Třída 9. B

 IMG 6404 9B Tda


NO BAG DAY

20. 6. 2022 Stanislava Havlenová

Zástupci Rady žáků naší školy se dohodli, že dnes uspořádají  „Den bez tašek “, jehož cílem bylo přinést si učebnice, sešity či jiné školní potřeby jinak než v školním batohu. Netradiční nápad byl na světě a kreativnost žáků neznala mezí. Před vstupem do školy se shromažďovali také žáci naší třídy se zavazadly různých tvarů a rozměrů, s kufry, sportovními taškami, igelitkami, košíky, futrály na kytaru, velkým podběrákem, odpadkovým košem, kbelíkem, dřevěnou bedýnkou, klecí pro křečka a nechybělo ani zahradní kolečko nebo sušák na prádlo.

tašky 1


ŠKOLNÍ VÝLET

19. 6. 2022 Stanislava Havlenová

Hurá, konečně jedeme na výlet! A budeme si tam sami vařit, odpočívat, hrát hry a trénovat na Akademii. Počasí nám přálo a na chatě Roubenka v Sedloňově to bylo moc fajn. Škoda, že tři dny utekly jako voda a museli jsme domů.

výlet 1

výlet 3

výlet 2


VÝPRAVA ZA HISTORIÍ

10. 6. 2022 Stanislava Havlenová

Dnes jsme navštívili samostatný pěchotní srub těžkého opevnění „Březinka“, který byl součástí pevnostního systému předválečné Československé republiky.

IMG 6554 


ZEMĚDĚLSKÝ DEN V NÁCHODĚ

2. 6. 2022 Stanislava Havlenová

Dnes jsme navštívili "Zemědělský den", který se konal na Masarykově náměstí. K vidění byla prezentace a trh regionálních potravin s ochutnávkou, stánek s poznávací soutěží, kde jsme za správně vyřešené otázky dostali za odměnu výbornou Opočenskou zmrzlinu, ukázka kovářské práce i dva exempláře traktoru Zetor. Bylo to příjemně strávené odpoledne na sluníčku s netradičním doprovodným programem.


DEN DĚTÍ

1. 6. 2022 Stanislava Havlenová

Ve spolupráci s 9. A jsme včera úspěšně zvládli připravit pro žáky 1. stupně "Den dětí", který byl plný dovádění a závodění. Na 20 stanovištích děti mohly jezdit na koloběžkách, autíčkách, shazovat plechovky nebo kuželky, cvičit jógu, proběhnout opičí dráhu, vyzkoušet svou zručnost s hokejkami nebo kroketovými paličkami, zahrát si vybíjenou, zalyžovat si na trávě nebo porovnat s ostatními dětmi své sportovní dovednosti. Počasí nám přálo a doufáme, že se našim mladším spolužákům námi připravené aktivity líbily.

IMG 2597 B


ŠKOLA HROU - JEDEME ZA POZNÁNÍM

31. 5. 2022 Stanislava Havlenová

Ve čtvrtek 26. května jsme se společně vydali vlakem do Liberce, abychom navštívili iQLandii, moderní vědecko-zábavní centrum, kde je vystaveno přes 400 interaktivních exponátů v deseti expozicích, ve kterých jsme si hravou formou zopakovali a také rozšířili své znalosti z oblasti přírodních věd. Součástí budovy iQLandie je také planetárium, ve kterém nám lektorka objasnila základní procesy, které předcházely vzniku nám známého života ve vesmíru.

IMG 6490 A

 


OBHAJOBY ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ

31. 5. 2022 Stanislava Havlenová

V úterý 24. května se konaly obhajoby našich "Závěrečných prací" na námi vybraná témata. Naše usilovná práce i naše výkony před komisí byly po zásluze odměněny pochvalou a potleskem všech přihlížejících. Máme radost, že všichni žáci naší třídy úspěšně tento nelehký a časově náročný úkol zvládli.

