Třída 3. A

Čertoviny

5. 12. 2017

Renata Dostálová

Každoročně začátkem prosince navštíví děti 1. stupně nebeská trojice. Letos to byla dokonce pětice, protože čerti byli hned tři. Ale děti už se nebály, možná jen malé obavy některé měly. Důstojný Mikuláš mnoho dětí pochválil, některým připomenul, v čem by mohly přidat, ale v pytli si čerti nikoho neodnesli. Už nebyl žádný pláč ani velký strach. Věřím, že Čertoviny byly příjemným zpestřením předvánočního období.

Děkujeme žákům 9. ročníku za přípravu i milý přístup k dětem během Čertovin.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Třídní schůzka SRPDŠ - v úterý 14. 11. 2017 v 16:30

7. 11. 2017

Renata Dostálová

Těším se na společné setkání. ☺ R.D.

Sběr papíru - 6. a 7. 11. 2017

Renata Dostálová

Děkuji všem dětem i rodičům, kteří se do sběru papíru zapojí. ☺

Projektový týden - Cirkus Happy Kids

9. 10. 2017

Renata Dostálová

V 1. říjnovém týdnu proběhl na naší škole dosud nevídaný projekt – nácvik cirkusového vystoupení. Žáci všech ročníků se mohli zapojit v disciplíně, kterou si sami vybrali, ukázat, co umí nebo co se během pár dnů dokážou naučit. Z naší třídy se do projektu zapojilo 12 dětí. Všechny zvládly nácvik na výbornou a v závěrečných představeních zazářily jako hvězdy manéže cirkusového šapitó. A k vidění toho bylo opravdu hodně! Tleskali jsme klaunům, tanečnicím se šátky, akrobatům a všem dalším dětem, které měly odvahu do projektu jít.

Pro všechny účinkující, ale i pro nás diváky, to byl jedinečný a nezapomenutelný zážitek.

Omlouvám se za kvalitu fotografií, zveřejňuji jen pro přiblížení atmosféry v šapitó ☺.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Pravidla třídy

22. 9. 2017

Renata Dostálová

Během září jsme v hodinách OEV společně sestavili třídní pravidla. Když se nám podaří je dodržovat, bude se nám ve třídě dobře spolupracovat, budeme fungovat jako kolektiv, kde si děti navzájem pomáhají a chovají se k sobě slušně a ohleduplně. ☺☺☺

Prvouka – 1. hodina

6. 9.2017

Renata Dostálová

Opakování učiva z druhého ročníku proběhlo formou hry. Děti pracovaly ve skupinách, hod kostkou jim označil otázku, na kterou společně odpovídaly. Postupně si zopakovaly a připomněly spoustu informací z 2. třídy. Všechny úkoly žáci hravě zvládli, i proto, že na řešení byli většinou čtyři, když nevěděl jeden, poradil druhý.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

První školní den – náladoměr

4. 9. 2017

Renata Dostálová

4. 9. jsme se sešli už jako třeťáci. Některé děti se těšily moc, jiné trochu méně, ale náš „náladoměr“ ukázal, že každý žák měl alespoň jeden důvod, proč jít do školy s chutí. Děti se seřadily podle nálady, s jakou do školy nastupovaly. Stupnice byla nastavena od 0 do 100 (od okna ke dveřím).

Napravo stojí děti, které se těšily na školu nejvíc, vlevo ty, kterým se chtělo tak napůl. Potěšilo mě, že všechny děti stály v pravé části třídy (asi od poloviny stupnice nahoru). Každý si našel aspoň něco, na co se těšil. Nejvíc na kamarády, někteří žáci na vše a někdo jen na něco. Tak uvidíme, jak se třeťáčkům bude dařit. Držme jim palce ☺.