Třída 1. A

Olympijský víceboj

4. 5. 2022

Renáta Langenbergerová

Letos jsme se v rámci projektového dne věnovali sportu. Naše škola se již několik let účastní sportovního projektu Sazka olympijský víceboj. Abychom mohli získat Olympijský diplom, musíme splnit několik disciplín. Běh, skok z místa, T - běh, postoj čápa, sedy - lehy, hod míčem nebo hluboký předklon. Všichni jsme se moc snažili, abychom dosáhli těch nejlepších výsledků. Těšíme se, že na konci roku obdržíme diplom, který nás všechny určitě potěší.

Čarodějnické hrátky

29. 4. 2022

Renáta Langenbergerová

Čarodějnické veselí patří k symbolům a tradicím jara. I my jsme si tuto tradici společně připomněli a do školy jsme přišli oblečení po čarodějnicku. Den jsme začali písničkou o čarodějnici. Vyplňovali jsme pracovní listy, ve kterých jsme míchali čarodějnický lektvar, počítali příklady spolu s čarodějnicemi, psali kouzelná slova a vyrobili si i malé koště z proutí. Seznámili jsme se i s další jarní tradicí - stavění máje, který jsme si v hodině výtvarné výchovy také postavili a vyzdobili. Májka teď zdobí chodbu před naší třídou. Jsme teď bohatší o nové zajímavosti z tradic pálení čarodějnic a stavění máje.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Vánoce

22. 12. 2021

Renáta Langenbergerová

Poslední školní den v kalendářním roce jsme prožili "vánočně". Poslouchali jsme koledy, smlsli si na cukroví od našich maminek, popíjeli čaj, pouštěli skořápkové lodičky, rozkrojili jablíčko, povídali si o vánočních zvycích. Nejvíce jsme se ale těšili na rozdávání dárků, které jsme přinesli pro své spolužáky. Pod stromečkem se jich sešlo opravdu dost a každý si dárek odnesl. Prožili jsme spolu naše první společné školní Vánoce. Teď už se všichni těšíme, jaké dárky od Ježíška nás budou čekat na štědrý den pod stromečkem.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Slabikář

2. 12. 2021

Renáta Langenbergerová

Začátek prosince byl pro nás, začínající čtenáře, velmi příjemný a napínavý. Drželi jsme poprvé ve svých dlaních svůj Slabikář. A jak to všechno bylo? Pan ředitel nám na začátku hodiny přinesl velký balík převázaný mašlí, který nám, jak jsme později zjistili, poslal král Ota I. Krále moc dobře známe, protože nás provázel celou Živou abecedou. Dovedl nás až do Království čtenářů. Získat Slabikář, ale nebylo jen tak jednoduché. Museli jsme splnit několik úkolů, které by měl čtenář zvládnout. Složit z písmenek slovo, přepsat písmeno a slabiky do psacího písma, přečíst větu. Za splněný úkol jsme si vystřihli kotvu, kormidlo, plachtu a krále, které jsme nalepili na obrázek královské lodi, kterou k nám připlul král Ota I. Moc nás to bavilo, ikdyž nad některým úkolem museli někteří z nás hodně přemýšlet. Ale největším oceněním pro nás bylo získání Slabikáře. Těšíme se, jak si v něm budeme umět všechno přečíst.

Společná fotografie

1. 12. 2021

Renáta Langenbergerová

První prosincový den jsme po dlouhé době přišli do školy úplně všichni. Měli jsme z toho velkou radost a tak jsme toho využili a vyfotili se. Mohli jsme se společně zase učit a o přestávkách si hrát.

Halloweenská hodina

1. 11. 2021

Renáta Langenbergerová

První listopadový den jsme si společně připomněli hallowenský svátek, tedy svátek všech svatých. Přišli k nám duchové ze třídy 6. A, kteří pro nás připravili několik soutěží. Za výhru i účast jsme získávali žetony, které nám duchové na závěr proměnili ve sladkou odměnu. Díky všem soutěžím jsme si alespoň zopakovali, co všechno děláme v podzimním období.

Děkujeme duchům Radce, Andrejce, Viktorce a Vadimkovi z 6. A.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Fotografování prvňáčků

17. 9. 2021

Renáta Langenbergerová

V pátek 17. září se celá naše třída poprvé společně vyfotografovala. Bohužel nám hodně dětí chybělo a na fotografii nejsme všichni. Mrzí nás to, ale věříme, že ještě nafotíme spoustu společných fotek.