Projekt 6. a 9. tříd v anglickém jazyce

15. 5. 2022

Monika Hovádková

V úterý dne 10. května se sportovní část 6.B spolu s žáky z 9. A a 9. B účastnila projektu v anglickém jazyce.

Děti byli rozděleny do skupin, kdy v každé byl minimálně jeden šesťák a jeden deváťák.

“Měli jsme dvě hodiny na popsání obrázku, který přinesly děti z devátých tříd a potom jsme o nich měli vymyslet příběh v angličtině. Do příběhu jsme měli přidat čtyři, slova která byla určena, aby to bylo těžší. Práce většinu z nás bavila a šli bychom do toho znovu.” popsala Stela Železová, Barča Jirmanová a Viki Hanušová z 6.B.

Ráda bych poděkovala trpělivým děváťákům a statečným šesťákům, že měli chuť si vyzkoušet spolupráci mnohdy se spolužákem, kterého vůbec neznali a vytvořili společně zajímavé příběhy.

Vánoce v 6.B

3.1.2022

Monika Hovádková

Naše Vánoce začaly již v pátek 17.12., kdy jsme si šli do kostela Sv. Vavřince prohlédnout Betlém. V kostele jsme si zazpívali a dokonce se speciálně pro nás rozezněly i kostelní varhany.

Vánoce v 6.B pokračovaly v úterý, kdy v rámci hodin pracovních činností někdo pekl ořechové rohlíčky, jiní tvořili spoustu druhů nepečeného cukroví od úlků přes různé kuličky a ochutnali jsme také domácí punč (nealkoholický samozřejmě:) ).

Poslední den školy jsme celý věnovali naší besídce. Na úvod jsme spolu posnídali vánočku s domácími džemy, které děti donesly a k ní jsme popíjeli čaj nebo kakao.

Pak jsme se vydali nakrmit muflony a daňky do obory k zámky a po návratu jsme si prohlédli fotky, které nám připomněly společné zážitky. Stihli jsme si zazpívat, pochutnat si na cukroví a pak konečně nadešla chvíle, které se děti nemohly dočkat a do 6. B konečně dorazil Ježíšek. Ježíšek donesl dárky začínající na S, takže pod stromečkem byly Socks, Skittles, Svíčky, Sluchátka, Sněhuláci, Sladkosti a Spousta dalších nápaditých překvapení.

Děkuji 6. B a paní asistentce Evě za krásné předvánoční chvíle.

Monika Hovádková, třídní učitelka