Třída 3. A

Školní výlet

7. 6. 2019

Renáta Langenbergerová

Letos jsme se vydali na školní výlet do Častolovic. Příjemného zámečku s krásnou zahradnou, zoo parkem a zábavným programem. Vyzkoušeli jsme si střílení z kuše, přechod po laně, prohlédli si roztomilá zvířatka a viděli program šermířů. Počasí nám přálo a prohlídka zámku nám ve slunečném počasí přišla vhod. Nakoupili jsme pěkné dárečky pro rodiče a sourozence a zbylo nám i pár drobných na sladkosti. Viděli jsme kus daleké historie a vraceli se spokojeni domů.

Den dětí

31. 5. 2019

Renáta Langenbergerová

Ani letos na nás "deváťáci" nezapomněli a připravili nám zábavné dopoledne se spoustou zajímavých a netradičních her a soutěží. Nejdůležitější bylo nasbírat na kartičku co nejvíce razítek. A to se všem povedlo. Strávili jsme příjemný čas se staršími spolužáky a hlavně, odpočinuli jsme si od učení.

Olympijský víceboj

30. 4. 2019

Renáta Langenbergerová

V rámci projektového dne jsme dnešní den věnovali sportu, celorepublikové výzvě Sazka - Olympijský víceboj. Disciplíny, které jsme si v loňkém roce vyzkoušeli, byly pro nás tentokrát hračkou. Jsme zase o rok šikovnější, zručnější a silnější. Dosažené výsledky tomu odpovídaly. Navzájem jsme se podporovali a fandili si. Můžeme být na sebe pyšní. Už se všichni těšíme na osobní diplom, který díky této účasti dostaneme na konci školního roku. Třeba se z nás taky někdy stanou Jágrové, Berdychové, Kvitové, Sáblíkové nebo Ledecké. Jen nesmíme sedět doma za pecí.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Angličtina

1. 3. 2019

Simona Kuhnová

V rámci výuky anglického jazyka žáci projektovali na téma "Zvířata/animals". Práce byly velice vydařené a děti si projektový týden užily :-)

Návštěva knihovny

11. 1. 2019

Renáta Langenbergerová

V prvních dnech lednového měsíce jsme navštívili Městskou knihovnu v Náchodě. Spolu s paní učitelkou jsme naslouchali čtení paní knihovnice z knihy Jak je ti, Filipe. Rodinný příběh školáka, který řešil zajímavou situaci ve své rodině. Situaci, ve které se může ocitnout kdokoliv z nás. Pečlivé naslouchání bylo velmi důležité, protože jsme museli plnit zadaný úkol. Příběh byl pro nás velkým ponaučením a připadali jsme si jak v hodině OEV, kde často diskutujeme.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

21. 12 2018

Renáta Langenbergerová

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. I my jsme se snažili přenést tuto neopakovatelnou vánoční atmosféru k nám do třídy. Se svíčkami, koledami, stromečkem, dárky a pohodou. Pod stromečkem jsme našli tolik dárků, kolik je nás ve třídě. S radostí a očekáváním jsme rozbalovali a těšili se, co se ve vánočně zabaleném dárku objeví. Myslím, že jsme všichni byli spokojeni a těšíme se, co najdeme pod stromečkem doma.

Plavecký výcvik

20. 11. 2018

Renáta Langenbergerová

Začátek letošního školního roku jsme zahájili nejen učením, ale také plaveckým výcvikem, který jsme ukončili 6. 11. plaveckými závody s medailemi a mokrým vysvědčením. Děti se v průběhu výuky naučili nebát se vody. Vědí, že jim neublíží, když do ní ponoří hlavu, skočí nebo se na ni jen tak položí. Voda je fajn, když se to v ní umí. A to bylo cílem celého plavání.

Projekt První republika

7. 11. 2018

Renáta Langenbergerová

Letošní první projektový den jsme věnovali stému výročí vzniku Československé republiky. Seznámili jsme se s největší osobností té doby T. G. Masarykem, jehož portrét jsme si všichni nakreslili. Vytvořili jsme, spolu s rodiči vlastní rodokmen, vyzkoušeli si krasopis a pracovali se slovy jistota, spolupráce, opřít se jeden o druhému. Velkou pozornost si zaslouží vlastní příspěvky dětí a rodičů v podobě rodinných fotografií a dobových předmětů, které jsme si ve třídě vystavili. Spolupracovali jsme nejen se spolužáky a paní učitelkou, ale hlavně s rodiči, kteří nám doma s přípravou projektového dne hodně pomohli. Bez jejich pomoci by tento den nebyl tak zajímavý. Ale hlavně, zjistili jsme informace o svých předcích a teď už také víme, jak vypadali. Všichni jsme si to krásně užili a děkujeme všem.

Třídní pravidla

5. 10. 2018

Renáta Langenbergerová

1. Nedělám nic, co by mohlo komukoliv ublížit.
  2. Nevyrušuji ostatní, když pracují.
  3. Nikdo mi bez dovolení nebere mé věci.
  4. Mluví vždy jen jeden.
  5. Mám včas připravené věci.