Třída 3. A

Školní výlet

23. 6. 2022

Renata Dostálová

V letošním školním roce jsme se vydali na výlet do Častolovic. Mají tu krásný zámek, ale děti víc zajímal zvěřinec se spoustou zvířat, která se od nás nechala krmit z ruky. Prohlédli jsme si oboru s jeleny a bílými daňky i rozsáhlý park s dětským hřištěm. Děti si mohly vyzkoušet atraktivní sporty -  střelbu z kuše a přechod přes popruh (tzv. lajnu). Součástí programu byla krátká historická divadelní hra. Na výletě nemůže chybět občerstvení, kde se většina dětí osvěžila zmrzlinou.

Věřím, že díky krásnému počasí i bohatému programu byly děti spokojené z vydařeného výletu.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Dětský den

1. 6. 2022

Renata Dostálová

První červnový den si každoročně připomínáme svátek dětí. I letos žáci devátých ročníků připravili pro děti 1. stupně na školním hřišti program s mnoha zajímavými atrakcemi. Děti si mohly vyzkoušet disciplíny jako jsou jízda na koloběžce, střelba na cíl, slalom s hokejkami, nebály se porovnovat síly s kamarády v přetahu lanem nebo na překážkové dráze. V některých disciplínách musely prokázat svoji zdatnost, v jiných se dobře pobavily a nasmály.

Moc děkujeme našim žákům z devítek za skvělou přípravu a spoustu zábavy pro děti.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Plavecké závody

22. 4. 2022

Renata Dostálová

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Plavecký výcvik

22. 4. 2022

Renata Dostálová

Třeťáčci ve 2. pololetí absolvovali plavecký výcvik, který probíhá v rámci Tv. Učitelé plavání rozdělili během první lekce děti do skupin podle jejich zdatnosti a pak už pracovali na zlepšování plaveckých dovedností u každého dítěte ve skupině. Celkem byl výcvik rozdělen do 10 lekcí a v té poslední proběhly plavecké závody, kde se bojovalo o každou sekundu. 

Všechny děti prokázaly, že se vody nebojí a pohyb ve vodě je pro ně zábavou. Během výcviku se toho hodně naučily, některé děti se zatím teprve s plaveckými styly seznamovaly, jiné se už zdokonalovaly v různých plaveckých disciplínách. Všechny děti si vyzkoušely skok do vody, mnohé už i stylovou šipkou.

Věřím, že děti budou mít příležitost v plavání pokračovat (ať už v rámci ŠD nebo rodiny), protože plavání je příjemná aktivita, která děti, ale snad i nás dospělé, určitě baví 😊😊😊.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Den otevřených dveří

19. 3. 2022

Renata Dostálová

V sobotu 19. 3. proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Školu si přišli prohlédnout budoucí prvňáčci se svými rodiči, případně žáci, kteří k nám nově nastoupí do 6. ročníku z menších náchodských škol. Aby škola i v tento den fungovala se vším všudy, zúčastnili se i současní žáci. Někteří zasedli do lavic, jiní tvořili v dílnách nebo sportovali v tělocvičně.

Ve 3. A probíhala výuka matematiky, děti ukázaly, že se matematiky nebojí, počítání zvládají a poradí si i s náročnějšími úlohami, protože přemýšlejí, zkoušejí nové postupy …

Děkuji všem dětem, které si v tento volný den udělaly čas a přišly podpořit naši školu.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Angličtina - projektové vyučování MY WEEK

21. 4. 2022

Alena Macková

V hodině angličtiny jsme se učili používat přítomný čas prostý k popisu každodenních činností. A tak jsme si vyrobili přehled, co každý den v týdnu děláme. Dozvěděli jsme, že někdo chodí plavat, jiný jezdí na kole, další hraje na klavír a také se už umíme zeptat kamaráda, jaké jsou jeho nejoblíbenější činnosti. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Tvořivá dílna

3. 2. 2022

Renata Dostálová

V minulém týdnu jsme si v rámci Pč udělali tvořivou dílnu. Pro děvčata byla nachystaná výroba zimních skřítků, chlapci měli na výběr – mohli se připojit a vytvořit si skřítka a pak mít pro někoho blízkého dáreček, nebo sestavit ve skupinách model ze stavebnice. Většina chlapců si vybrala stavebnice, dva si vyrobili krásného skřítka. Ze stavebnic chlapci ve skupinách postavili velké pohyblivé modely, dokázali spolupracovat a domluvit se a výsledek byl skvělý. Svoje modely si i pojmenovali (např. Stroj na výrobu čokolády, Větrný mlýn …) a vysvětlili nám, jak fungují.

