Soutěže - Čj, M, Př...

V pátek 12. dubna se 48 žáků 5. - 8. tříd zúčastnilo Pythagoriády.

Nejúspěšnější řešitelé postupují do okresního kola, které se koná 27. a 28. května.

I v letošním školním roce se naši žáci z osmých a devátých tříd zúčastnili olympiády v mateřském jazyce.

Ve školním kole tentokrát nejlépe dopadly tři dívky: Veronika Shejbalová z 9. B, Aneta Rohulánová z 8. A a na prvním místě Dorota Nováková z 9. A.

Dorota s Anetou postoupily do okresního kola, kde naši školu reprezentovaly v tom nejlepším světle. Dorota se umístila jako třetí nejlepší v okrese a v dubnu se zúčastnila kola krajského v Hradci Králové. A i zde zabodovala! Skončila na krásném šestém místě, přičemž v mluvnické části získala druhý nejvyšší počet bodů. Bohužel jí tentokrát tolik nesedlo téma slohové práce. Přesto Dorotce blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

V pátek 22. 3. 2019 se celý 1. stupeň a 60 žáků druhého stupně zúčastnilo soutěže Matematický KLOKAN ve čtyřech kategoriích s těmito výsledky:

CVRČEK

1. Viktorie Adamcová 3.A

2. Richard Goca 3.A

3. Nela Škorvánková 3.A

KLOKÁNEK

1. Petr Zlámal 5.B

2. Daniel Matjaš 5.B

3. Josef Vlček 5.A

BENJAMÍN

1. Michaela Krupičková 6.A

2. Ondřej Černý 6.A