Třída 7. A

Dějepisná exkurze v Uhřínově

11.11. 2021

Mgr. Petra Horáková

Sedmé ročníky vyrazily v rámci výuky dějepisu do Uhřínova v Orlických horách.

Vila Nova, kterou zde děti navštívily, je středověká vesnice a muzeum. První část programu byla věnována povídání o životě lidí v tomto období. Ve druhé části si děti vyzkoušely praktické činnosti - střelbu z luku, mletí mouky, tkaní, rozdělávání ohně či zpracování lnu.

Nejzajímavější částí byla návštěva středověkého skanzenu, prohlídka polozemnic a také pečení a ochutnávka placek vyrobených z mouky, kterou dívky samy namlely.

Děti si odvezly spoustu zážitků i nových postřehů, jak vypadal život ve středověku.

Lyžařský výcvikový kurz

5.2. 2022

Mgr. David Horák

První, z celkem tří lyžařských kurzů pořádaných v letošním školním roce základní školou na Plhově, se uskutečnil ve dnech 8.1.-14.1. 2022 v Deštném v Orlických horách. Zúčastnili se ho žáci 5. tříd ze sportovního režimu a žáci 7. tříd. Výcvik sjezdového lyžování nemohl být tentokrát kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám doplněn výukou jízdy na běžkách. Přestože mnoho dětí stálo na lyžích vůbec poprvé, po 4 denním výcviku se domů vrátily s nově získanou dovedností, sjet na lyžích bezpečně sjezdovku Matra II.