Třída 2. A

 

 Mikulášská tradice

2. prosinec 2022

Renáta Langenbergerová

I letos chodil naší školou Mikuláš se svou družinou, čerty a anděly. Byli jsme plni očekávání a celá škola žila mikulášskou atmosférou. Přišli i k nám. Někteří z nás se tvářili velmi statečně, někteří měli malou dušičku a došlo i na slzičky. Hlavně u těch, kteří mají nějaký ten malý "hříšek". Nikoho si čerti do pekla neodnesli. Jsme rádi, že zůstáváme všichni společně a hříšnici slíbili nápravu, aby se nám v naší třídě dobře žilo.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 Zázrak jménem voda - projektový den

16. listopad 2022

Renáta Langenbergerová

Náš letošní projektový den jsme věnovali poznatkům o vodě. Naučili jsme se a získali mnoho zajímavých informací o tom nejcennějším, co na naší modré planetě máme. Víme, jak máme vodou šetřit, co o vodě je a není pravda, známe její skupenství i koloběh vody v přírodě. Také jsme poslouchali a hádali zvuky vody, četli příběhy. Nakonec jsme si své získané znalosti ověřili v kvízu a zhodnotili vlastní práci při projektu. Moc nás to bavilo a každý z nás určitě nenechá ani jednu kapičku pitné vody vytéct zbytečně.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Podzimní den

1. listopad 2022

Renáta Langenbergerová

V období dušiček vzpomínáme na naše blízké, kteří už tady s námi bohužel nejsou. Povídali jsme si, jak si svátek zesnulých připomínáme u nás, jak vypadá naše česká tradice. Společná fotografie nám bude připomínat jeden z příjemných podzimních dnů. 

 

Třídní pravidla

9. září 2022

Renáta Langenbergerová

Jsme kamarádští: 1. používáme milá slova

                               2. pomáháme si a nasloucháme si

                               3. chováme se bezpečně

Mluví jen jeden: 1. v klidu čekáme

                            2. umíme být potichu

Jsme připraveni: 1. dáváme pozor

                              2. máme připraveno na lavici

                              3. nosíme pomůcky a úkoly