Práce na skřítcích i postavených modelech děti bavila, ze svých výtvorů měly radost a všechny prokázaly, že tvořivost a fantazie jim určitě nechybí.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Vánoční besídka

22. 12. 2021

Renata Dostálová

Poslední den školy v roce 2021 jsme si ve třídě udělali vánoční besídku. Tentokrát bez dárkové tomboly, ale cukroví, pohoda, hry, koledy a vánoční tradice nechyběly. Ve třídě je spousta dětí, které mají co nabídnout na podobnou akci - zpěv, hru na klavír, na kytaru a dokonce i na trubku, své nacvičené vystoupení nám předvedly děti ze školní družiny, jejíž tradiční vánoční besídka se už podruhé díky kovidu nekonala.

Rozloučili jsme se s přáním krásných Vánoc, vesele strávených prázdnin a šťastného nového roku.

Ať se nám všem daří, jsme spokojení a zdraví. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Betlém - Kostel sv. Vavřince

13. 12. 2021

Renata Dostálová

Na pondělí 13. 12. jsme měli domluvenou prohlídku náchodského betléma v kostele na náměstí. Děti se do školy právě vrátily z týdenní karantény a ukázka betléma byla dobrá příležitost, jak se dostat do předvánoční nálady. Prohlídku betléma jsme měli i s výkladem, ale děti samy poznávaly a dokázaly pojmenovat některé postavičky i konkrétní místa (kapličky a kostelíčky v okolí Náchoda).

Je dobře, že tradice občasným připomenutím nezanikají, přihlásilo se několik dětí, že betlém mají i doma, dokonce vyrobený vlastními silami.

S poděkováním a přáním klidného adventního období a krásných svátků jsme se vánočně naladěni vrátili do školy. 

 Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Angličtina - výroba draka

25. 11. 2021

Alena Macková

Minulý týden jsme se v angličtině učili tvary, a tak jsme se rozhodli využít naši novou slovní zásobu přímo v praxi. Paní učitelka však měla podmínku: na dráčka jsme mohli použít pouze geometrické tvary. A tak jsme vystřihovali triangle, square, rectangle, circle a samozřejmě naše nové oblíbené  parallelogram. Dráčkovi samozřejmě nesmí chybět ocásek, a tak jsme naši angličtinu obohatili o další nová slova. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Hodina matematiky - stavby z krychlí

3. 11. 2021

Renata Dostálová

Hodina matematiky bývá pestrá a vystřídá se v ní několik činností. V této hodině nejprve Kryštof v roli řidiče autobusu projel trasu s několika zastávkami, na kterých vystupovali a nastupovali cestující. Úkolem ostatních dětí bylo vše zaznamenat a nakonec spočítat, kolik cestujících dojelo na konečnou. Dětem se dařilo, vždyť autobus patří určitě k nejoblíbenějším prostředím M - Hejného.

V další části hodiny jsme tvořili stavby a k nim odpovídající plány staveb. Děti staví z krychlí rády, možná i proto, že se jedná o činnostní vyučování, kdy "si hrají s kostkami", jen musí dodržet daný plán.

Mám radost, že už i násobilku většina dětí zvládla, hravě si poradí i s indickým násobením.

Tak ať dětem zájem o matematiku vydrží i do budoucna 😉😉😉.

Děkujeme paní vychovatelce Táně za krásné fotky 🙂.

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Výroba halloweenského svícínku

1. 11. 2021

 Renata Dostálová

V pondělí 1. 11. děti z Rady žáků zpestřily mladším dětem dopolední vyučování. S třeťáčky vyráběly barevné svícínky. Děti si pomáhaly ve dvojicích a každý z žáků si odnesl domů svícínek, který doma s rodiči určitě vyzkoušel.

Některé děti se na Halloween připravily, ve třídě jsme měli hned několik čarodějů, kostlivce, nechyběly ani upíří zuby a z masky Dominika šel opravdu strach.

Radě žáků patří velké poděkování a těšíme se, čím nás potěší příště 🙂.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Projektová hodina angličtiny

4. 11. 2021

Alena Macková

Při jedné z říjnových hodin angličtiny jsme si výuku zpestřili vyráběním stojánku na tužky. Pracovali jsme dle anglických pokynů paní učitelky, všemu jsme dokázali bez problémů porozumět a vyrobili si tak veselý stojánek, který jsme si hrdě odnesli domů. Projektová hodina nás moc bavila, užili jsme si spoustu legrace a už se těšíme zase na další. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Sobotní korfbal

9. 10. 2021

Renata Dostálová

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Třídní pravidla

17. 9. 2021

Renata Dostálová

 

Sobotní korfbal

11. 9. 2021

Renata Dostálová

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Čtenářská dílna - prázdninová četba

7. září 2021

Renata Dostálová

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

 První den školy - náladoměr

1. září 2021

Renata Dostálová