Třída 5. B

Dětský den v 5. B

1. červen 2021

Jaroslav Smrček

V úterý 1. 6. 2021 již tradičně proběhl Dětský den i u nás ve škole. Žáci devátých tříd a jejich třídní učitelé si dali tu práci a připravili společně dopoledne plné různých druhů her a zábavy.

Na své si přišli nejmenší žáci prvních tříd v Pohádkovém lese, ale i starší žáci, jako třeba parta 5. B. Na dvoře a hřišti školy si mohli zkusit všech jedenáct činností různého ražení. Hádali pohádky a filmy, skákali v pytli, hráli si na hasiče, projeli se na koloběžce, drželi balanc, zakusili i postřehové hry a snažili si zapamatovat co nejvíce věcí, které ležely na určeném místě a další. Nakonec se mohli nechat pomalovat barvami na tělo a za účast si vybrat malý dáreček.

S úsměvem jsme se přesouvali na další část Dětského dne - Bojovnou stezku. Po rozdělení do skupin se děti v rozmezí čtyř minut vydávaly na cestu vzhůru k zámecké aleji. Cestou plnily nejrůznější úkoly jako je střelba na terč, plazení po zemi v rámci vojenského výcviku, vozily se na trakaři, používali morseovku, hádaly povolání podle indicií, válely pneumatiky nemalého průměru a po kilometru a půl se s úsměvem vracely zpět.

Myslím si, že si děti den užily na sto procent, i když byl den energeticky náročný, sluníčko a vítr ve vlasech jim sílu dodaly. Ještě jednou děkujeme za skvělý a zábavně prožitý den všem organizátorům.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.