Třída 9. C

Cyklistický kurz Chřenovice

6.-11.9.2020

Deváté třídy vyzkoušely novou destinaci pro cyklistické kurzy, a to Chřenovice poblíž Ledče nad Sázavou. Kemp se nachází přímo na břehu řeky Sázavy. Ubytování bylo v chatkách, některé děti však využily pěkného počasí a spaly i s p.uč.Hovádkovou v hamakách.

Místní terén je poměrně náročný. Tras podél řeky není mnoho, často jsme museli vystoupat. Do vesničky  Chřenovice jsme několikrát zdolali 3,5km dlouhý  kopec. Čekalo nás několik vyjížděk po okolí. Navštívili jsme záchrannou stanici v Pavlově, kde jsme si prohlédli zvířata. Největší pozornosti se těšila vydra Mája, ale i lišák Luky. Jeden den jsme si to namířili do Ledče nad Sázavou a projížděli jsme i Sluneční zátokou, kde J. Foglar pořádal své legendární skautské tábory.

Ne vždy se podařilo dobře naplánovat trasu a odhadnout síly všech, takže se někteří vraceli do kempu pozdě, zato s nezapomenutelnými zážitky.

Děti si užily i vodu. Přímo v kempu mohly trénovat na kanoi. Jedno dopoledne jsme strávili u blízkého splavu, kde se zájemci mohli vykoupat,  a ve čtvrtek jsme sjížděli Sázavu na sambách v úseku Kácov - Český Šternberk. Tento výlet byl pro mnohé tím nejintenzivnějším. Kanoe, jezy, stavba pyramid z lodí, nešťastné utopení Go-pra, cvaknutí se .... K tomu ještě spousta zážitků ze soutěží, přívozu, kol  i večerních táboráků.

Vše už jen korunovala páteční zastávka v Kutné Hoře a prohlídka tohoto města. Děti hodnotily tento kurz jako nezapomenutelný, není divu:)

PH