Třída 5. B

ANGLICKÝ JAZYK - KUPUJEME ZMRZLINU

21. 4. 2022

Alena Macková

V hodině anglického jazyka jsme si vyzkoušeli, zda bychom si zvládli koupit zmrzlinu. A zjistili jsme, že to pro nás není žádný problém. Vybrali jsme si svou oblíbenou příchuť a počet kopečků, "zaplatili" jsme a poděkovali. A přestože jsme nekupovali doopravdickou zmrzku, tak jsme si vyrobili alespoň papírovou.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Soutěž v angličtině BooSter

24. 2. 2022

M. Škarvanová

Tak už známe vítěze 1. kola soutěže BooSter! V kategorii pátých tříd se na prvním místě umístil Jakub Jelen a na třetím místě Vilém Vymetálek. Oběma k úspěchu moc GRATULUJEME!

Miniplanetárium ve třídě

9. 2. 2022

M. Škarvanová

Původně plánovanou návštěvu planetária nám zhatil covid, a tak jsme si miniplanetárium vytvořili z naší třídy. Jindy smutný a pošmourný den bez slunečních paprsků nám naprosto vyhovoval. Zhasli jsme světla, stáhli žaluzie a najednou jsme se ocitli ve tmě vesmíru. Náhle se začaly objevovat první hvězdy z různých koutů naší třídy - světla z baterek našich mobilů. Pak se uprostřed rozzářila naší Zemi nejbližší hvězda, Slunce. Světlo ze Slunce dopadalo na Zemi a my jsme si mohli vyzkoušet střídání dne a noci na naší planetě. K naší Zemi patří neodmyslitelně stříbrný Měsíc, který kolem nás krouží. Zkombinovat pohyb Země kolem Slunce s osou neustále nakloněnou k hvězdě Polárce a zároveň pohyb Měsíce kolem Země nebylo vůbec jednoduché, zvlášť když se musíte ještě vyhnout kometě, která kolem vás prolétne velkou rychlostí. Naštěstí k žádné srážce nedošlo, takže naše Země může v klidu kroužit kolem Slunce dál.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Lyžařský výcvik

4. 2. 2022

Marie Škarvanová

Ve dnech 8.1.-14.1. 2022 se v Deštném v Orlických horách konal lyžařský výcvik, kterého se zúčastnili také žáci ve sportovním režimu naší třídy 5. B. Kvůli špatným sněhovým podmínkám nakonec nemohl probíhat výcvik jízdy na běžkách, a tak děti jezdily "jen" na sjezdových lyžích. Kromě sjíždění sjezdovek se ale děti vrátily domů se spoustou dalších zajímavých zážitků, jak to během takových výcviků bývá.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.