Třída 8.A

 

Pro přehled termínů naší třídy se můžete podívat do KALENDÁŘE.

NÁSTUP DO ŠKOLY OD 17. 5.

12. 5. 2021

Alena Macková

Od 17.5.2021 chodí všichni žáci do školy prezenčně. 

ONLINE KONZULTAČNÍ SCHŮZKY

14. 4. 2021

Alena Macková

Online konzultační schůzky proběhnou v termínu 3. – 14. 5. 2021. Konkrétní termíny najdou rodiče v online formuláři. 

SBĚR PAPÍRU

14. 4. 2021

Alena Macková

ve dnech 26. - 27. 4. budou ke škole přistaveny kontejnery na sběr papíru. 

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

22. 3. 2021

Alena Macková

Velikonoční prázdniny budou v termín od 1. do 5. dubna 2021.

SOUTĚŽ O NEJHEZČÍHO SNĚHULÁKA

20. 3. 2021

Alena Macková

Na konci ledna byla vyhlášena soutěž o nejhezčího sněhuláka. A jelikož právě napadl sníh, tak jsme vyrazili ven a využili pravého zimního počasí. Do soutěže dorazilo mnoho krásných a technicky zdařilých sněhuláků. Nakonec jsme hlasovali o toho NEJ. Na prvním místě se umístil plážový sněhulák Míši K., druhé místo obsadil sněhulák Stefi J. a Lucky J. a třetí příčku zabral sněhulák od Tobiáše H.  Vynikající sochařské dílo odvedl i Max M. Ale ani ostatní sněhuláci se nenechali zahanbit. Krásná práce se povedla také Aničce P., Jonáši L., Míšovi F., Natálce C., Ondrovi Č., Tomovi H. a Verče V. Všem zúčastněním děkuji za krásné fotky a těším se na další výzvu.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

ORGANIZACE KONCE POLOLETÍ

22. 1. 2021

Alena Macková

29. 1. 2021 - pololetní prázdniny

1. - 5. 2. 2021 - jarní prázdniny

ONLINE PEČENÍ

22. 1. 2021

Alena Macková

Při jedné z online hodin jsme si zkusili ve vlastní kuchyni pečení v přímém přenosu. Přichystali jsme si koláč s jablky. S paní učitelkou jsme si připravili těsto podle originálního amerického receptu a koláč upekli. Bylo moc fajn využít online spojení nejen pro výuku. A co dodat? - Povedl se nám a příště to už určitě zvládneme sami.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

RODIČOVSKÉ KONZULTAČNÍ SCHŮZKY

5. 1. 2021

Alena Macková

Rodičovské konzultační schůzky proběhnou online v období od 12. do 15. ledna. Odkaz k přihlášení a nabídku termínů najdou rodiče v emailu.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

5. 1 2021

Alena Macková

Přestože nám současná situace neumožnila větší aktivity, nenechali jsme se odradit od společného strávení chvil v předvánočním čase. I letos jsme si ustrojili stromeček a někdy doma, někdy ve škole jsme očekávali příchod Ježíška. Nakonec jsme ale uskutečnili naši tradiční vánoční besídku a moc jsme si to užili. Měli jsme totiž po dlouhé době možnost zase být spolu. A co nám Ježíšek přinesl? Spoustu krásných dárků a jeden společný - mini biliard, na který už se těšíme, až si ho zase ve třídě budeme moci zahrát. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

ORGANIZACE VÝUKY

17. 12. 2020

Alena Macková

Dny 21. prosince a 22. prosince 2020 se pro žáky základních škol, středních škol, konzervatoří a základních uměleckých škol stanoví jako volné dny.

POJÍZDNÁ UČEBNA

3. 12. 2020

Alena Macková

Dnes k nám do školy zavítala speciálně technologicky upravená pojízdná učebna s nejmodernější technikou, kde jsme si mohli vyzkoušet práci s notebooky, 3D tiskárnami a mnoha dalšími technologickými novinkami, které se v současné době dostávají do popředí a čím dál častěji je můžeme vidět na trhu práce. Zjistili jsme, že řemeslo už v dnešní době není stejné jako před 20 lety, a že práce s počítačem je třeba právě i v řemeslné a průmyslové výrobě.

Na notebooku jsme si mohli "vyprojektovat" svůj vlastní návrh klíčenky se jménem, přezdívkou nebo jen iniciály. Následně jsme si mohli svou novou klíčenku vytisknout na 3D tiskárně a odnést domů. 

