Třída 7. B

Literární hodiny

20. 4. 2023

V literárních hodinách jsme se na počátku pololetí věnovali fantasy, sci-fi a hororu. Těmto žánrům jsme zasvětili i návštěvu dětského oddělení městské knihovny. Paní knihovnice nám představila velké množství zajímavých knížek, výhodou bylo, že jsme s nimi mohli hned pracovat, případně si je i půjčit. 

V dalším období jsme se pak zabývali poezií. Hráli jsme si s rýmy, seznámili se s kaligramem, haiku, limerikem či konkrétní a absolutní básní. Celý tento blok jsme završili vlastní tvorbou. Krásné originální básně jsme si poté v jedné z hodin vzájemně hodnotili a oceňovali. Už víme, že každý může být básníkem:-)

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

 

Hodina slohu

20. 4. 2023

V hodinách slohu se v posledních týdnech věnujeme charakteristice. Mimo jiné pracujeme i s tím, že si všímáme svých vlastností, ale i vlastností, povah a umů všech spolužáků. V rámci tohoto tématu jsme si udělali hodinu radosti díky pochvalám a milým vzkazům, které jsme si vzájemně psali na záda:-) Mnohé z nás milá slůvka kamarádů a spolužáků zahřála u srdce.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Dravci a sovy na hodinách přírodopisu

3.3.2022 Monika Hovádková

 

V pátek 3. března přijeli na hodiny přírodopisu do 7. A a 7.B manželé Jirsovi z organizace Dotkni se křídel.

Žáci tak měli možnost poznat dravce a sovy, které právě probíráme, na vlastní nejen oči, ale také dotyk. Manželé Jirsovi jsou odborníky v sokolnictví a ornitologii, zabývají se také falcony terapií (pomoc lidem pomocí dravců) a tak nám obohatili naše hodiny o zážitky a zkušenosti přímo z praxe.

Do učebny přírodopisu za námi přiletěl orel skalní, výr velký, sova pálená, káně harrisova, poštolka obecná, krahujec obecný a kříženec sokola stěhovavého. Žáci měli možnost si dravce a sovy pohladit, vzít na ruku a přivonět si.

Někteří žáci byli velmi stateční a stali se figuranty. Káně Harrisova jim pak prolétlo mezi koleny nebo prostorem mezi spojenými hlavami. 

Děkujeme Dotkni se křídel za nezapomenutelný zážitek.

Třídy 7.A a 7.B a Monika Hovádková, uč. přírodopisu

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Když nejede Plhov do Tanzánie, přijede Rosa s Tanzánií na Plhov :)

7.11.2022 Monika Hovádková

Víte proč Masajové nejedí ryby?

Myslíte, že v Tanzánii mají rádi ředkvičky? 

A co že v překladu znamená safari?            ….nejen na tyto otázky už známe odpovědi :).

V pátek 4. listopadu přivítali naši sedmáci ve škole pana Jiřího Rosu, který se s nimi přijel podělit o své zážitky a zkušenosti ze života v Tanzánii.

Beseda tématicky navazuje na učivo zeměpisu sedmé třídy a jak si lépe zapamatovat něco o Africe, než zajímavým povídáním o lidech, běžném životě a autentických zážitcích přímo z východu třetího největšího kontinentu světa.

Děkujeme touto cestou panu Rosovi, který nám nejen vyprávěl, ale také přivezl ukázat hmotné vzpomínky z Tanzánie. Děti měly možnost vidět a vyzkoušet kromě jiného také korálkové límce, náramky, nože, bubny nebo speciální boty z pneumatik.

Děti pro našeho cestovatele utkaly v hodinách výtvarné výchovy kobereček, který ho velmi potěšil.

Tak zase někdy a Safari njema (šťastnou cestu),

Monika Hovádková

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Naše florbalistky jsou nejlepší v okrese

22.10.2022 Monika Hovádková

 Naše holky - Káťa, obě Barči, Naty, Pája, Ellča, Stela a Janča s podporou ze 7. A - Radkou, Verčou a Julčou vyhrály okresní finále dívek v Polici nad Metují. Naše sedmačky vyhrály všechny zápasy!

Budeme Vám všichni držet pěstičky na krajské finále. Děkujeme za parádní reprezentaci naší školy.

 

Jak na jaře zaseješ, tak na podzim sklidíš aneb naše dýnňobraní

22.10.2022 Monika Hovádková

Při pracovních činnostech v 6. třídě jsme nechávali klíčit a poté sázeli dýně na školní zahradu. Teď již coby sedmáci jsme byli opravdu mile překvapeni, jakou úrodu jsme sklidili. Úroda byla tak velká, že nám pomáhali sklízet i spolužáci z jiných tříd. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Do akce Ukliď Náchod se zapojila i 7.B

7.10. 2022 Monika Hovádková

I naše třída se zapojila do úklidu našeho města. Uklízeli jsme přímo na sídlišti a byli jsme překvapeni kolik, a na jaká místa lidé vyhazují odpadky. Některé děti se radovaly, protože našly pár "drobásků" a jiní zase lahve, které rovnou vrátily do oběhu.

Třída uklízela také v rámci jiných hodin a uklidili kolem rybníku Podborský.

 

Cyklistický kurz 7. A a 7.B

20.9.2022 Monika Hovádková

V neděli 4. září odjela sportovní část 7. A a 7. B na cyklistický kurz do Havlovic.

Během sportovního kurzu děti  nejezdily pouze na kolech, ale také velmi aktivně využívaly havlovická sportoviště, kde hrály fotbal, basketbal, přehazovanou, ping pong, badminton a minigolf. Děti také každé ráno vybíhaly na rozcvičku nebo cvičily jógu a zapojily se také do akrojógy.

V rámci celodenního výletu vyrazili směr Jestřebí hory. Děti si užily záživného stoupání, ale odměnou jim samozřejmě pak byly příjemné sjezdy. Již tradičně byl celodenní výlet zakončen sladkou tečkou v cukrárně.

Během volnějšího čtvrtka jsme si dopoledne prohlédli obnovenou zříceninu hradu Vízmburk a za deštivého odpoledne jsme byli svědky Olympiády důchodců, které děti se zaujetím podporovaly.

Obě sportovní části našich sedmiček si zaslouží velkou pochvalu za sportovní výkony, ale také přátelskou a spolupracující atmosféru. 

Tento cyklistický kurz se opravdu vydařil!:)

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.