Třída 6. A

Cyklistický a adaptační kurz

chata Anička Deštné v Orlických horách

12.-17.9. 

 

Třídy 6.A a B absolvovaly šestidenní cyklistický a adaptační kurz na chatě Anička v Orlických horách. Výlety na kolech i pěší procházky, společné aktivity, sportování, pumptrack, večerní hry i závěrečný galavečer a hlavně nová přátelství, to vše si děti prožily během těch pár dní ....

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Archeologický výzkum 

doskočiště dálky 

24.9.

Při páteční hodině dějepisu jsme vyrazili na školní hřiště a vyzkoušeli si archeologický výzkum v praxi.V jednotlivých ,archeologických sondách'  děti vykopaly různé předměty,. Zkoušely  pak vymyslet, k čemo sloužily.   

 

Kyberlife 

12.10.  úterý

Děti dnes absolvovaly program ZUŠ s názvem Kyberlife týkající se bezpečného pohybu dětí na internetu, ale také nástrah a nebezpečí, které na ně mohou čekat. S tématem budeme dále pracovat. Děti si zkusí výzvu  DEN BEZ MOBILU. 

 

Prohlídka betléma v kostele sv. Vavřince

15.12. 

Ve středu jsme se šli podívat do kostela sv. Vavřince na betlém. Mohli jsme si prohlédnout  vyzdobený kostel a také si zde zazpívat. Pan průvodce nám vyprávěl o historii betléma i o jednotlivých postavách a budovách.

Projektový den - Keltové

15.12. 

Po prohlídce betléma jsme se vrátili do třídy a začali jsme pracovat na projektu Keltové. Děti si přinesly zajímavé kostýmy. Skupinky vyplnily pracovní listy, kde se prolínaly znalosti z historie a zeměpisu. Nejkreativnějším bodem programu byla stavba keltského oppida. Vznikly opravdu originální stavby. Podívejte se... 

 

Vánoční besídka

22.12. 

Udělali jsme si pěkný den. Ráno jsme si povídali o Vánocích. Pak jsme vyrazili  směrem k zámku a v oboře jsme krmili muflony a daňky. Cestou zpět jsme si užívali sněhu  a  ledových klouzaček. Do školy jsme se vrátili zmrzlí, dali jsme si čaj a cukroví a hráli jsme hry. Na závěr jsme si rozdali dárky. Krásné Vánoce.

 

Miniprojekt Egypt

leden - únor

Egypt je velmi zajímavé historické téma, o kterém jsme se chtěli dozvědět více. Děti si přinesly spoustu knih a materiálů. Ve skupinách jsme vytvořili plakáty z různých oblastí - mumifikace, pyramidy, panovníci....Každá skupina vystoupila a s ostatními se podělila o to, co zjistila. 

Na závěr nás čekalo Egyptské soutěžní klání.Skupinky se utkaly v přepravě kvádrů potřebných pro stavbu pyramid. Snažily se vytvořit z jednoho svého člena mumii pomocí toaletních papírů. Pokusily se napsat jméno panovníka pomocí hieroglyfů a zároveň jedno takové jméno vyluštit. Každá skupina získala za svůj zápal a nasazení skarabea. Užili jsme si zábavné dopoledne a ověřili jsme si své znalosti.  

Laboratorní prácr z přírodopisu

2.2 a 9.2.

Dvě středy za sebou děti věnovaly přírodopisu. Na programu měly prozkoumat senný nálev. Nejvíce je zaujala práce s mikroskopem a pozorování jednotlivých láčkovců. Své postřehy a obrázky zaznamenaly do protokolů,

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Lyžařský výcvik 

Deštné v Orlických horách, penzion Ančka

27.2.-5.3. 2022

Na lyžařský kurz jsme jeli s 6.A a 7.C. Penzion Anička už známe a byli jsme tu moc spokojeni. Líbily se nám sjezdovky i běžky. Střídali jsme to, abychom si vyzkoušeli obojí. Výlet na Velkou Deštnou - autobusem a pak na běžkách - byl opravdu senzační. Vyšlo nám počasí. Docela jsme se spřátelili a zlepšili se na lyžích.

 

Všestary

dějepisná exkurze. 

12.4. 2022

Jeli jsme autobusem do Všestar spolu s 6.B. Součástí programu byla návštěva muzea. Nadchnul nás obrovský model krajiny a vesnici. Ještě zajímavější byl venkovní program, kde jsme si vyzkoušeli praktické činnosti jako hod oštěpem, obdělávání půdy, sekání dřeva i mletí obilí. Podívali jsme se též do tehdejších obydlí a vyzkoušeli člun monoxyl. Byl to velmi zajímavý výlet. Natáčela nás dokonce televize.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Den Země

pátek 22.4.2022

Abychom náležitě oslavili Den Země, nafasovali jsme rukavice a pytle a vyrazili jsme k rybníku Podborský, kde jsme sbírali odpadky. Šokovalo nás, kolik pytlů jsme naplnili. Některé ,úlovky' byly velmi originální. Především batoh s celou výbavou....či velká kost. Hned se začaly rozvíjet teorie o nějaké nehodě či útoku. Sice jsme nic nevypátrali, ale tuto část Plhova jsme uklidili a odpadky roztřídili. Nadchlo nás to natolik, že některé děti by rády pokračovaly i na výletech a při vycházkách, a to je moc dobře.

Hrajeme pohádky....

25.a 27.4. 2022

Během hodin jazykového cvičení děti pracovaly na přípravě pohádek pro své mladší spolužáky. Napsaly si scénář, vytvořily kulisy i figurky a začaly nacvičovat hraní pohádek. Kromě samotného příběhu si pro děti připravily pár otázek, protože pohádky mají výchovný podtext. Samotné hraní i  následnou diskusi s druháky zvládli šesťáci velmi dobře.Jeníček s Mařenkou dokonce napekli sušenky:).