Zároveň jsme při přednášce mohli popřemýšlet o své budoucí profesi, což jsme si poté mohli v naší počítačové učebně vyzkoušet. Každému z nás po zadání údajů počítačový program vyhodnotil směr, který by pro nás mohl být v budoucnosti zajímavý. A tak uvidíme, kam naše kroky za rok a půl povedou.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

8. A PRO NÁCHODSKOU NEMOCNICI

3. 12. 2020

Alena Macková

Na začátku listopadu se u nás ve třídě začal rodit nápad, jak bychom v této složité situaci mohli pomoci lékařům, sestřičkám, zdravotníkům a dobrovolníkům, kteří v náchodské nemocnici stojí v první linii a denně bojují s onemocněním Koronaviru. 

Při jedné z online hodin Osobnostní a etické výchovy jsme zjistili, že přestože sedíme doma u počítačů, tak můžeme alespoň trošku pomoci a třeba i dodat povzbudivými slovy pár úsměvů pod ochranné prostředky zdravotníků. Ve spolupráci s rodiči jsme zajistili malé občerstvení a žáci napsali krátké vzkazy a přání, kde vyjádřili svou podporu a obdiv lidem, kteří nasazují nejen své zdraví, ale i zdraví svých blízkých, aby pomáhali našim spoluobčanům.

O 14 dní později došlo k předání občerstvení i dopisů od dětí přímo v náchodské nemocnici. Ráda bych touto cestou poděkovala vrchní sestře paní Kateřině Dvořákové za vstřícné přijetí a cenné informace, aby se i děti dozvěděly, jak opravdu náročné je pracovat v první linii. 

Poděkování také patří paní Veronice Punarové z Běloveské cukrárny, která nám občerstvení připravila a také rodičům mých žáků, kteří se neváhali do akce finančně zapojit. 

Přejeme všem zdravotníkům hlavně pevné zdraví a mnoho sil do boje s Covidem 19. Děkujeme vám.

Karolína Š.

V první řadě vám chceme opravdu poděkovat za vaši obětavost a náročnou práci. Jste úžasní!!! :-). Přejeme vám, ať máte (přes všechnu tu únavu) dostatek síly a vytrvalosti k tomu, abyste se dokázali smát očima (je to poznat i pod všemi těmi ochrannými pomůckami) :-) Úsměv, pohlazení, vlídné slovo, ....to je opravdu hodně pro všechny pacienty. DÍKY VÁM ZA TO :-)

Anna T.

Tímto dopisem bych chtěla zdravotníkům vzkázat, že je neskutečně obdivuji za tu práci, co teď, v této situaci, vykonávají a jak dobře to zvládají. Věřím, že to pro ně musí být hrozně náročné, jak psychicky, tak fyzicky. Podle mě, odvádějí velmi dobrou práci a zvládají to dobře. Vážím si toho, co dělají pro ty lidi, co potřebují speciální péči atd. Pro mě jste jedni z největších hrdinů. Vy, zdravotníci. Děkuji za tu práci, co teď vykonáváte. 

Veronika V.

Toto období sice není jednoduché, ale společně, a hlavně díky vám to všechno zvládneme. Já osobně nevycházím z domu zbytečně, ale jen v nutných případech. Snažím se dodržovat hygienu (mýt si ruce, dodržovat rozestupy, atd..). Na procházky se psem chodím spíše do lesa, a když jdu po vesnici, tak mám roušku. Je dobře, že se takhle staráte o nemocné a pomáháte tak nejvíce tomu, abychom toto nepříjemné období ukončili co nejdříve. Děkuji

Tomáš P.

Chtěl bych vám vzkázat, abyste se o nás starali tak dobře, jako teď a abyste vydrželi tyhle hrozné podmínky. Smekám klobouk za to, co děláte.

Maxmilián M.

Vím, že to teď nemáte moc jednoduché, ale vy to zvládáte dobře a toho já si vážím. Každý den se musíte starat o lidi v těžkém stavu, ale to není jen tak lehký, a proto máte u mě velký respekt, že pomáháte, a že se vystavujete nebezpečí nákazy a takových lidí co pomáhají, není zrovna hodně, a tak vám děkuji za ochotu a pomoc v této době.

Jonáš L.

Moc si vážím práce, kterou pro nás děláte, a proto bych vám chtěl říct, abyste byli silní a nevzdávali to. Abych vám nepřidával další starosti, tak se snažím nechodit ven, a když opravdu potřebuji jít ven, tak si vezmu roušku, dodržuji rozestupy. A když se vrátím domů, tak si vždy umyji ruce. Držte se v této těžké době a díky za všechno, co pro nás děláte.

