Na začátku října se žáci naší školy zúčastnili základního kola celostátní soutěže, ve které o úspěchu rozhoduje logické  uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Soutěžilo se on-line a soutěžící se mohli připojit ve škole, doma, v knihovně, zkrátka kdekoliv, kde bylo připojení k internetu.

Do této celostátní soutěže se tento rok zapojilo v KATEGORII A 17 701 žáků z 3.- 5. ročníků ZŠ, z toho 1 047 bylo z Královéhradeckého kraje.
KATEGORII B (tj. druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)  26 368 řešitelů, z toho ve našem kraji 1 740.

Z naší školy se zapeklité úlohy snažily vyřešit celkem na čtyři desítky soutěžících. Nejlépe si v této soutěži vedl Jan Máslo z 9.B, který se se svými výsledky probojoval do krajského semifinále, které se uskuteční v pátek 4. listopadu 2022.

Mezi další úspěšné řešitele naší školy patří: 

V KATEGORII A:                                       V KATEGORII B:

  1. Anna Romanjuk  3.B                             1. Jan Máslo                         9.B
  2. Patrik Adamec     3.B                             2. Petr Zlámal                      9.B
  3. Lucie Rutarová    4.A                             3. Stanislava Máslová          9.B

Všem soutěžícím děkujeme za jejich účast.