Sportovní kurzy

V neděli 18. září vyrazili sportovci z 8. C společně se sportovci z 9. A a 9. B na kurz do Rakouska do Lienzer Dolomiten.

V rámci sportovního kurzu jsme společně absolvovali vysokohorskou turistiku, rafting na řece Dráva, ferraty a jízdu na koloběžkách. 

Ubytovaní jsme byli v Lavantu - poblíž města Lienz, kterému se vzhledem k častému slunečnému počasí přezdívá ‘Sonnenstadt’- slunečné město.

Skupinka


V době 11. 9. - 16. 9. 2022 se žákyně a žáci ve sportovním režimu 5. tříd zúčastnili podzimního tréninkového soustředění v Havlovicích, kde si mimo dobrodružných jízd na kole užili i jiné doprovodné aktivity ve Sportovním areálu Havlovice jako je soft tenis, přehazovaná, fotbal či minigolf.

cykliste na hřišti


V neděli 4. září odjela sportovní část 7. A a 7. B na cyklistický kurz do Havlovic.

Během sportovního kurzu děti  nejezdily pouze na kolech, ale také velmi aktivně využívaly havlovická sportoviště, kde hrály fotbal, basketbal, přehazovanou, ping pong, badminton a minigolf.

Skupinovka


V neděli 27. 2. vyrazily společně třídy 6. A, B a 7. B, C na lyžařský kurz do Deštné v Orlických horách.


První, z celkem tří lyžařských kurzů pořádaných v letošním školním roce základní školou na Plhově, se uskutečnil ve dnech 8. 1. - 14. 1. 2022 v Deštném v Orlických horách.

Lyzak 1


               Vyzkoušeli jsme si mnoho různých věcí, nové neznámé a také zažité, ale i tak skvělé. Všechny aktivity mě moc bavily, zaujaly, oslovily, ale sjíždění řeky Jizery nejvíce. Ten den panovala úžasná nálada. Ráno jako vždy jsme začali jógou a následně snídaní. Pak jsme se autobusem vydali k řece.

               Ujal se nás instruktor Ivan, poučil nás a pak jsme již vypluli. Začínali jsme nedaleko jezu, a tak první překážka byla zřejmá. Přejeli ji všichni v pořádku. Po proplutí jezem to už šlo jako po másle. Sem tam člověk musel pádlovat nebo vyrovnávat, ale na palubě byla skvělá atmosféra. Zastavili jsme se na oběd a po něm si povyměňovali plavidla. Náš raft pak sloužil jako poslední záchranný.  Celkově jsme spluli asi devět kilometrů. Dojeli jsme všichni, sice s jednou ranou od pádla na čele, s promočenou kšiltovkou a ponořeným kajakem, který jsme vlekli za sebou, ale všichni.

               Celý týden byl supr – horolezení, lanový park, ranní výstup na rozhlednu Královka na východ slunce, odpolední aktivity a výlety, ale u mne nejvíce zabodovalo sjíždění Jizery. Kdybych mohl, jel bych na kurz a do Bedřichova klidně znovu.

                                                                                                       Max Mazura, 9. A