IMG 3785 2

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 


REVOLUTION TRAIN

3. 5. 2022 Stanislava Havlenová

 

Dnes jsme navštívili expozici věnovanou primární protidrogové prevenci. Multimediální vlaková souprava je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělávání. Cílem bylo prostřednictvím zapojením všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na nás, návštěvníky vlaku, na náš pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat  nás k pozitivním životním volbám. Program se nám velmi líbil a odnesli jsme si spoustu informací a zajímavých námětů na přemýšlení.


NÁVŠTĚVA FILMOVÉHO PŘEDSTAVENÍ S BESEDOU

26. 4. 2022 Natálie Sedláčková

 

Ve čtvrtek 21. dubna naše třída navštívila kino Vesmír, kde jsme se podívali na dojemný životopisný dokumentární film "Síla lidskosti". Je to příběh Nicholase Wintona, který v době německé okupace zachránil životy stovky dětí a celých 50 let o tom nemluvil. Byl to někdo s neuvěřitelnou odvahou a obětavostí.
Po skončení filmu jsme měli možnost si nechat zodpovědět pár otázek od člověka, který se osobně znal s Nicholasem. To bylo hezké zpestření a dozvěděli jsme se několik zajímavých věcí.


DIVADELNÍ  PŘEDSTAVENÍ

25. 4. 2022 Nikola Kubíková

 

Ve středu 20. dubna jela celá naše třída do Klicperova divadla v Hradci Králové. Na programu byla prvotina Josefa Škvoreckého "Zbabělci". Divadelní představení trvalo necelé tři hodiny a bylo plné jazzu a mladých herců, kteří nám zprostředkovali události posledních dnů války v našem městě. Všem se nám představení líbilo a výlet do divadla jsme si užili.

Revoluce se odkládá na neurčito… Těmito slovy začíná Josef Škvorecký svůj románový debut. Jedno město ve východních Čechách, jeden týden na konci války – do literární historie vstupuje postava Dannyho Smiřického. Danny se o politiku nezajímá. Zajímá se o Irenu. Irena miluje horolezce Zdeňka. Danny troubí smutná sóla v jazzové kapele. Konec války. Osvobození. Likvidace všeho německého. Vítání Rudé armády. Hrdinové nebo zbabělci?

Kdo jsme byli? Kdo jsme teď? A proč ani fašisti, ani komunisti – nemají rádi JAZZ?

Pocta Josefu Škvoreckému, pocta hrdinům, pocta Zbabělcům, pocta jazzu – to vše s živou kapelou přímo na jevišti Klicperova divadla.

 IMG 5722


KOZULTAČNÍ SCHŮZKY

30. 3. 2022 Stanislava Havlenová

 

Dne 4. a 5. dubna se budou konat na naší škole od 14 do 18 hodin konzultační schůzky rodičů s dětmi. V rámci těchto konzultačních schůzek bude také na naší škole probíhat tradiční jarní prodejní výstava výrobků našich žáků. Tento rok bude výtěžek věnován na podporu běženců z Ukrajiny. Touto formou se chtějí děti naší školy zapojit do pomoci svým vrstevníkům, kteří nemají to štěstí vyrůstat v míru. Budeme rádi, pokud tuto prodejní výstavu i s Vašimi dětmi v době konzultačních schůzek navštívíte nebo podpoříte tuto akci jinou formou.


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

V sobotu 19. března dopoledne se otevřely dveře pro zájemce budoucích prvňáčků, šesťáků  i pro veřejnost. My jako provádějící či "aktéři" jsme to vnímali následovně:

 Honza Pelly                                                      
"Celá tato tradiční akce školy proběhla klidně a zábavně. Byl jsem v učebně výtvarné výchovy a maloval jsem obraz. V samotné učebně bylo pro děti mnoho kreativních aktivit. Mohly používat cokoli: papíry, pastelky, tužky, fixy, nějaké si zkusily navlékat korálky na krk jiné zase malbu na stojanu. Všechny výtvory si nakonec mohly vzít domů. Sám jsem si to náramně užil."

Alenka Morávková
"Den otevřených dveří se mi líbil. Bavilo mě provázet a sdělovat informace o mé škole. Našli se i tací, kteří se pokoušeli tento den trošku znepříjemnit. I přesto jsem ráda, že jsem se této akce zúčastnila a byla její součástí."

