+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Třída 5. B

Školní výlet 5.B

28.6.2017

Jaroslav Smrček

Ve dnech 6.-7.6.2017 byla naše třída na školním výletu v Deštném v Orlických horách.

Po příjezdu do Deštné jsme doplnili síly v příjemném prostředí Kozího chlívku a vyrazili na

aktivity v lanovém parku. Někteří lezli poprvé a byla to výzva překonat obtížné překážky,

zkušenější si vyzkoušeli okruh vyšší obtížnosti. Zajezdili jsme si i na horských koloběžkách.

Po lanovém centru následoval turistický přechod přes Velkou Deštnou na Masarykovu

chatu na Šerlichu, kde jsme byli ubytováni.

Druhý den jsme přešli přes Šerlišský mlýn do Deštné a odjeli domů. Výlet se nám vydařil.

 Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Informace ke školnímu výletu

26.5.2017

Jaroslav Smrček

Před školním výletem bych chtěl touto cestou poskytnout základní informace.

Na školní výlet pojedeme ve dnech 6.6.-7.6.2017 do Deštné v Orlických horách.

Sraz 6.6. - úterý v 8,15 před školou, zde naložení zavazadel. Děti si na cestu vezmou malý batůžek, svačinu a menší jídlo místo oběda, pití, pláštěnku, kartičku ZP, sportovní oblečení na turistiku a lezení v lanovém centru.

Po naložení zavazadel odchod na nádraží a odjezd do Deštné. Zde lezení v lanovém centru, jízda na horských koloběžkách. Po skončení aktivity turistický přechod - trasa - Deštné - Louisino údolí - Velká Deštná - Šerlich. Na Šerlichu ubytování a přespání.

Večeře, snídaně a balíček na cestu druhý den je zajištěno.

Druhý den turistika - přechod přes prales Bukačka na Šerlišský mlýn a do Deštné. Odjezd do Náchoda. Příjezd mezi 13. - 14. hodinou.

Prosím potvrďte účast na výletu do diáře nebo zápisníčku. Dále potvrďte souhlas s lezením vašeho syna/dcery v lanovém centru.

Vybírám zálohu na výlet 500,- do 2.6.2017.

 

 

Akce s lesy ČR

25.5.2017

Jaroslav Smrček

Dne 18.5.2017 jsme navštívili akci, kterou v zámecké aleji pořádaly lesy ČR. Na čtrnácti stanovištích si děti mohly obohatit svoje znalosti o přírodě, životě živočichů a rostlin.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Každou skupinu doprovázeli osmáci, kteří děti doprovázeli a byli jim rádci a průvodci. Postupně si děti prošly stanovišti, která byla připravena v zámecké aleji a v areálu zámku. Některá stanoviště byla zaměřena na poznávání života rostlin a živočichů, jiná vyzkoušela praktické dovednosti - zatloukání hřebíku, řezání velkou pilou, zásek sekery na přesnost. Velmi se líbila ukázka vycviku loveckých psů a ochutnávka medu s výkladem včelaře.

Bylo to bezva dopoledne, určitě bychom za rok šli zase.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Jak se točí animovaný film

31.3.2017

Jaroslav Smrček

Před dvěma roky naši školu navštívil autor a režisér animovaných filmů a vyprávěl dětem poutavě o tom, jak vzniká animovaný film i s názornými ukázkami. Dva žáky - Filipa Hartela a Vaška Vondráška - tehdy páťáky, to zaujalo natolik, že se pokusili sami natočit alespoň kousek filmu. Vytvořili jednoduchý scénář a natočili. Tedy vyžadovalo to velkou trpělivost, protože za 10 minut práce máte 5 - 7 sekund filmu.

O dva roky později, v letošním roce, jsme besedu o animovaném filmu zopakovali, a protože děti zaujala, rozhodl jsem se pozvat Filipa a Vaška do naší třídy 5.B, aby dětem ukázali svoje dovednosti - jak pracovat s mobilním telefonem, vytvořit kulisy k filmu, nafotit jednotlivé snímky a pomocí programu vytvořit krátký filmový záběr animovaného filmu.

Z reakcí dětí bylo vidět, že je to baví a hned se hlásily, že to také zkusí. Byla to bezva hodina. Sedmáci, děkujeme.

Cituji některé páťáky:

Bohdan : Kluci to měli dobře připravené, líbilo se mi to. Já jsem si to zkusil doma, překvapilo mě to a určitě v tom budu pokračovat. Baví mě to. S kamarádem Adamem budeme pokračovat, takže se to objeví i na YOU TUBE. Aplikace PIXGRAM je velmi dobrá a funguje. Do teď jsem nevěděl, že se tohle dá udělat.

Eliška: Půl hodinka prezentace o tom, jak  natočit svůj vlastní animovaný film nás všechny moc zaujala. Kluci ze 7.B to měli moc dobře připravené. Někteří z nás začali točit také. Budeme mít i prezentace. Mně se líbilo, jak se postavička pohybuje kousek po kousku a vznikne z toho kratší záběr. Rozhodně doporučuji.

Tolik některé bezprostřední reakce páťáků.

Zapsal Jaroslav Smrček

 

Na náchodské kuželně

23.3.2017

Jaroslav Smrček

Dne 16.3.2017 sportovci ze třídy 5.A a 5.B navštívili náchodskou kuželnu.

O tělesné výchově ještě ve škole jsme si nejprve ukázali a prakticky vyzkoušeli techniku hodu a snažili jsme se zasáhnout cíl v podobě plných míčů. Vysvětlili jsme si pravidla chování na kuželně a vyhodnocení výsledků.

Další hodinu následovalo vlastní koulení na kuželně. Nejprve jsme trénovali hody do plných kuželek, potom i dorážku. Následovala soutěž týmů.

Brzy byly slyšet výkřiky radosti po shozených devítkách i po přesných hodech na dorážce. Vše sledoval zkušeně i trenér náchodských mladých kuželkářů, který hodnotil děti velmi dobře a některým nabídl i trénink v oddíle.

Koulení se vydařilo a moc se nám líbilo. Vyzkoušíme znovu!

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Zapsal Jaroslav Smrček

Zimní tréninkové soustředění

24.1.2017

Jaroslav Smrček

Ve dnech 7.1. - 13.1. 2017 proběhlo zimní tréninkové soustředění žáků 5. A, B , 6.A, B. S žáky ve sportovním režimu byli žáci 7. A na lyžařském kurzu.
Letošní zima, na rozdíl od let předchozích, lyžařům opravdu přeje. Deštné v Orlických horách nás přivítalo výbornými sněhovými podmínkami.
Po sobotním příjezdu jsme hned v neděli vyrazili na sjezdovku na Špičáku, úvodní lyžování bylo zaměřené na rozježdění a rozdělení do družstev.
Začátečníci podnikli první krůčky na lyžích a po intenzivním tréninku již odpoledne jezdili na vleku. Pokročilí začali zkoušet různé prvky carvingu.
Odpoledne se již první skupina vypravila na běžky. Pro řadu dětí to byla první zkušenost. O to více je třeba pochválit jak rychle si osvojily běžecké techniky klasického běhu. Podle slov některých si zajdou zalyžovat na běžkách i mimo školu s rodiči - výborně!
Od pondělí jsme již střídali ve dvou skupinách lyžařský a běžecký výcvik. Lyžaři využívali sjezdovky Marta v Deštném, běžkaři pak běžecký areál.
Týden rychle uběhl a závěr byl ve znamení běžeckých závodů. Večer proběhlo vyhodnocení kurzu. Podle slov učitelů i hodnocení dětí se nám na
horách líbilo a rádi se budeme vracet.
V pátek jsme uzavřeli týden vycházkou do Deštné a posezením u horké čokolády a dobrého čaje. Následoval odjezd do Náchoda a vítání s rodiči.

