Třída 4. B

Vlastivědný projekt - Kraje ČR

16. 5. 2022

Jitka Košvancová

V hodinách vlastivědy děti pracovaly na projektu, který byl věnován krajům České republiky.

Žáci by se tímto způsobem měli naučit samostatnosti, výběru důležitých informací, schopnosti vystupovat před spolužáky.

Každá skupina si vylosovala jeden kraj. Děti shromažďovaly informace, malovaly obrázky a sledovaly videa, kde čerpaly inspiraci pro svou následnou práci. Výsledkem tohoto snažení byly velmi povedené plakáty, které jsou obrazem naší vlasti. Závěrem skupiny své práce prezentovaly. Všichni se s úkolem popasovali na výbornou, což dokazují následující fotografie.

Plavecký výcvik

19. 4. 2022

Jitka Košvancová

O plavání se říká,že je ideálním sportem pro všechny. Naše třída se zúčastnila palveckého výcviku o 9 lekcích od února do dubna. Po ukončení výcviku jsme udělali ve třídě průzkum - co se žákům líbilo či nelíbilo. Zde jsou jejich odpovědi.

Líbilo - skoky do vody

- volný čas ve vodě na začátku

- vodní pólo

- lovení předmětů

- plavání s destičkou

- rozcvička

- plavat na znak

- plavecké závody

Nelíbilo - ráno brzy vstávat, abych byl včas u školy na odjezd autobusu

- byla mi v bazénu zima

FRUIT AND VEGETABLES

18. 4. 2022

Alena Macková

V hodinách angličtiny jsme se věnovali názvům ovoce a zeleniny. S pomocí kartiček jsme hledali jednotlivé názvy a poté rozřazovali do skupin.

MR POTATO - projektové vyučování v angličtině

2. 2. 2022

Alena Macková

Tentokrát se naše projektové vyučování týkalo vyrábění pana Brambory (Mr Potato). Na hodinu jsme si přinesli brambory různých tvarů a velikostí, kterým jsme dle anglických instrukcí paní učitelky vdechli lidskou podobu. Nechybělo vyrábění vlásků, očiček, oušek, končetin a dalších ozdob. Každý z nás z hodiny odcházel s bramborovým kamarádem, úsměvem na tváři a zase trošku jinou slovní zásobou.

BUILD THE CITY - projektové vyučování v angličtině

2. 2. 2022

Alena Macková

Při naší projektové hodině jsme se tentokrát věnovali městu. V učebnici jsme se seznámili s názvy obchodů, sportovních zařízení a také s nezbytnými budovami, které najdeme v každém městě. V našem projektu jsme popustili uzdu naší fantazii a každý z nás si vybral svou budovu nebo obchod, který si sám zpracoval pod svým jménem. Vzniklo tak městečko, kterému nechyběla nemocnice, vlakové nádraží, veterinární ordinace, park, dětské hřiště, obchod se zmrzlinou a třeba i obchůdek pro domácí mazlíčky. To vše jsme doplnili dopravními značkami a přechody pro větší bezpečnost všech obyvatel. Projekt jsme si moc užili, známe další spoustu anglických výrazů a jsme na náš „long poster“ patřičně pyšní.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

22. 12. 2021

Jitka Košvancová

Poslední školní den v roce 2021 jsme si všichni užili. Pod stromečkem jsme našli spoustu dárků, ochutnali cukroví a vyzkoušeli si některé vánoční tradice. Milým překvapením bylo vystoupení našich spolužáků, kteří nás různými hudebními nástroji doprovodili při zpívání vánočních koled.

Popřáli jsme si krásné Vánoce a rok 2022 plný úsměvu, pohody a zdraví.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

ANIMALS - projektové vyučování v angličtině

22. 12. 2021

Alena Macková

Tentokrát jsme věnovali naši projektovou hodinu zvířátkům. V učebnici jsme se seznámili s jednotlivými skupinami zvířat. Dozvěděli jsme se užitečné informace o savcích, plazech, hmyzu a rybách. V rámci našeho projektu jsme skupiny zvířat rozšířili o další známá i méně známá zvířátka, připojili informace o jejich výskytu, a čím se živí ve volné přírodě. Naše projekty jsme doplnili o obrázky a popisy, které jsme společně tvořili ve skupinkách.

MY DAY - projektové vyučování v angličtině

19. 11. 2021

Alena Macková

Při jedné z hodin angličtiny jsme se věnovali "TO DO THINGS", tedy činnostem, které jsou naší každodenní náplní dne. Dle anglických instrukcí jsme popsali svůj den, a to již od časného rána. V rámci projektu jsme si zopakovali názvy jednotlivých školních předmětů a využili jsme zde nové učivo. Naučili jsme se nazvat části dne, zopakovali jsme si hodiny a také předložky. Nechyběla ani slovesa, která nás provázela druhou lekcí naší učebnice. Všem se nám projektové vyučování moc líbilo, protože není nad to si vše prakticky procvičit.

Náš první pokus - ZÁTIŠÍ

12. 11. 2021

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

OVOCE DO ŠKOL - trochu jinak

15. 10. 2021

Jitka Košvancová

Nedávno nás jedna hodina výtvarné výchovy přenesla do 16. století na dvůr císaře Rudolfa II.. Zahráli jsme si na dvorního malíře Giuseppa Arcibmolda. Jeho portréty složené z ovoce a zeleniny jsou proslulé, a tak jsme se jimi nechali inspirovat.

Vydařená díla nám pak připomněla nejen dobu dávno minulou, ale napadla nás i spojitost se současností. Obrázky by se totiž s úspěchem daly využít jako propagace právě probíhající celorepublikové akce „Ovoce do škol“.

JE NÁM SPOLU DOBŘE

1. 11. 2021

Jitka Košvancová

Nový školní rok je již v plném proudu. Máme za sebou  dva měsíce školní docházky a jsme všichni rádi, že se každý den setkáváme ve třídě a naše výuka tak probíhá prezenčně. Své pocity jsme vyjádřili i na společně vytvořeném obrazu, který zdobí stěnu naší třídy.