 Venda Vaněček                                        
"Ranní vstávání a ještě k tomu o víkendu mě málem zabilo. Ustrojil jsem se a sedl na kolo. Jelikož jsem na kole neseděl asi dva roky, tak cesta byla dost zajímavá a neobešla se bez menších šrámů. Po příchodu do školy jsem dostal o dvě čísla menší triko, ale jsem byl spokojený :). První příchozí byli příjemní, školu znali a mnoho informací ode mě slyšet nechtěli. Cestou k východu jsem zabloudil do jídelny, kde jsem se dobře najedl - 3 hrnky jablek se skořicí a 2 kusy koláče :). Po chvíli provázení jsem zamířil do učebny hudební výchovy a ochutnal jsem 15 bonbonů a kousek čokolády. Celý den jsem zakončil v restauraci Na Koupališti, kde jsem poobědval gulášovou polévku a pavlišovský řízek se šesti knedlíky. To vše jsem zapil chlazenou malinovkou. Tento den hodnotím pozitivně, a to devíti body z deseti.                                                 


NÁVŠTĚVA Z BROADWAYE

Dne 16. března jsme navštívili divadelní představení Návštěva z Broadwaye, které se konalo v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Zazněly písně z muikálů Vlasy, Lví král, Pomáda, Evita, Mamma Mia a další.
A jak jsme toto představení vnímali my:

David Zeman: 
"Když jsem přišel do divadla, měl jsem pocit, že sem nepatřím. Ale představení bylo bombové. Nikdy jsem takové představení neviděl, fakt úžasný."

 Katka Bauerová:
"Přijde mi to jako dobrý nápad, jak oživit výuku. V divadle se mi líbilo a určitě by jsme mohli chodit více na takové akce. Měli to hezky zpracované, byly tam známé písničky a každý si našel to svoje. V průběhu představení, když už se někteří nudili,  herci nenechali nic  v náhodě a znovu diváky zabavili. Na pódium si pozvali slečnu a nakonec uspořádali takovou menší party. V této době většina diváků přišla na jiné myšlenky a bylo to fajn."

Vláďa Kitayev: 
"Divadlo bylo skvělé, hlavně poslední tři písničky velmi pobavily, mohli jsme si s nimi zazpívat."


SOUDNÍ PŘELÍČENÍ

 22.3.2022   Adam Lokvenc

Příběh se odehrál již dávno, 19. 5. 1884, kdy čtyři muži vypluli z Anglie do Austrálie na jachtě jménem Mignonette. Po dvou měsících klidné plavby obrovská vlna narazila z boku do jejich plavidla, a to se začalo potápět. Muži měli čas vzít si pouze pár krabic s konzervami a dostat se na záchranný člun, než se loď zcela potopila. Nešťastní námořníci se nacházeli uprostřed Atlantiku, několik mil od pevniny – bez jídla a vody. Jeden z nich, ten nejmladší, byl na pokraji smrti, probíral se jednou za dlouhý čas a pak opět upadal do bezvědomí. Muži začali ztrácet naději a byli zoufalí. Aby přežili, museli jednoho z nich obětovat. Po dlouhém váhání společně jednoho vybrali – toho nejslabšího. Při této nelehké volbě se ale jeden námořník zdržel hlasování. Dne 7. září 1884 pak všichni tři předstoupili  před Námořní úřad, aby vysvětlili příčinu chlapcovy smrti a své zoufalé konání.

My jsme si tento soud mohli zažít na vlastní kůži, kdy proti sobě stála obhajoba („pro přežití by udělal každý všechno, zoufalá situace si žádala zoufalé činy“) a žalobci („ublížení s následkem smrti, kanibalismus“).

Soud rozhodl následovně:
Brooks (námořník, který se zdržel hlasování, ale maso i krev pozřel) byl zproštěn viny a další dva kapitán Dudley a první důstojník Stephans byli vinni vraždou a odsouzeni na šest měsíců vezení.

