Třída 5. B

 

Školní výlet

30. 5. 2019

Hana Škrabková

Kdy?        4. června 2019

Sraz:        v 6,50 hod. u školy

Odjezd:     v 7,00 hod.

Program:   Jedeme do Krkonoš - Jánské Lázně - prohlídka, lanovkou na Černou horu, potom přechod přes hřeben ke Kolínské boudě a Lidické boudě, rašeliniště. Dále sestoupíme do Pece pod Sněžkou, prohlídka centra a sjezdovek. Závěrečné posezení a odjezd do Náchoda. Předpokládaný návrat kolem 18,00 hod.

záloha:      400,- Kč.

S sebou:   Je nutná turistická obuv, sportovní oblečení, batůžek, svačina, pití, menší

                 kapesné         

                 Nezapomenout kartičku ZP!!!

                pláštěnku!

                Pokud děti berou léky proti nevolnosti v autobuse, je nutné si je vzít.

 

Naše pěstitelské úspěchy

5. 5. 2019

Hana Škrabková

Během pracovních činností jsme si z kartonu od mléka vyrobili květináče pro pěstování a nasázeli do nich sazeničky cherry rajčat. Každé ráno, hned po příchodu do třídy, děti kontrolují na parapetu svou rostlinku a sledují její přírustky. Snad sklidíme i nějaké plody naší práce :-) .

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Sazka - Olympijský víceboj

4. 5. 2019

Hana Škrabková

V úterý 30. 4. proběhl na naší škole projektový den pro celý první stupeň. Děti si vyzkoušely 7 disciplín ze Sazka olympijského víceboje (běh na 60m, T - běh, postoj čápa, sedy- lehy apod.) Celé dopoledne jsme se tedy věnovali pohybu. Na konci školního roku se již těšíme na zaslané diplomy, které nám poví, jak jsme si vedli.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Ochutnávka exotického ovoce

8. 2. 2019

Hana Škrabková

V hodině OEV jsme se věnovali ochutnávce zajímavého méně známého ovoce, poznali jsme spoustu nových chutí a vůní.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Beseda v knihovně

8. 1. 2019

Hana Škrabková

Hned na úvod nového roku jsme navštívili městskou knihovnu a zúčastnili se zde programu Dobrodružná literatura. Seznámili jsme se s množstvím zajímavých knih a vyzkoušeli si s pomocí knížek splnit nelehké úkoly.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Vánoční besídka

21. 12. 2018

Hana Škrabková

Poslední školní den v roce 2018 jsme si užili ve vánoční atmosféře. Třídu provonělo vynikající cukroví a čaj.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Vánoční dílna

11. 12. 2018

Hana Škrabková

Na vánoční výstavu jsme společnými silami vytvořili zasněženou vesničku se dvěma svícny.

 

Čertoviny

9. 12. 2018

Hana Škrabková

Dne 5.12. 2018 navštívil naši třídu Mikuláš s čerty a andělem. Celý den tak ve škole probíhal v trochu jiné atmosféře.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Exkurze na hvězdárnu v Hradci Králové

9.12. 2018

Hana Škrabková

Dne 4. 12. 2018 jsme společně s 5.A vyrazili za brány naší školy. Navštívili jsme hvězdárnu v Hradci Králové a dozvěděli se spoustu nových a zajímavých informací o vesmíru. V budově nového planetária jsme si nejprve prohlédli vystavené exponáty. Během projekce děti poznávaly souhvězdí, planety naší Sluneční soustavy a nechyběl ani odlet do tajemných dálek mimo naší Galaxii vše s doprovodným komentářem plným otázek, na které děti s chutí a zájmem odpovídaly.

V druhé části programu jsme se přemístili do sousední budovy, kde nám na teluriu ukázali fáze Měsíce a pohyby, které Slunce, Země a Měsíc navzájem vykonávají. I do kopule k velkému dalekohledu jsme se podívali, skvrny na Slunci jsme díky nepřízni počasí bohužel nepozorovali.

Na závěr naší exkurze následovalo důležité kupování suvenýrů a krátká procházka po části Planetární stezky s krásným výhledem na Hradec Králové.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

 

Běh do Zámeckých schodů

26.11.2018

Jaroslav Smrček

Dne 8.11.2018 se uskutečnil jubilejní 20. ročník Běhu do Zámeckých schodů o putovní pohár města Náchod. Družstva naší školy soutěžila ve dvou kategoriích. V kategorii A - žáků 4.a 5. tříd, kde soutěží 5 chlapců a 5 dívek, jejichž časy se sčítají, nás reprezentovali  - Rejchrtová J.,Macková K.,Piechová S., Čtvrtečková B., Jirásková E., Janovský T., Cvrček J., Vančák V., Lokvenc O., Podškubka T.. Naši běžci po výborném týmovém výkonu získali 1. místo a putovní pohár, který osobně předal starosta města Náchod.

V kategorii B závodili žáci 6.- 7. tříd. V této kategorii jsme byli také úspěšní, obsadili jsme v silné konkurenci 3. místo. Reprezentovali nás - Aulichová M., Čtvrtečková K., Fettersová M.,Nováková E., Hábová N., Hovádek M., Hejsek T., Horčička T., Valášek J., Andrejs T.

Je třeba zmínit nejen výborné výkony týmů, ale i jednotlivců. V kategorii A obsadil 1. místo Tomáš Janovský z 5.B, Vašek Vančák z 5.A byl celkově na 4. místě a hned za ním Jakub Cvrček z 5. B. Celkově závodilo 30 běžců. V kategorii B se velmi dobře umístil Jakub Valášek - celkově 3.místo a Tobiáš Hejsek - 4. místo.

Děkujeme všem běžcům za předvedené výkony a velmi dobrou reprezentaci školy.

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Třídní schůzky

8. listopadu 2018

Hana Škrabková

V úterý 13. listopadu v 16:30 hod. se konají třídní schůzky i u nás v 5.B. Rodiče budou mít možnost nahlédnout do opakovacích testů svých dětí, seznámí se s jejich prospěchem a akcemi, které nás čekají.

 

Projektový den k výročí  100. let republiky

8. listopadu 2018

Hana Škrabková

Ve středu 7. listopadu se na naší škole uskutečnil dlouho plánovaný projekt na téma První republika. Děti v dobových kostýmech pracovaly ve skupinkách a vytvářely si svou Občanskou knížku k výročí 100. let republiky. Prošly v průběhu 10 stanovišti, kde plnily různorodé úkoly, a poté získané informace využily k dotváření své knížky.

V druhé části dne společnými silami zachycovaly průběh a proměny naší vlasti od vzniku První republiky až po současnost. Každá skupina dostala jednu z důležitých etap, kterou prostřednictvím koláže přiblížila ostatním. Touto cestou bych moc ráda poděkovala všem rodičům za pomoc s kostýmy pro děti. Přiložené fotografie jsou dokladem, že to v projektový den všem opravdu moc slušelo.

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Ředitelské volno

19. října 2018

Hana Škrabková

Příští týden dne 26. 10. 2018 je vyhlášené ředitelské volno z důvodu přerušení dodávek elektrické energie. Nebude v provozu ani družina s jídelnou.

 

Pracovní činnosti

2.října 2018

Hana Škrabková

O hodině PČ jsme vytvářeli ve skupinách zvířata z kaštanů a dalších přírodnin. Některé práce byly opravdu velmi zdařilé.

 Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.