Sportovní soutěže

Druhé kolo školní ligy miniházené 1. - 3. tříd proběhlo 14. 12. 2023 opět ve SH v Náchodě. Děti již znaly své soupeře, tak věděly, co je čeká. Zápas od zápasu se zlepšovaly v obraně i v útoku.

Házená nástup1 3

Ve druhém kole miniházené se takřka stejné sestavy žáků z prvního turnaje 4. a 5. ročníků postaraly o 2. a 4. místo. Na závěr klání byl připraven radar měřící rychlost míče a každý žák mohl otestovat rychlost svého hodu. 72 km/h byl nejrychlejší hod našeho Lukáše Frinty z 5. ročníku.

Házená Martin 45

V hokejovém turnaji zářilo naše družstvo 6. - 7. ročníků, kdy po třech vítězstvích kategorii ovládlo. Vítězná sestava: Král, Jakl Š., Kovář, Flašková, Doležal, Žďárský.

Ve starší kategorii obsadil náš tým třetí místo ve složení: Vernar, Jakl A., Pincák, Špelda, Doležal L., Dědek, Mervart.

hokej CH III prosinec 23

Ve středu 29. 11. se dívky z 6. C a 7. A, B zúčastnili okresního kola ve florbalu. Naše žákyně všechny zápasy vyhrály a postoupily tak do krajského kola, které se bude konat 13. prosince v Jičíně.

IMG 3704 1

Ve dnech 21. a 22. listopadu proběhl v rámci 2. ročníku ligy náchodských škol turnaj v házené. V úterý se turnaje zúčastnila družstva mladších žáků a žákyň, ve středu pak žáci a žákyně starší. Zvítězit se podařilo hned dvěma našim družstvům.

IMG 1565

Na turnaji v náchodské Plechovce se v listopadu  uskutečnil turnaj mladých házenkářů. Plhovská škola byla reprezentována dvěma družstvy. Jedno tvořili žáci 4. ročníků a druhé bylo poskládáno z 5. ročníku. V konkurenci s okolními školami oba výběry obstály.

Žáci 2. a 3. ročníku naší školy se zúčastnili 9. 11. 2023 školní ligy miniházené. Házenkářská hala byla dějištěm utkání mezi školami z Náchoda. Děti si opravdu dostatečně zasportovaly a naučily se mnoho nových věcí z házené. Hrály s velkým nasazením a vybojovaly 3. a 5. místo.

Házená brána

BĚH O PUTOVNÍ POHÁR STAROSTY MĚSTA NÁCHODA

Ve čtvrtek 19. října se vybrané žákyně a vybraní žáci naší školy od první až po devátou třídu zúčastnili Běhu o putovní pohár starosty města Náchoda. Naše škola byla velmi úspěšná a v kategorii B 2. a 3. třídy a kategorii E 6. a 7. třídy vyhrála a získala tak dva poháry. Úspěšní jsme také byli v jednotlivcích.

20231020 103821 Birke 1. stupen

Dne 1. října žáci na kolech dojeli do Havlovic, kde absolvovali sportovní kurz. Soutěžili v míčovém
víceboji trojic a při vyjížďkách na kole poznávali okolí Havlovic.

IMG 1445 Havlovice 1

Naši chlapci z druhého stupně sehráli okrskové kolo fotbalového turnaje pořádaného fotbalovou asociací ČR. Utkali se s pěti soupeři, kterými byly základní školy z Červeného Kostelce, TGM Náchod, Komenského Náchod, Malecí a Krčín z Nového Města nad Metují.

fotbal podzim 2023

Dne 10. září jsme vyrazili vlakem na sportovní kurz na Malou Skálu pod vedením pana učitele Jaroslava Štěpána, Davida Horáka a paní učitelky Petry Novákové a Moniky Hovádkové. Poté, co jsme dorazili do areálu ARA Malá Skála, jsme se ubytovali a měli svou první večeři.