+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Setkání v dubnu

Dne 5.4. proběhlo setkání rady žáků. V žákovském parlamentu jsme projednávali, co se bude dít v dubnu. Téma měsíce je SEBEHODNOCENÍ A SEBEÚCTA.

V žákovském parlamentu jsme také probírali akce na tento měsíc.

Akce na duben: 6. - 7.4. Zápis do 1. tříd, 10.4. Pedagogická rada, 11.4. Testy do sportovních tříd, konzultační schůzky, 13 – 14.4. Velikonoční prázdniny, 17.4. Svátek, 18.4. a 20.4. Přijímací zkoušky na gymnázium, 20.4. Exkurze do ZOO pro 7.ročník, 21.4. Hodnocení do ŽD, 22.4. Den Země – pomoc Zemi.

Hodnocení práce za 1. pololetí – moje role, můj cíl.

Setkání v lednu

Dne 4.1. proběhlo setkání rady žáků. V žákovském parlamentu jsme projednávali, co se bude dít v lednu. Téma měsíce je KAMARÁDSTVÍ A PŘÁTELSKÁ POMOC.

V žákovském parlamentu jsme také probírali akce na tento měsíc. Akce na leden: 7. – 13.1. Lyžařský kurz 5.,6. a 7. tříd, 12.1. Konzultační schůzky, 16.1. Aj pro 2. stupeň, 23.1. pedagogická rada - uzavření známek, 31.1. Vydávání vysvědčení, 3.2. Pololetní prázdniny.

Hodnotíme svůj osobní rozvoj a co jsme pro něj za prosinec udělali.

Připravujeme se na akci " Učíme mladší žáky" a chystáme se do tříd na 1. stupni  odučit některou vyučovací hodinu.

Setkání v prosinci

Dne 7.12.2016 proběhlo setkání Rady žáků.V žákovském parlamentu jsme projednávali, co se bude dít v prosinci. Téma měsíce je TVOŘIVOST, probíhá v rámci vánoční výstavy.

V žákovském parlamentu jsme probírali akce na tento měsíc. A každý z nás si určil nějaký cíl nebo úkol, co by se chtěl naučit nebo  v čem se zlepšit. (např. zlepším se v češtině tím, že budu číst víc knih nebo zlepším hru na hudební nástroj tím, že budu víc cvičit nebo zrychlím dlouhé běhy tím, že budu pravidelně trénovat, atd.) V rámco úspěšného splnění těchto cílů jsme si určili i první kroky, které tento měsíc uděláme.

Akce na prosinec: 2.12. Čertoviny, 6.12. Dějepisná exkurze 7.A,B, 7.12. Program na téma Potraviny a Řemesla, 14.12. Zimní koncert 4 - 5 tříd., 19.12. Divadelní představení v Hradci Králové pro 8 – 9 třídy. 20.12. Školní družina – vystoupení pro rodiče, 21.12. Skok o Vánočního kapra, 22.12. Vánoční besídky, 23.12. – 2.1. Vánoční prázdniny.

Setkání v listopadu

Dne 2.11.2016 proběhlo setkání Rady žáků. V žákovském parlamentu jsme projednávali, co se bude dít v listopadu. Téma měsíce je SPOLUPRACÍ SE NAŠE SÍLY ZNÁSOBÍ, což jsme dokázali při projektovém dnu, který se konal 2.11. a byl na téma Etická výchova

Náš projekt se jmenoval Po stopách hvězd.Vybrali jsme si některé české i světové osobnosti a hledali, v čem byli výjimečné a co lidem předali, např. Jan Hus, T.G.Masaryk, Albert Einstein, Stephen Hawking. Alberta Einsteina každý zná, byl to úžasný fyzik, ale ne všichni vědí, že byl taky hodně pracovitý a nikdy nic nevzdal.

Některé děti se oblékli za danou osobnost a všichni jsme se dozvěděli něco nového a pobavili se.

Dne 4.11. čeká vybrané žáky běh do zámeckých schodů a házená prvního stupně.

14.11.bude pedagogická rada, kde se učitelé budou připravovat na třídní schůzky, které budou 15.11. od 16:00 h. Dále bude 25.11. zeměpisný program pro žáky sedmých tříd.

Honza Sedláček, 7. A

Dvoudenní setkání Rady žáků na začátku školního roku 2016/2017-Rada žáků v září.

Ve dnech 12 – 13.9. 2016 proběhlo setkání Rady žáků.

V žákovském parlamentu jsme si určili pravidla a rozdělili role (úlohy) pro tento školní rok. Hovořili jsme o akcích, které budou probíhat v tomto školním roce, které budeme organizovat a na které se můžeme těšit např. (Sportovní den, Dětský den, Valentýnská pošta, Čertoviny, Barevný den, atd.).

Letošní školní rok se zaměříme na třídění odpadu, proto jsme si do svých tříd vyráběli modré krabice, do kterých budeme třídit papír.

Téma měsíce září je pozdrav, prosba, poděkování a omluva.

Matěj Molinger 7. A

Rada žáků  plhovské školy

Již několik let působí na plhovské škole rada žáků. Tvoří ji zástupci 3.  – 9.tříd, pravidelně se scházejí a pod vedením zejména zástupkyně ředitele paní Olejákové a paní učitelky Novákové se v rámci svých možností podílejí na chodu školy, přípravě akcí.

Ve školním roce 2016 – 2017 dáváme  radě žáků příležitost  rozšířit svoji práci, víc se podílet na přípravě některých částí školního programu.

Vladimír Honzů

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek