Dne 4.12.2018 byly obě naše páté třídy na exkurzi na hvězdárnu v Hradci Králové.

Poutavá byla cesta vesmírem od výzkumné stanice do hlubin vesmíru. Za letu jsme navštívili známé

planety a potom se vypravili dál ke Slunci. Projekce v planetáriu i doprovodný komentář nás zaujaly.

Ve druhé části jsme vystoupali do kopule hvězdárny k dalekohledu, bohužel pro velkou oblačnost

jsme nemohli pozorovat. Zato jsme na modelu viděli pohyby Země a Měsíce, seznámili se s fázemi

Na závěr exkurze jsme prošli část naučné stezky v okolí planetária. Exkurze se vydařila.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Běh do Zámeckých schodů

26.11.2018

Dne 8.11.2018 se uskutečnil jubilejní 20. ročník Běhu do Zámeckých schodů o putovní pohár města

Náchod. Družstva naší školy soutěžila ve dvou kategoriích.

V kategorii A - žáků 4.a 5. tříd, kde soutěží 5 chlapců a 5 dívek, jejichž časy se sčítají, nás

reprezentovali  - Rejchrtová J.,Macková K.,Piechová S., Čtvrtečková B., Jirásková E.,

Janovský T., Cvrček J., Vančák V., Lokvenc O., Podškubka T.. Naši běžci po výborném týmovém

výkonu získali 1. místo a putovní pohár, který osobně předal starosta města Náchod.

V kategorii B závodili žáci 6.- 7. tříd. V této kategorii jsme byli také úspěšní, obsadili jsme v silné

konkurenci 3. místo. Reprezentovali nás - Aulichová M., Čtvrtečková K., Fettersová M.,Nováková E.,

Hábová N., Hovádek M., Hejsek T., Horčička T., Valášek J., Andrejs T..

Je třeba zmínit nejen výborné výkony týmů, ale i jednotlivců. V kategorii A obsadil 1. místo

Tomáš Janovský z 5.B, Vašek Vančák z 5.A byl celkově na 4. místě a hned za ním Jakub Cvrček

z 5.B. Celkově závodilo 30 běžců.

V kategorii B se velmi dobře umístil Jakub Valášek - celkově 3.místo a Tobiáš Hejsek - 4. místo.

Děkujeme všem běžcům za předvedené výkony a velmi dobrou reprezentaci školy.

Projektový den

8.11.2018

Dne 7.11.2018 se na naší škole uskutečnil projektový den ve znamení 100. výročí 1.republiky.

V našem projektu jsme se zaměřili na několik témat ve vztahu k tomuto významnému výročí.

V první části projektu jsme poznávali prvního prezidenta T.G.Masaryka. Kromě základních

životopisných údajů jsme vyhledali jeho zájmy,záliby, vztah ke zvířatům. Zajímala nás jeho oblíbená

jídla. Chtěli jsme poznat Masaryka jako člověka - jeho životní postoje a názory, proč mu lidé

říkali ,,tatíček Masaryk,,.Zjišťovali jsme, zda Masaryk navštívil Náchodsko.

Stopy nás zavedly na zámek v Novém Městě nad Metují a k významnému rodu továrníků

a mecenášů  Bartoňů z Dobenína. Ve druhé části projektu jsme se zaměřili na jejich vztah k Náchodu

a významné stavby, z nichž některé slouží obyvatelům Náchoda dodnes.

Ve třetí části projektu nás zaujalo jak žili Češi před 100 lety - například co jedli, jakou měli výplatu,

jaké byly ceny, kde bydleli, co jedli, jak se oblékali a další zajímavosti, které se nám podařilo najít.

Potom jsme se vydali na vycházku na prohlídku bytu Cyrila Bartoně Dobenína na Kamenici, paní

knihovnice nám poutavě vyprávěla o historii bytu, viděli jsme spoustu zajímavého, např. dobový výtah.

Dále naše cesta vedla do dnešního Déčka - dříve Bartoňovy vily. Zaujal nás mimo jiné skrytý trezor

a pěkná vyhlídka z věže.

Projekt se nám vydařil a přinesl řadu nových poznatků, které jsme zpracovali do výstupů - uvidíte

je v naší třídě.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Ředitelské volno

18.10.2018

Příští týden dne 26.10.2018 je vyhlášené ředitelské volno. Na Plhově bude přerušená dodávka

elektrické energie. Nebude otevřená ani družina a jídelna.

Dopravní soutěž cyklistů

4.10.2018

V úterý 2.října 2018 se na dopravním hřišti v Bělovsi uskutečnil 14. ročník dopravní soutěže cyklistů Pohár starostů. Letos o Pohár starosty města Česká Skalice. Soutěž byla pro žáky pátých tříd, kteří prošli výukou na dětském dopravním hřišti a zapojilo se do ní 18 týmů ze škol z okresu Náchod.

Naše družstvo soutěžilo ve složení - Justýna Rejchrtová, Sofie Piechová, Tomáš Janovský - všichni z V.B a Jindřich Vlášek z V.A. Po velmi dobrém výkonu jsme obsadili 1. místo.

Děkuji všem členům týmu za svědomitou přípravu a obětavý výkon.