Sportovní kurzy

V neděli 27. 2. vyrazily společně třídy 6. A, B a 7. B, C na lyžařský kurz do Deštné v Orlických horách.


První, z celkem tří lyžařských kurzů pořádaných v letošním školním roce základní školou na Plhově, se uskutečnil ve dnech 8. 1. - 14. 1. 2022 v Deštném v Orlických horách.

Lyzak 1


               Vyzkoušeli jsme si mnoho různých věcí, nové neznámé a také zažité, ale i tak skvělé. Všechny aktivity mě moc bavily, zaujaly, oslovily, ale sjíždění řeky Jizery nejvíce. Ten den panovala úžasná nálada. Ráno jako vždy jsme začali jógou a následně snídaní. Pak jsme se autobusem vydali k řece.

               Ujal se nás instruktor Ivan, poučil nás a pak jsme již vypluli. Začínali jsme nedaleko jezu, a tak první překážka byla zřejmá. Přejeli ji všichni v pořádku. Po proplutí jezem to už šlo jako po másle. Sem tam člověk musel pádlovat nebo vyrovnávat, ale na palubě byla skvělá atmosféra. Zastavili jsme se na oběd a po něm si povyměňovali plavidla. Náš raft pak sloužil jako poslední záchranný.  Celkově jsme spluli asi devět kilometrů. Dojeli jsme všichni, sice s jednou ranou od pádla na čele, s promočenou kšiltovkou a ponořeným kajakem, který jsme vlekli za sebou, ale všichni.

               Celý týden byl supr – horolezení, lanový park, ranní výstup na rozhlednu Královka na východ slunce, odpolední aktivity a výlety, ale u mne nejvíce zabodovalo sjíždění Jizery. Kdybych mohl, jel bych na kurz a do Bedřichova klidně znovu.

                                                                                                       Max Mazura, 9. A