Třída 4. B

Škola v přírodě

10.6.2019

Ivana Kábrtová

Ve dnech 3.-7.června jsme byli ve škole v přírodě na chatě Jurášce v Olešnici. Měli jsme krásné počasí, jen občas trochu zapršelo. Z fotografií můžete vidět naše krásné zážitky.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Sazka - Olympijský víceboj

4.5.2019

Ivana Kábrtová

V úterý 30.dubna byl na naší škole projektový den pro žáky 1. stupně, zaměřený na tělesnou zdatnost dětí. Děti dokazovaly své schopnosti v disciplínách Olympijského víceboje. Na fotografiích si můžete prohlédnout záběry z těchto stanovišť: skok z místa, hluboký předklon, sed - leh, postoj čápa, hod plným míčem ze sedu, T-běh a běh na 60 metrů.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Plavecký výcvik

28.1.2019

Ivana Kábrtová

V pondělí 28.ledna jsme naposledy vyjeli do bazénu. Tři měsíce se děti opět zdokonalovaly v plavání. Dnes v poslední lekci byly závody a každý předvedl, co se naučil. Naše fotografie přiblíží průběh celého výcviku.

Finanční gramotnost

16.1.2019

Ivana Kábrtová

Je důležité umět zacházet s penězi tak, abychom mohli spokojeně žít.

Beseda v knihovně

4.1.2019

Ivana Kábrtová

V pátek jsme navštívili městskou knihovnu, kde jsme měli vyjednanou besedu o knížce Petry Braunové : Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Knihu jsme neznali, proto jsme se zájmem poslouchali paní knihovnici Dostálovou, která nás s ní seznámila. Mluvili jsme o šikaně, záměrném ubližování a o tom, že když něco provedeme, těžce se to napravuje. Knihu si určitě přečteme. Děkujeme paní Dostálové za poutavou besedu.

Ivana Kábrtová

Poslední předvánoční den byla ve třídě dobrá nálada a krásně nám tam vonělo vánoční cukroví od maminek.První hodinu jsme si četli vánoční příběhy a pak jsme se vydali do lesa se zeleninou za zvířátky. Po návratu do třídy jsme si povídali o vánočních zvycích, pobavili se vánočním testem a rozbalili si dárky. A pak hurá domů! Tak šťastné a veselé Vánoce!

Čertoviny

Ivana Kábrtová

Po roce tu máme opět adventní čas - čas těšení se na Vánoce. To nám vždy připomenou "Čertoviny", kdy se žáci 9.ročníku převléknou za návštěvníky z nebes a pekla. Přicházejí k dětem na 1. stupeň, aby některé pochválili a nezbedníky zase napomenuli. V naší třídě se pár hříšníků dobrovolně přiznalo - dostali uhlí, ostatní hodné děti dostaly bonbony. Na rozloučenou s Mikulášem, andělem a čerty jsme jim zatančili.

100 let České republiky

Ivana Kábrtová

Ve středu 7.listopadu byl projektový den, ve kterém jsme si připomněli 100 let naší republiky.

Cílem bylo dozvědět se něco o vzniku naší republiky, prvním prezidentovi a době, která tehdy byla.

Dále jsme využili letošní vlastivědné učivo o České republice a zkusili si ve skupinách sami prostudovat a stručně zapsat zadaný úkol. Nakonec byl zábavný vlastivědný test a zhodnocení práce za celý den.

Dopravní hřiště

2.10.2018

Ivana Kábrtová

Ve čtvrtek 27.září jsme se zúčastnili půldenního cyklistického výcviku na dopravním hřišti v Bělovsi. BESIP pravidelně organizuje pro žáky 4.ročníků dvě setkání - při prvním ( září ) si děti trénují jízdu na kole a dopravní předpisy a na tom druhém ( květen ) prokáží svoje znalosti a dovednosti v testech. Děti, které ve zkoušce obstojí, získají cyklistický průkaz a budou se moci stát účastníky silničního provozu.

Naše třídní pravidla:

24.9.2018

Ivana Kábrtová

1.Na vyučování jsem připraven včas.

2.Umím naslouchat a neskáču do řeči.

3.Když chci něco říct, hlásím se.

4.Při hodinách dávám pozor a nevyrušuji.

5.Neberu a neničím cizí majetek.

6.Neposmívám se kamarádům.

7.O přestávkách se chovám slušně. Nekřičím.