lavantu - poblíž města Lienz, kterému se vzhledem k častému slunečnému počasí přezdívá ‘Sonnenstadt’- slunečné město.

Skupinka


Sběr papíru ke škole proběhne před podzimními prázdninami 24.-25.10.2022.