Třída 7. B

Když nejede Plhov do Tanzánie, přijede Rosa s Tanzánií na Plhov :)

7.11.2022 Monika Hovádková

Víte proč Masajové nejedí ryby?

Myslíte, že v Tanzánii mají rádi ředkvičky?

A co že v překladu znamená safari?            ….nejen na tyto otázky už známe odpovědi :).

V pátek 4. listopadu přivítali naši sedmáci ve škole pana Jiřího Rosu, který se s nimi přijel podělit o své zážitky a zkušenosti ze života v Tanzánii.

Beseda tématicky navazuje na učivo zeměpisu sedmé třídy a jak si lépe zapamatovat něco o Africe, než zajímavým povídáním o lidech, běžném životě a autentických zážitcích přímo z východu třetího největšího kontinentu světa.

Děkujeme touto cestou panu Rosovi, který nám nejen vyprávěl, ale také přivezl ukázat hmotné vzpomínky z Tanzánie. Děti měly možnost vidět a vyzkoušet kromě jiného také korálkové límce, náramky, nože, bubny nebo speciální boty z pneumatik.

Děti pro našeho cestovatele utkaly v hodinách výtvarné výchovy kobereček, který ho velmi potěšil.

Tak zase někdy a Safari njema (šťastnou cestu),

Monika Hovádková

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Naše florbalistky jsou nejlepší v okrese

22.10.2022 Monika Hovádková

Naše holky - Káťa, obě Barči, Naty, Pája, Ellča, Stela a Janča s podporou ze 7. A - Radkou, Verčou a Julčou vyhrály okresní finále dívek v Polici nad Metují. Naše sedmačky vyhrály všechny zápasy!

Budeme Vám všichni držet pěstičky na krajské finále. Děkujeme za parádní reprezentaci naší školy.

Jak na jaře zaseješ, tak na podzim sklidíš aneb naše dýnňobraní

22.10.2022 Monika Hovádková

Při pracovních činnostech v 6. třídě jsme nechávali klíčit a poté sázeli dýně na školní zahradu. Teď již coby sedmáci jsme byli opravdu mile překvapeni, jakou úrodu jsme sklidili. Úroda byla tak velká, že nám pomáhali sklízet i spolužáci z jiných tříd.

Do akce Ukliď Náchod se zapojila i 7.B

7.10. 2022 Monika Hovádková

I naše třída se zapojila do úklidu našeho města. Uklízeli jsme přímo na sídlišti a byli jsme překvapeni kolik, a na jaká místa lidé vyhazují odpadky. Některé děti se radovaly, protože našly pár "drobásků" a jiní zase lahve, které rovnou vrátily do oběhu.

Třída uklízela také v rámci jiných hodin a uklidili kolem rybníku Podborský.

Cyklistický kurz 7. A a 7.B

20.9.2022 Monika Hovádková

V neděli 4. září odjela sportovní část 7. A a 7. B na cyklistický kurz do Havlovic.

Během sportovního kurzu děti  nejezdily pouze na kolech, ale také velmi aktivně využívaly havlovická sportoviště, kde hrály fotbal, basketbal, přehazovanou, ping pong, badminton a minigolf. Děti také každé ráno vybíhaly na rozcvičku nebo cvičily jógu a zapojily se také do akrojógy.

V rámci celodenního výletu vyrazili směr Jestřebí hory. Děti si užily záživného stoupání, ale odměnou jim samozřejmě pak byly příjemné sjezdy. Již tradičně byl celodenní výlet zakončen sladkou tečkou v cukrárně.

Během volnějšího čtvrtka jsme si dopoledne prohlédli obnovenou zříceninu hradu Vízmburk a za deštivého odpoledne jsme byli svědky Olympiády důchodců, které děti se zaujetím podporovaly.

Obě sportovní části našich sedmiček si zaslouží velkou pochvalu za sportovní výkony, ale také přátelskou a spolupracující atmosféru.

Tento cyklistický kurz se opravdu vydařil!:)