HODINY ANGLICKÉHO JAZYKA S RODILÝM MLUVČÍM

3. 12. 2020

Alena Macková

Od září v naší škole působí rodilý mluvčí z Ameriky. Jeho práce spočívá v obohacení výuky anglického jazyka, kdy je pro žáky velkým přínosem reálné angličtiny. Pan Cote je učitel, který to s dětmi umí, dokáže je zaujmout a v rámci hodin připravuje pro žáky zajímavá témata běžné konverzace. 

ONLINE RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

9. 11. 2020

Alena Macková

V úterý 24. 11. se bude konat online třídní schůzka od 19.00. Odkaz na přihlášení najdou rodiče v emailu.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

22. 9. 2020

Alena Macková

Na pátek 25. 9. vyhlašuje ředitel školy ředitelské volno. Obědy na tento den budou dětem automaticky odhlášeny.

SBĚR

19. 9. 2020

Alena Macková

Starý papír – sběr papíru se neuskuteční.

Elektro odpad – baterie, náplně do tiskáren atd. je možné odevzdat ve vrátnici naproti recepci do krabice na elektroodpad.

Kaštany, žaludy – tašky s kaštany a žaludy mohou žáci ponechat ve vestibulu školy.

Víčka – sbíráme celý rok, děti je nosí samy do třídy kdykoli. Na papírek vždy napište jméno dítěte a počet. Pololetně vyhlašujeme 3 nejlepší sběrače. 

PRAVIDLA NAŠÍ TŘÍDY

1. 9. 2020

Alena Macková

Hned první den školy jsme si vytvořili pravidla, která budeme dodržovat. 

 • Dodržujeme hygienická pravidla
 • Slušně vyjadřujeme své názory
 • Jsme ohleduplní k ostatním
 • Snažíme se být samostatní
 • Mobily máme ztišené v tašce
 • Dodržujeme školní řád

8A pravidla

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

31. 8. 2020

Alena Macková

Společné třídní schůzky se budou konat ve čtvrtek 3. 9. od 17.00 ve třídě 8. A.

CYKLISTICKÝ KURZ SPORTOVCŮ 

31. 8. 2020

Alena Macková

Cyklistický kurz se uskuteční od 13. do 18. září na chatě Anička v Deštném v Orlických horách. Podrobnější informace obdrží rodiče v emailu.

1. DEN ŠKOLY - úterý 1. září

31. 8. 2020

Alena Macková

 

 • svačinu a pití
 • klíče + kladku (do dvojice) + 1 klíč od kladky pro mě 
 • přezůvky 
 • folie s rýsovacími potřebami 
 • čip na oběd
 • psací potřeby + notýsek na zapsání informací 
 • všechny sešity 
 • stírací tabulku 
 • věci na tělocvik (nejpozději do 2. 9.)
 • výtvarný kufřík (nejpozději do 8. 9.)
  • seznam věcí na TV a VV najdou rodiče v emailu
 • vyučování od 8.00 - 12.00 (bez odpoledního vyučování)
 • od středy 2. září učíme dle rozvrhu

 

ORGANIZACE A TERMÍNY ŠKOLNÍHO ROKU 2020 - 2021

31. 8. 2020

Alena Macková

 

1. 9. - začátek školního roku

28. 1. 2021 - konec 1. pololetí

30. 6. 2021 - konec 2. pololetí

28. 9., 28. 10., 17. 11., 1. 5., 8. 5. - státní svátky

29. - 30. 10. - podzimní prázdniny

23. 12. - 3. 1. - vánoční prázdniny

29. 1. - pololetní prázdniny

1.- 7. 2. - jarní prázdniny

1. 4. - velikonoční prázdniny

 

PEDAGOGICKÉ RADY, SCHŮZKY RODIČŮ

 

3. 9. - třídní schůzky rodičů

9. 11. - pedagogická rada

10. 11. - třídní schůzky rodičů

7. 1. - konzultační schůzky rodičů

18. 1. - pedagogická rada

12. 4. - pedagogická rada

13. 4. - konzultační schůzky rodičů

18. 5. - třídní schůzky rodičů

21. 6. - pedagogická rada

 

VYUČOVACÍ HODINY

 

0. 7.00 - 7.45

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.55 - 10.40

4. 11.00 - 11.45

5. 11.55 - 12.40

6. 12.50 - 13.35

7. 13.40 - 14.25

8. 14.35 - 15.20

 

VŠECHNY SVÉ ŽÁKY ZDRAVÍM V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE A PŘEJI, AŤ SE VÁM DAŘÍ A UČENÍ VÁS BAVÍ.