Všichni jsme ze zapojili do soudního procesu, vžili se do svých rolí a užili si netradiční výuku.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

EXKURZE AMETEK ELEKTROMOTORY, S. R. O.

5. 3. 2022 Adéla Taufmanová

V úterý 1. března jsme se místo dvou ranních hodin vydali na exkurzi do americké firmy Ametek, která se zabývá výrobou elektromotorů. Využili jsme naše vědomosti z hodin fyziky a zároveň lépe pochopili, na jakém principu elektromotory fungují. Dozvěděli jsme se i zajímavá fakta, například, že náchodská pobočka Ameteku je jedna z mála v celé Evropě. Bylo to příjemné zpestření výuky fyziky.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.


MLADÝ CHEMIK - 2. KOLO

30. 1. 2022 Stanislava Havlenová

 

Ve čtvrtek 27. ledna 2022 se uskutečnilo 2. kolo soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“. Tato soutěž, určená pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, se z důvodů nepříznivé epidemiologické situace konala distančně, formou on–line testu. Tohoto kola se účastnily také tři žákyně naší školy – Kristýna Čtvrtečková a Michaela Krupičková z 9. A a Adéla Taufmanová z naší třídy 9. B, které získaly ve školním kole nejvyšší počet bodů. Mezi čtyřmi stovkami účastníků se naše děvčata rozhodně neztratila, dokonce Kristýně Čtvrtečkové se podařilo postoupit do regionálního finále. Všem třem děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.    

  24. Kristýna Čtvrtečková, 89 bodů, celkový čas: 51:40
  73. Adéla Taufmanová, 76 bodů, celkový čas: 40:53
104. Michaela Krupičková, 71 bodů, celkový čas: 70:00


LEONARDO DA VINCI NA PLHOVĚ

4.1. 2022 Stanislava Havlenová

Zpestřením výuky na konci kalendářního roku 2021 byl pro žáky naší školy i pořad pardubické agentury Pernštejni o renesančním géniovi Leonardu da Vinci. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze života tohoto italského malíře, sochaře, architekta, přírodovědce a vynálezce. Nedílnou součástí tohoto programu byla i výstava v naší tělocvičně, na které si žáci mohli prohlédnout kopie jeho obrazů nebo vyzkoušet, jak fungují jeho vynálezy. 

 


VÁNOČNÍ BESÍDKA

19. 12. 2021 Stanislava Havlenová

Ve středu 22. prosince se bude v naší třídě konat "Vánoční besídka". A na co se mohou všichni z 9.B  včetně mě a naší paní asistentky těšit? Příjemnou atmosféru nám zpestří koledy a vánočně nazdobená třída. K pohoštění budou připravena kulinářská překvapení, která žáci v úterý ráno připraví v naší školní kuchyňce. O dobrou náladu se postarají společenské hry a soutěže, které někteří už od minulého týdne připravují ve spolupráci s naší paní asistentkou Bárou. Na závěr si jako každé Vánoce předáme malé dárky u našeho stromečku. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.


VÁNOČNÍ KULINÁŘSKÁ PŘEKVAPENÍ

19. 12. 2021 Stanislava Havlenová

V úterý 21. prosince si budeme v naší školní kuchyni připravovat vánoční pohoštění na naši středeční besídku. Čtyři týmy kuchařských specialistů byly vybrány losem na třídnické hodině. V rámci této hodiny jsme nejen přemýšleli, vybírali a schvalovali nápady na kulinářská překvapení, ale také se plánoval program celé naší Vánoční besídky - losovaly se dvojice, které se obdarují u našeho vánočního stromečku, vybíraly se vhodné hry a soutěže, které si ve středu zahrajeme, rozdělovaly se úkoly, kdo co bude zařizovat. Doufám, že jsme na nic nezapomněli a Vánoční besídku si pořádně užijeme.


KOULOVAČKA

3. 12. 2021  Bára Horáková

První sníh! Hurá! Rodinná výchova, ach jo :)! Což takhle spojit příjemné s užitečným? 
Vyrazili jsme proto ven, před budovu školy a během jedné vyučovací hodiny jsme se zdokonalovali i v jiných předmětech. Výroba sněhových koulí (matematika), několik s nadšením naběhaných metrů v nohách a následná trefa do černého (tělesná výchova).
Ale to nejdůležitější byla radost ze společně stráveného času - všichni spolu.
My jsme si to užili!


TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ

15. 11. 2021 Stanislava Havlenová

 

V pondělí 22. a 29. listopadu 2021 proběhne plošné testování žáků naší školy.


RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

15. 11. 2021 Stanislava Havlenová

 

Konzultační schůzky rodičů a jejich dětí se budou konat on-line v termínech od pondělí 6. prosince do pátku 10. prosince 2021 od 17 do 19 hodin dle předem dohodnutého rozpisu. Nabídka termínů těchto setkání bude opět včas zveřejněna ve sdílené tabulce, kterou rodiče naleznou v emailech svých dětí.


HALLOWEEN

8. 11. 2021 Stanislava Havlenová

Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Keltové tento den vnímali jako pomezí, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Svátek se zachoval především v anglosaských zemích. Mezi zvyky a tradice patří vydlabávání dýní, koledování, kostýmové veselice a navštěvování strašidelných atrakcí.

V naší třídě jsme si tento netradiční svátek připomněli v úterý 2. listopadu, kdy jsme se oblékli do strašidelných kostýmů a postrašili jsme tak nejen naše vyučující, ale i některé nezbedy z nižších ročníků.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde


INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE KARIEROVÉHO PORADENSTVÍ

1. 11. 2021 Stanislava Havlenová

Od středy 3. listopadu budou na naší škole probíhat individuální konzultace k volbě budoucího povolání. Bližší informace včetně sdílené tabulky s nabídkou termínů najdou rodiče ve školním emailu dětí.


NAŠLI JSME NEJLEPŠÍ  CHEMIKY NA NAŠÍ ZŠ 

26.10. 2021 Stanislava Havlenová

 

V pondělí 25. října 2021 se uskutečnilo v rámci výuky chemie školní kolo soutěže" Mladý chemik". Žáci obdrželi při hodině chemie test, ve kterém se potýkali s chemickým kvízem, hledali v textu skryté prvky, předvedli znalosti z názvosloví a chemických výpočtů, luštili křížovku i osmisměrku. Nejúspěšnějším řešiteli základního kola se stali:

1. Adéla Taufmanová (9.B)
2. Míša Krupičková (9.A)
3. Kristýna Čtvrtečková a Max Mazura (9.A)

Druhé kolo proběhne v prosinci 2021 v prostorách SPŠCH Pardubice.

Všem soutěžícím děkuji za jejich účast.


HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA

17. 10. 2021 Stanislava Havlenová

 

V pondělí 25. října 2021 se uskuteční v rámci výuky chemie školní kolo soutěže" Mladý chemik". Pro letošní 15. ročník soutěže jsou pro soutěžící připraveny úlohy, jejichž základem jsou témata obecné a anorganické chemie. Žáci nahlédnou i do dalších zajímavých oblastí chemie, jako jsou toxikologie a chemie léčiv. Největší pozornost však bude věnována chemickým prvkům, které tvoří základ živé i neživé přírody a s nimiž se setkáváme každý den.

Do dalšího kola postoupí 3 nejúspěšnější řešitelé. Přeji vám hodně úspěchů při řešení úloh.


LOGICKÁ OLYMPIÁDA

17. 10. 2021 Stanislava Havlenová

 

Ve dnech 8. - 14. října 2021 se žáci naší školy zúčastnili základního kola celostátní soutěže, ve které o úspěchu rozhoduje logické  uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Soutěžilo se on-line a soutěžící se mohli připojit ve škole, doma, v knihovně, zkrátka kdekoliv, kde bylo připojení k internetu. Do této celostátní soutěže se tento rok zapojilo 21 091 řešitelů, z toho 1 224 řešitelů z Královéhradeckého kraje . 

Z naší školy se do soutěže zapojilo na tři desítky soutěžících, kteří ve 30 minutách museli řešit zapeklité úlohy. Nejlépe si v této soutěži vedla Markéta Lembejová z naší třídy, která se svými výsledky probojovala do krajského semifinále, které se uskuteční v pátek 5. listopadu 2021.

Mezi další úspěšné řešitele patří: 
Max Mazura (9.A), Vendy Pinkavová (9.B), Áďa Taufmanová (9.B) a Míša Krupičková (9.A). 

Všem soutěžícím děkuji za jejich účast.


PŘODOVĚDNÝ KLOKAN

17. 10. 2021 Stanislava Havlenová

 

Ve středu 13. října 2021 proběhlo školní kolo celostátní soutěže Přírodovědný Klokan. Pro žáky 8. a 9. ročníků bylo připraveno 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie a zeměpisu.
Na začátku bylo všem soutěžícím přiděleno 24 bodů. Pokud vybrali z pěti možností správnou odpověď, byly jim za 1. – 8. otázku s nejnižší obtížností přiděleny 3 body, za 9. -16. otázku se střední obtížností 4 body a za otázku 17. – 24. s nejvyšší obtížností 5 bodů, za neřešenou úlohu nezískali ani neztratili žádný bod. Jestliže odpověděli chybně, přišli o 1 bod.
Při řešení úloh, na které měli vybraní žáci 40 minut, nesměli používat kalkulačky ani tabulky. Mezi nejúspěšnější řešitele školního kola patří:

1. Michaela Krupičková z 9.A, která získala 67 bodů
2. Adéla Taufmanová, která získala 65 bodů
3. Tomáš Prokeš, který získal 62 body

Všem 32 soutěžícím děkujeme za jejich účast v soutěži.
Výsledky a správné odpovědi budou k nahlédnutí v kabinetu chemie.


KLÁNÍ ŽÁKŮ DEVÁŤÁKŮ

12. 10. 2021 Stanislava Havlenová

 

Dnes se naše děvčata Áďa Taufmanová a Markétka Lembejová zúčastnila 12. ročníku soutěže uspořádané Střední průmyslovou školou stavební pro žáky 9. ročníků základních škol. Konkurence žáků z jednotlivých základních škol z Náchoda a jeho nejbližšího okolí se naše děvčata nezalekla a vybojovala krásné 2. místo. Těsně za nimi, na 3. místě se umístila další dívčí dvojice z naší školy Anička Páslerová a Verča Valášková z 9.A.
Děvčatům blahopřejeme k jejich krásnému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.


PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN

8. 10. 2021 Stanislava Havlenová

 

Ve středu 13. října 2021 se vybraní žáci naší třídy zúčastní tradiční soutěže Přírodovědný KLOKAN 2021/2022 v kategorii Kadet. Všem soutěžícím přejeme hodně úspěchů při řešení úkolů z přírodopisu, zeměpisu, fyziky a chemie.


KLÁNÍ ŽÁKŮ DEVÁŤÁKŮ

4. 10. 2021 Stanislava Havlenová

 

V úterý 12. října 2021 se Áďa Taufmanová a Markétka Lembejová zúčastní soutěže technicky založených dvojic na Střední průmyslové škole stavební. Spolu se svými spolužáky z 9. A (Aničkou Paslerovou, Verčou Valáškovou, Ondrou Hrachem a Maxem Mazurou) změří své síly s žáky okolních základních škol  při řešení konstrukčních úkolů.
Všem soutěžícím z naší školy přejeme hodně úspěchů při jejich soutěžení. 


LOGICKÁ OLYMPIÁDA

24. 9. 2021 Stanislava Havlenová

 

Žáci naší třídy se společně s žáky 9.A a 8.AB účastní soutěže, ve které o úspěchu rozhoduje logické  uvažování. Pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Účast v této soutěži je mimo jiné dalším ze způsobů, jak rozpoznat u žáků nadání a umožnit tak rozvoj jejich individuálních vloh.
Základní kolo proběhne online ve dnech 8. - 14. října 2021. Soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovně, zkrátka kdekoliv, kde je připojení k internetu. Krajského kola se zúčastní úspěšní řešitelé v pátek 5. listopadu 2021.