Jako tradičně děkujeme touto cestou p. Hejzlarovi a personálu chaty Deštná za pěkný pobyt. Jídlo bylo opět výborné!

Zapsal: Jaroslav Smrček

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Exkurze na hvězdárnu

15.11.2016

Jaroslav Smrček

Dne 9.11.2016 byly páté třídy naší školy na exkurzi na hvězdárně a planetáriu v Hradci Králové.

Během pořadu v digitálním planetáriu jsme získali základní znalosti při pozorování noční i denní oblohy. Všechny děti zaujal hlavně virtuální průlet Sluneční soustavou, kdy si připadaly jako piloti rakety, která odstartovala ze Země, navštívila orbitální výzkumnou stanici a potom se podrobněji podívala na některé planety, jejich měsíce, kometu ......

Na hvězdárně jsme navštívili kopuli s dalekohledem, bohužel pozorování slunečních skvrn nebylo možné pro zamračenou oblohu. Vše jsme viděli alespoň na obrázcích.

Exkurze se vydařila a znalosti určitě brzy využijeme v učivu přírodovědy.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Běh do zámeckých schodů

9.11.2016

Jaroslav Smrček

Začátek listopadu je pro naše sportovce již tradičně spojený s Během do zámeckých schodů, který pořádá Déčko Náchod.

Letos byla příprava silně poznamenaná zdravotní situací na škole, nemohli jsme naplno trénovat. I přesto se nám podařilo získat dobré umístění.

V kategorii 4.-5. tříd jsme obsadili 3. místo. Tobiáš Hejsek ze 4.A byl na 1. místě individuálně v této kategorii, Michal Stránský z 5.A obsadil 3. místo. Mezi dívkami byla Michaela Fettersová z 5.B na třetím místě.

V kategorii 6.-7. tříd jsme získali 2.místo.

Děkujeme všem žákům za velmi dobrou reprezentaci školy.

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Projektový den

4.11.2016

Jaroslav Smrček

Pondělí 31.10.2016 bylo v naší třídě ve znamení projektového dne. Zaměřili jsme se na téma Komunikace. O komunikaci jsme hodně hovořili již v průběhu měsíce v hodinách OEV.

V průběhu projektu jsme si vysvětlili základní pojmy komunikace verbální a neverbální a zamysleli se nad různými podobami komunikace mezi lidmi.

Část projektu byla věnována jazyku jako nástroji dorozumívání. Vyzkoušeli jsme si prakticky vést monolog a dialog na dané téma. Během různých komunikativních her jsme se zabývali zásadami komunikace a jejich dodržováním.

Hlavně hry podporující komunikaci nás zaujaly a budeme je dále využívat v hodinách OEV.

Projekt se nám líbil, většina dětí ho v závěrečném hodnocení hodnotila kladně. Bylo to příjemné dopoledne.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Sportovní soustředění 5.A a 5.B

27.9.2016

Jaroslav Smrček

Před nástupem na sportovní soustředění několik základních informací před odjezdem.

Sportovní soustředění tříd 5.A a 5.B - ve dnech 2.10. - 7.10.2016.

Sraz dne 2.10. ve 12,30 před školou. Odjezd 13,00 hod.

Trasa : Náchod - Ostrovy - Peklo - Rokole - Olešnice - Sedloňov - Deštné.

Ubytování - Chata PRIM - Deštné.

Na programu soustředění bude míčový víceboj, vyjíždky na kolech, horská časovka, běh v terénu a návštěva lanového centra v Deštné.

Návrat v pátek 7.10. kolem 13,00 ke škole.

Všechny informace děti dostaly na listech, nebo je mají v diáři. Doporučuji teplé oblečení

sebou, na horách je chladněji. Nezapomenout kartičku ZP a potvrzení - bezinfekčnost,

seřízení kola.

Doufám, že pěkné počasí vydrží i nadále!

 

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek