Soutěže - Čj, M, Př...

Probíhá v ranních a odpoledních hodinách. Soutěž je připravena našimi učiteli angličtiny přesně na míru našim žákům.

Již probíhá první kolo tradiční soutěže v anglickém jazyce Booster. Nezapoměňte dohnat svou účast.

BooSter2023firtsRound

Bobřík informatiky je předmětová soutěž podporovaná Ministerstvem školství.

• Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií.
  • Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.
  • Soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ po maturitu.
  • Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
  • Soutěžící vyplňují online test, v němž vybírají z několika odpovědí nebo přemísťují objekty na obrazovce.

Ve školním kole nás reprezentovali žáci druhého stupně. Děkujeme za jejich píli a bojovného ducha.

Informační gramotnost žáků 8. a 9. tříd základních škol prověří 14. ročník celostátní soutěže IT-SLOT. Každý rok se soutěže účastní tisíce dětí ve věku 13 až 15 let napříč republikou a letošní rok se zapojili i naši žáci 8. a 9. ročníku.

Silnou konkurenci lze očekávat také letos. Školy se kvůli pandemii naučily lépe fungovat v on-line prostředí a využívat různé druhy neformální výuky, které mají na žáky pozitivní motivační efekt. „Cílem soutěže IT-SLOT je ukázat žákům informační technologie v jejich komplexnosti, podnítit jejich logické myšlení a třeba také zájem věnovat se v budoucnu ICT oborům. Dnešní čtrnáctiletí běžně používají chytrý mobilní telefon nebo tablet. Slouží jim ale především k virtuální komunikaci na sociálních sítích a ke sledování videí. Hojně využívají aplikace a na internetu dokáží nalézt vše, co je zajímá. Na druhou stranu ale jako by zlenivěli ve vlastním úsudku, méně rozumí nástrojům v sadě pro tvorbu dokumentů, správě e-mailového účtu a problémy mají i s jednoduššími slovními úlohami a prostorovou představivostí,“ poukázal Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT), která soutěž každoročně pořádá.

Pro naše žáky byla tato soutěž první zkušeností v tak velké konkurenci. I když se nám nepodařilo probojovat do širšího kola, přesto jsme si soutěž užili a těšíme se na další ročník.

V pátek 20. října 2023 se uskutečnilo v rámci výuky chemie školní kolo soutěže "Mladý chemik". Žáci obdrželi při hodině chemie test, ve kterém se potýkali s chemickým kvízem, určovali vaznost prvků, hledali v textu skryté prvky nebo předvedli své znalosti z názvosloví a chemických výpočtů. Na závěr také luštili křížovku, ve které figurovalo jméno českého chemika, který se významnou měrou zasloužil o české chemické názvosloví, které patří k nejdokonalejším na světě.

Druhé kolo proběhne 12.  prosince 2023 v prostorách SPŠCH Pardubice a naši školu budou reprezentovat nejúspěšnější řešitelé základního kola:

1. Jakub Chadwick
  2. Klára Synková
  3. Nela Halajová

IMG 8683

1. Jakub Chadwick
  2. Klára Synková
  3. Nela Halajová

IMG 8683

V úterý 17. října se konal 14. ročník soutěže „Klání žáků deváťáků“, kterou, pořádá Střední průmyslová škola stavební pro žáky 9. ročníků základních škol. Letošního ročníku se účastnilo 34 žáků z jednotlivých základních škol z Náchoda a jeho nejbližšího okolí. Naši školu reprezentovali dva týmy ve složení Nela Halajová a David Špelda z 9. C, kteří vybojovali krásné 6. místo a Vladimír Nahornyj Phuc Hong Tran z 9. B, kteří obsadili 7. příčku.

Všem našim soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

IMG 20231017 WA0034 IMG 20231017 WA0035

IMG 20231017 WA0019

Na začátku října se žáci naší školy zúčastnili základního kola celostátní soutěže, ve které o úspěchu rozhoduje logické  uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku; namísto získaných znalostí a vědomostí. Soutěžilo se on-line a soutěžící se mohli připojit ve škole, doma, v knihovně, zkrátka kdekoliv, kde bylo připojení k internetu.
Do této celostátní soutěže se tento rok zapojilo v KATEGORII A 17 243 žáků z 3. - 5. ročníků ZŠ, z toho 1 030 bylo z Královéhradeckého kraje. V KATEGORII B (tj. druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ)  25 736 řešitelů, z toho v našem kraji 1 829
Z naší školy se zapeklité úlohy snažila vyřešit necelá stovka soutěžících. Nejlépe si v této soutěži vedl Vladimír Nahornyj z 9. B, který se svým umístěním na 24. až 26. pozici probojoval do krajského semifinále, které se uskuteční v pátek 3. listopadu 2023.
Mezi další úspěšné řešitele naší školy patří:

V KATEGORII A:                                                       V KATEGORII B:
1. Jan Křižka 5.A                                                        1. Vladimír Nahornyj 9.B
2. Jan Holata 3.A                                                        2. Milan Popovňak 8.B
3. Hana Škrabková 5.A                                               3. David Vejman 8.B

Všem  soutěžícím děkujeme za jejich účast.

IMG 6961 1 IMG 6955 1

V úterý 17. října se konal 14. ročník soutěže „Klání žáků deváťáků“, kterou, pořádá Střední průmyslová škola stavební pro žáky 9. ročníků základních škol. Letošního ročníku se účastnilo 34 žáků z jednotlivých základních škol z Náchoda a jeho nejbližšího okolí. Naši školu reprezentovali dva týmy ve složení Nela Halajová a David Špelda z 9. C, kteří vybojovali krásné 6. místo a Vladimír Nahornyj Phuc Hong Tran z 9. B, kteří obsadili 7. příčku.

Všem našim soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

IMG 20231017 WA0034   IMG 20231017 WA0035

IMG 20231017 WA0019