ŘEDITELSKÉ VOLNO

20. 9. 2021 Stanislava Havlenová

 

V pondělí 27. září 2021 mají žáci ředitelské volno. V úterý 28. září 2021 je státní svátek.


SBĚR STARÉHO PAPÍRU

10. 9. 2021 Stanislava Havlenová

Ve dnech 20. - 21. září 2021proběhne tradiční sběr starého papíru. Výtěžek ze sběru bude tentokrát zaslán ZŠ v Hruškách, která byla zasažena ničivým tornádem.


RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

7. 9. 2021 Stanislava Havlenová

Schůzka rodičů se bude konat v úterý 14. září 2021 od 17.00 na půdě školy v naší třídě 9. B.
Prosím rodiče o dodržování nastavených hygienických pravidel – v prostorách školy se prosím pohybujte s respirátory resp. rouškami. Děkuji za pochopení.


TŘÍDNÍ PRAVIDLA

2. 9. 2021 Stanislava Havlenová

Na začátku školního roku jsme oprášili svá staronová pravidla třídy, která jsou stáje v našem kolektivu aktuální.

 • Jsme tým
 • Respektujeme ostatní
 • Dodržujeme osobní prostor
 • Nebudeme hluční
 • Dodržujeme pořádek ve třídě
 • Nesaháme na nic, co nám nepatří
 

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2021 – 2022: středa 1. září 8:00

30. 8. 2021 Stanislava Havlenová

 

Do školy vstupujeme včas s rouškou nebo respirátorem určeným vchodem a dezinfikujeme si ruce. První den se nepřezouváme. Ve třídě se budeme nejprve testovat. Testováni bude prováděno neinvazivními antigenními testy, které školám dodalo MŠMT.

Testování nepodstoupí žáci, kteří:
a) jsou již očkovaní (nejméně 14 dní po plně dokončeném očkování)
b) prodělali onemocnění covid – 19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu)
c) doloží negativní test provedený na odběrovém místě                                                                    Tyto skutečnosti je nutné ve škole hned ráno doložit příslušným potvrzením třídnímu učiteli. 

Po testování si v prostorách kmenové třídy odložíme roušky a budeme se věnovat třídním záležitostem – Školní řád, BOZP, Pravidla třídy, organizace výuky apod. Ve společných prostorách školy tj. chodby apod. budeme roušky a respirátory nadále používat. Pravidla jsou stejná jako na konci školního roku. Naše setkání bude ukončeno po 5. vyučovací hodině tj. 12,40. Poté budeme odcházet do jídelny na oběd a domů.

Na co bychom neměli zapomenout 1. den:

 • klíče a kladku - obsazení a čísla skříněk je stejné jako v loni
 • svačinu a pití
 • čip na oběd - nezapomeňte si obědy objednat přes internet :)
 • psací potřeby a notýsek na zapsání informací 

Od čtvrtka 2. 9. 2021 se učíme podle rozvrhu a přezouváme se.


ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2020 - 2021

30. 8. 2021 Stanislava Havlenová

 

 • Začátek školního roku: středa 1. 9. 2021
 • Ředitelské volno: pondělí 27. 9. 2021
 • Státní svátek: úterý 28. 9. 2021
 • Podzimní prázdniny: středa 27. 10. – pátek 29. 10. 2021
 • Státní svátky: čtvrtek 28. 10.  a  středa 17. 11. 2021
 • Vánoční prázdniny: čtvrtek 23. 12. 2021 - 2. 1. 2022
 • Konec 1. pololetí: pondělí 31. 1. 2022  
 • Pololetní prázdniny: pátek 4. 2. 2022
 • Jarní prázdniny: pondělí 14. 2. - 20. 2. 2022
 • Velikonoční prázdniny: čtvrtek 14. 4. – pondělí 18. 4. 2022
 • Konec 2. pololetí: čtvrtek 30. 6. 2022

NA VŠECHNY SVÉ ŽÁKY SE OPĚT TĚŠÍME V NAŠÍ TŘÍDĚ 9. B. 

Vaše třídní učitelka Stanislava Havlenová a paní asistentka Bára Horáková