V neděli 4. září odjela sportovní část 7. A a 7. B na cyklistický kurz do Havlovic.

Během sportovního kurzu děti  nejezdily pouze na kolech, ale také velmi aktivně využívaly havlovická sportoviště, kde hrály fotbal, basketbal, přehazovanou, ping pong, badminton a minigolf.

Skupinovka

Josef Trnka žák ve sportovním režimu ze 7. A si svými skvělými sportovními výsledky v loňském školním roce vybojoval účast na republikovém finále v Odznaku všestranosti - Sazka olympijský víceboj, který se konal na začátku tohoto školního roku v září v Brně. Při plnění jednotlivých disciplín si zlepšil své tři osobní rekordy a celkem dosáhl 5872 bodů.

IMG 0002 zmensene

Třídní schůzky se uskuteční v úterý 13.9.2022

od 16:30 hod. na 1. stupni

od 17. hod. na 2. stupni.

Sběr papíru ke škole proběhne před podzimními prázdninami 24.-25.10.2022.

UKzapis

V pondělí 20. 6. 2022 se uskutečnil 4. ročník olympiády základních škol náchodského okresu. Naši žáci školu reprezentovali v obou vypsaných kategoriích. Olympiáda od svého založení nepamatuje jiného vítěze nežli ZŠ Náchod – Plhov.

Skupinka AtlOlymp

Slavnostní Akademie pro rodiče a veřejnost se koná dne 28. 6. 2022 od 17 hodin v Městském divadle v Náchodě.
Vstupenky na akci lze koupit v předprodeji v informačním centru v Náchodě.

Ve čtvrtek 9. června se chlapci ze 6. A a 7. C zúčastnilii florbalového turnaje - Pohár města Náchoda, sportovní liga základních škol.

Florbal chlapci skupinka 1

Ve čtvrtek 26. května se dívky z 6., 7., 8. a 9. tříd zúčastnily krajského kola Poháru rozhlasu v Hradci Králové.

Pohár rozhlasu Holky Kraj skupinka zmensena

Setkání rodičů budoucích prvňáčků se uskuteční v pondělí 27.6.2022 v 16:30 hod.

Program:

• seznámení se s třídními učitelkami
  • výuka marematiky
  • hodnocení žáků
  • jídelna, družina
  • různé

Těší se na Vás třídní učitelky Eva Hubková a Martina Dohnalová.

Setkání tříd 1. stupně začíná v 16:30 hodin.

Setkání tříd 2. stupně začíná v 17:00 hodin.
Po delší době se sejdeme s rodiči společně ve třídě. Součástí setkání bude i seznámení rodičů s návrhem klasifikace.

Setkání zástupců rodičů tříd - Rada rodičů  proběhne od 16 hodin ve společenské místnosti.
sborovně.

V 18: 00 se sejde i Školská rada ZŠ Náchod - Plhov.

Ve středu 20. dubna žáci 8. a 9. tříd navštívili Klicperovo divadlo v HK, představení Zbabělci. Hra je napsána podle knihy J. Škvoreckého, zavádí nás do Kostelce – Náchoda v době 2. světové války.

V úterý 3. 5. se žákyně a žáci ze 6., 7., 8. a 9. tříd zúčastnili atletického závodu Pohár rozhlasu, který se konal v Novém Městě nad Metují.

Pohar rozhlasu uvod

Mladší žákyně i starší žákyně svou kategorii vyhrály a umístily se na krásném prvním místě, čímž si zajistily postup do krajského kola.

Holky děkujem:) a držíme pěsti v krajském kole!!!

V pondělí 2. 5. se dívky ze 6. A, B a 7. A, C zúčastnily volejbalového turnaje v Červeném Kostelci.

Volejbal holky úvod

Dne 22. 4. 2022 se na hřišti v Náchodě - Bělovsi konalo okrskové kolo fotbalového
turnaje McDonald's Cup.

V kategorii 4. -5. tříd obsadilo družstvo naší školy pěkné 2. místo.
Zvítězili jsme nad školami ZŠ Pod Montací 6 : 1, ZŠ Běloves 8 : 0,  ZŠ Komenského
Náchod 7 : 3. Prohráli jsme jediný zápas se ZŠ Drtinovo náměstí 2 :4.

zapis22

Královéhradecký kraj během slavnostního galavečera ocenil významné osobnosti regionu. Mezi laureáty jsou dobrovolníci, lékaři, vědci i sportovci.

Jaroslav Štěpán – za dobrovolnou a obětavou péči o pacienty s covid-19 a podporu zdravotnického personálu

Po dlouhé pauze jsme se jako škola mohli zúčastnit soutěže organizované Asociací školních sportovních klubů. A hned v této první se nám podařilo zvítězit a postoupit tak do krajského finále v Trutnově.

Po dvou letech jsme mohli změřit síly v pětiboji, který patří pod tak zvaný Odznak všestrannosti olympijských vítězů a Sazka olympijský víceboj.

OVOV medailiste

Již druhým školním rokem funguje v naší škole polytechnická dílna šití, kterou využívají žáci druhého stupně v rámci pracovních činností a ranního kroužku. Velice si vážíme společnosti DARRÉ Náchod s.r.o. a jejího majitele pana Aleše Kuchaře za  stálou materiální podporu. Bez jeho látek a různých odtřižků, které zpracováváme opravdu do posledního kousku, by naše "šicí dílna" nemohla fungovat.

Navíc jsme, společně s ostatními třídními učitelkami, využili materiál na tvorbu výrobků pro JARNÍ  PRODEJNÍ VÝSTAVU. Výtěžek tohoto projektu je určen pro nové spolužáky  z Ukrajiny.

Ještě jedou OBROVSKÉ DĚKUJEME.

Michaela Adamcová a Petra Balcarová
učitelky polytechnické dílny

V úterý 7. 12. 2022 se zástupci Rady žáků naší školy zúčastnilo akce v zámecké aleji, kde měli možnost zasadit si vlastní stromek.

Žáci si vyzkoušeli práci s rýčem i lopatou, zapotili se při přepravování stromu do připravené jámy, upevňovali stromek k zemi, to vše pod dohledem a asistencí odborníků, kteří se o revitalizaci zámecké aleje starají. Nakonec si žáci zazpívali společně písničku, aby náš stromek, konkrétně buk, krásně rostl. Slíbili, že se na jaře vydají zkontrolovat, jak se našemu stromu daří, a budou ho chodit pravidelně zalévat.