Třída 7. A

Republikové finále OVOV  Brno září 2022

Josef Trnka

V červnu jsem se zúčastnil krajského kola odznaku všestrannosti v Hradci Králové.Tam jsem vybojoval 1. místo a postoupil na republikové finále do Brna. Když jsem přijel, tak jsem se musel zaregistrovat a poté ubytovat. Od 17 hodin byla společná večeře a potom odchod na stadion, kde jsme se učili slavnostní nástup na zahajovací ceremoniál. Po nácviku byl společný odchod na ubytování.

Druhý den začal snídaní a v 9 hodin začalo slavnostní zahájení. Zajímavostí byl seskok parašutistů a také natáčení Českou televizí. Finále trvalo dva dny a každý den proběhlo 5 disciplín následujících disciplín: medicinbal, skok do dálky, sprint na 60 metrů, shiby, švihadlo, trojskok, lehy sedy, kliky, hod míčkem, běh 1000 metrů.

Ve volném čase bylo možno navštívit olympijskou vesnici a získat kartičky s podpisy olympioniků.Oběd a večeře byla na stadionu a každý den se zahajovalo a zakončovalo Zumba tancem. Soutěžilo se tam na dvou stadionech a celou akci moderoval sportovní moderátor Štěpán Škorpil.Bylo tam celkem 640 soutěžících dětí, 200 učitelů či  trenérů, 170 škol a 85 družstev. Ze všech disciplín jsem získal 5872 bodů. V pátek po skončení závodů jsem si vyzvedl stříbrný odznak všestrannosti. K zlatému odznaku mně chybělo pouhých 28 bodů!Ve třech disciplínách jsem si vytvořil osobní rekord a umístil jsem se na 25. místě z 35 jednotlivců mého ročníku.

Po skončení závodu nás čekala dlouhá téměř tříhodinová cesta domů.

7.–9. 9. 2022

(závody 8.–9. 9. 2022)

Atletický stadión VUT

Technická 3013/14

BRNO

Cyklistický kurz - Havlovice

5.- 9.9 2022

třídy 7.A,B

Ve škole jsme se  ani neohřáli a už jsme vyrazili....Cestu do Havlovic jsme zvládli celkem rychle, ubytovali jsme se, navečeřeli a už nás lákala  místní sportoviště, hlavně trampolína bublina a minigolf. Za ten týden jsme sportovali na hřištích, spousta z nás se naučila něco nového, třeba ,obíhačku.' u ping pongu nebo beach ragby. Také jsme podnikli vyjížďky do okolí, které prověřily naši fyzičku.

Parádní byl hlavně celodenní výlet, kdy jsme jeli podél hřebene Jestřebích hor. Oběd jsme si dali v restauraci na Poříčí a nejlepší bylo brodění přes řeku. Moc se vydařil i výšlap na hrad Vízmburk. Někteří tu už byli, ale pan průvodce vyprávěl velmi poutavě. Bavily nás i souboje na kládě.A v pátek hurá domů...