Třída 4. A.

Návštěva knihovny

Dne 23.5.2022

Jaroslav Smrček

Dne 16.5.2022 jsme navštívili dětské oddělení městské knihovny v Náchodě. Paní knihovnice nás zajímavým způsobem provedla vybraným tématem - Dětská detektivka. Seznámili jsme se s populárními detektivy, známými autory detektivek a různými detektivními metodami - například snímání otisků prstů.

Všechny nás zaujala hra na detektivy. Děti pátraly v týmech a na základě získaných indícií a důkazů objevovaly pachatele trestného činu.

Sazka olympijský víceboj

Dne 12. 5. 2022

Jaroslav Smrček

Dne 4.5.2022 na naší škole proběhlo sportovní dopoledne ve znamení Sazka Olympijského víceboje.

Žáci všech tříd prvního stupně sportovali v obou tělocvičnách.

Postupně se vystřídali na stanovištích, kde si pod dohledem rozhodčích z řad našich osmáků vyzkoušeli tyto disciplíny:

T – běh, skok snožmo, hod basketbalovým míčem, hluboký předklon – ohebnost, zkrácené sedy – lehy, Čap – cvičení rovnováhy.

Zbývající dvě disciplíny – běh 60 m a vytrvalostní běh 500 m si žáci vyzkouší v hodinách tělesné výchovy.

Celé dopoledne proběhlo ve sportovním duchu a přesto, že kondici žáků poznamenaly roky s covidem, objevila se řada pěkných výkonů.

Po zaslání výkonů na zpracování, koncem května, nám organizátoři zašlou pro úspěšné žáky vysvědčení, kde budou mít výkony vyhodnoceny. Na vysvědčení Olympijského víceboje budou i předpoklady žáka pro aktivní zapojení do sportu v rámci oddílů.

Zapsal: Jaroslav Smrček

Okrskové kolo fotbalového turnaje McDonalds Cup

29.4.2022

Jaroslav Smrček

Dne 22.4.2022 se na hřišti v Náchodě - Bělovsi konalo okrskové kolo fotbalového turnaje McDonalds Cup.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích - kategorie A - 1.-3. tříd a kategorie B - 4.-5. tříd.

V kategorii B - 4.-5. tříd obsadilo družstvo naší školy pěkné 2. místo.

Zvítězili jsme nad školami ZŠ Kapitána Jaroše 6 : 1, ZŠ 1.máje 8 : 0,

ZŠ Komenského Náchod 7 : 3.

Prohráli jsme jediný zápas se ZŠ Drtinovo náměstí 2 :4.

Reprezentovali nás:

D.Goca, Š.Jakl, M.Drašnar, J.Brož, F.Bezděk ze 4.B, D.Martinec, S.Hubáček ze 4.A, J.Jelen a A.Panenková z 5.B, V.Štauda z 5.A.

Velmi dobře zachytali oba brankaři - V.Štauda a J.Brož.

Nejlepším naším hráčem byl v útoku Š. Jakl. Výborně zahrála A.Panenková.

V kategorii A - 1.-3. tříd jsme obsadili 3. místo. Náš tým byl úspěšný v jednom zápase, ve dvou jsme byli poraženi.

Reprezentovali nás:

P.Adamec, J.Kučera, B.Bergrová ze 2.B, Z.Slavík, T.Marek, M.Fiedler a S.Lasch ze 2.A, M.Hanuš, M.Branda a K.Pokorný ze 3.A.

Všem hráčům děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy.

Plavecký výcvik 4.A

26.4.2022

Jaroslav Smrček

V průběhu měsíce března a dubna se naše třída zúčastnila plaveckého výcviku.

Během 9 lekcí žáci zdokonalili svoje dovednosti v základních plaveckých stylech. Vyzkoušeli si skoky do vody ze startovních bloků. Na zpestření výuky si zahráli vodní pólo.

Pro některé děti to byly první krůčky - seznamování s plaváním. Aby získaly pocit bezpečí ve vodě, mohly využít řadu plaveckých pomůcek - pásy, ,,žížaly,,, desky..

Celý plavecký výcvik byl zakončený závody - plavání na 50 m na čas a vytrvalostním závodem.

Angličtina - BooSter

2.3.2022

Jaroslav Smrček

V tomto školním roce se mohou žáci naší školy zúčastnit anglické soutěže BooSter.

Soutěž je určena žákům 3.-9. ročníků a mohou si v ní ověřit své znalosti a zároveň si zasoutěžit.

Prvního kola se zúčastnilo 90 žáků. V březnu proběhne druhé kolo. Z naší třídy se do soutěže zapojili tito žáci - Michal Martinec, Vojta Tylš, Filip Doležal, Martin Kastnar, Tereza Ježková.

Velmi úspěšná byla Laura Weissová, která obsadila v kategorii 4. tříd pěkné 2. místo.

IMG 20220225 104255

Gratuluji a přeji hodně úspěchů ve druhém kole soutěže.

Doufám, že se do druhého kola zapojí i další žáci a zkusí to.

Předvánoční období

22.12.2021

Jaroslav Smrček

Poslední týden před vánočními prázdninami byl na naší škole ve znamení zajímavých programů pro děti.

Žáci navštívili pásmo s vánoční tématikou Živý betlém, které pro děti prvního stupně připravili naši osmáci. Dále jsme v úterním dopoledni shlédli komentovanou výstavu věnovanou významnému malíři, sochaři, vynálezci a konstruktérovi Leonardovi da Vinci. Zaujaly nás pohyblivé modely strojů a známé obrazy. Dopoledne se vydařilo.

Program Abeceda peněz pro čtvrťáky

1.12.2021

Jaroslav Smrček

V prosinci se žáci naší třídy zúčastnili programu Abeceda peněz, který pro žáky pořádá Česká spořitelna.

V úvodní dvouhodinové části žáci pod vedením pracovnice České spořitelny nahlédli do světa finanční gramotnosti. Získali cenné informace o hospodaření s penězi, vytváření vyrovnaného domácího rozpočtu. Dozvěděli se o tom, co jsou půjčky a jejich problematice.

V programu žáci pokračovali pod vedením paní učitelky Duškové - vyzkoušeli si několik dalších aktivit z oblasti osobních  a rodinných financí. Program se vydařil.

Sběr papíru ke škole

2.11.2021

Jaroslav Smrček

Děkuji všem žákům a rodičům, kteří podpořili sběr papíru ke škole. Výtěžek akce 18 140,- Kč jsme poslali ZŠ Hrušky na jižní Moravě, která byla zasažena tornádem. Uvedená částka pomůže při obnově zasažené školy.

Mezi nejlepší sběrače naší třídy patřili: Michal Martinec se 139 kg, Martin Řehák a Josef Bělobrádek.

Pochvalu ale zaslouží všichni žáci, kteří se na sběru podíleli a přispěli na dobrou věc.