+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Info o pokrmech

Charakteristika pokrmů

Cizrna:

Cizrna má oříškovou chuť. Z hlediska nutričních hodnot patří mezi nejkvalitnější luskoviny vhodné pro lidskou výživu. Doporučuje se zvláště pro děti. Cizrna je bohatým zdrojem vápníku, železa a vitamínu B15.

Bratislavská vepřová plec:

Maso je přelité krémovou omáčkou se zeleninovou vložkou (mrkev, celer, okurky, hrášek).
Omáčka má jemnou, nakyslou vůni a chuť, zeleninová vložka je nakrájená na nudličky.

Hovězí tokáň:

Drobné kousky dušeného hovězího masa v tmavočervené šťávě s vložkou dušených paprik.
Šťáva má chuť po mase, rajčatovém protlaku a dušené paprice.

Azu po Tatarsku:

Na nudle krájené, dušené hovězí maso v temně červené omáčce s vložkou krájených sterilovaných okurek. Omáčka má masitou, kořeněnou vůni a chuť, je hustší.

Mexické kuřecí nudličky:

Drobně nakrájené kuřecí prsíčka podušená s cibulí s přidáním mexické směsi (paprika, fazolové lusky, kukuřice, mrkev, hrášek). Vůně a chuť pokrmu jsou jemné po použitých surovinách.

Zabijačkový guláš:

Porce dušeného vepřového masa na cibuli a spojeného s podušeným mozkem. Šťáva je nezahuštěná, přírodní, lesklá tukem a je jí pouze malé množství.

Pangasius:

Paegas je sladkovodní ryba, jeho domovem jsou velké řeky v Thajsku a Číně. Pangas má velmi šťavnaté bílé maso bez kůstek a bez charakteristické rybí vůně.

Kuskus:

Je Arabský pokrm.Kuskus je tvrdozrnná pšenice zpracovaná na droboučké kuličky, které slouží jako výchozí surovina pokrmu.

Hamburská vepřová kýta:

Plátek dušené vepřové kýty ukrojený přes vlákno a přelitý krémovou omáčkou. Na povrchu masa je podušená šunka s okurkou, obojí nakrájené na nudličky.

Řecké řízky:

Vepřové řízky z kýty opečené po obou stranách na které poklademe paprikovou směs. Papriková směs je z paprik a rajského protlaku.

Mexická fazoláda:

Uvařené fazole s česnekem a cibulí zahuštěné strouhaným hlávkovým zelím s pridáním koření a rajského protlaku.Pokrm by měl obsahovat málo tekutiny a podává se s chlebem.

Řecké těstoviny:

Uvařené těstoviny přelité pikantní omáčkou z cibule, rajčat, žampionů, cukety a oliv. Sypané balkánským sýrem.

Šumavský závitek:

Plněný závitek z vepřové kýty, přelitý zlatočervenou lesklou šťávou. Maso je šťavnaté plněné hořčicí, salámem, slaninou a kysaným zelím Šťáva je ochucena rajským protlakem, smetanou, citrónem.

Tilápie nilská:

Okounovec nilský se vyskytuje v teplejších, níže položených oblastech Afriky. Chov této ryby je znám již od starověku.

Šumavský knedlík:

Knedlík je z bramborového těsta, do kterého se přidává osmažená cibule.

Pikantní kuskus:

Kuskus zalitý vývarem přidáme do směsi zeleniny. Směs: opečeme cibuli, přidáme zázvor, hrášek, baby mrkev, fazolky, drcená rajčata, provaříme.

Slepice po tulonsku se špagetami:

Na oleji smícháme česnek,strouhanou nivu,bazalku,oregáno a tymián . Přidáme nakrájené uvařené slepičí maso a zamícháme do špaget . Nakonec sypeme sýrem a petrželkou.

Tarhoňa:

Tarhoňa jsou drobné nočky (drobení) z nudlového těsta.

Špecle:

Špecle jsou těstoviny podobně jako halušky , ale delší a slabší. Jsou z mouky,vajec ,kurkumy , vody a oleje.

Zbojnická roláda:

Hovězí maso zadní plněné slaninou , cibulí a česnekem srolované a pečené do rolády. Z výpeku uvaříme šťávu řidší konzistence která má vůni po mase a použitých surovinách.

Mexický guláš:

Drobné kousky udušeného masa v načervenalé omáčce s vložkou hrášku. Střed porce tvoří tvarovaná rýže s hráškem posypaná strouhaným sýrem.

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek